Księżna Kate i książę William zostali rodzicami
East News
Jak czuje się mama?
1/7
Księżna Kate i książę William zostali rodzicami
East News

Księżna Kate urodziła! Dziś z samego rana, 23 kwietnia, żona księcia Williama trafiła do szpitala św. Marii w początkowej fazie porodu.

 

Księżna Kate urodziła trzecie dziecko - syna! 

 

Około godziny 10. pojawiła się informacja, że Kate zaczęła rodzić! 

Jej królewska wysokość księżna Cambridge została przyjęta do St. Mary's Hospital w Paddington w Londynie w początkowej fazie porodu we wczesnych godzinach porannych.

Księżna pokonała odległość pomiędzy pałacem Kensington a skrzydłem Lindo szpitala St. Mary's autem w towarzystwie księcia Cambridge, można było przeczytać w oświadczeniu na koncie rodziny królewskiej na Twitterze. 

 

Teraz już wiemy, że Kate i William zostali rodzicami po raz trzeci, a na świat przyszedł chłopczyk, który waży prawie 4 kilo. Przy porodzie obecny był książę William. Imię nie jest jeszcze znane! 

 

Królowa, książę Edynburgu, książę Walii, księżna Kornwalii, książę Harry i członkowie obu rodzin zostali już poinformowani i są zachwyceni wieściami. Jej królewska wysokość księżna Cambridge bezpiecznie urodziła syna o godzinie 11:01. Dziecko waży 3,83 kg. Książę Cambridge był obecny przy porodzie. Jej królewska wysokość i jej dziecko mają się doskonale - czytamy!

 

Kate urodziła syna

 

 

Przypominamy, że zgodnie z tradycją jako pierwsza o narodzinach trzeciego dziecka Kate i Williama dowiedziała się królowa Elżbieta, do której prawdopodobnie prosto ze szpitala zadzwonił książę William. 

 

Co jeszcze wiadomo na temat porodu Kate? W jakich warunkach rodziła? Jakie imię dla dziecka według bukmacherów planowała wybrać królewska para? Sprawdź kolejne slajdy!

 

ZOBACZ: Wszyscy czekają aż Księżna Kate urodzi Royal Baby 3, a tu niespodzianka! Kolejna ciąża w rodzinie!

2/7
Księżna Kate urodziła trzecie dziecko
East News

Kate swoje trzecie dziecko urodziła w szpitalu św. Marii w Paddington. W tym samym szpitalu na świat przyszła dwójka jej dzieci -  książę George i księżniczka Charlotte. Księżna Kate rodziła pod opieką specjalisty Guy'a Thorpe-Beestona oraz Alana Farthinga. Pomoc w trakcie porodu miały jej też zapewnić położne. Cała ekipa, która miała uczestniczyć w porodzie, wcześniej regularnie spotykała się z księżną Kate w pałacu. Mówi się nawet, że lekarze i położne mieli zakaz picia alkoholu na trzy miesiące przed terminem porodu Kate!

Tajemnicą do końca było, jakiej płci jest dziecko Kate i Williama. Co na ten temat pisały media?

Zobacz: Jak się przygotować do porodu naturalnego

3/7
Księżna Kate z dużym brzuszkiem na mszy wielkanocnej
East News

Poród Kate wyznaczony był na 23 kwietnia. Rodzina królewska do momentu porodu, milczała na temat płci dziecka, dlatego w mediach nie brakowało dyskusji na ten temat. Najpierw pisano, że księżna urodzi dziewczynkę, później pojawiły się informacje o bliźniętach, a później pisano, że skoro Kate pojawia się w niebieskich stylizacjach to zapewne będzie to chłopiec. A jakie imiona wygrywały u bukmacherów?

4/7
księżna Kate
East News

W zakładach bukmacherskich prowadziły imiona - Alice (dla dziewczynki) i Albert (dla chłopca). Mówiło się jeszcze o imionach James i Maria. 

 

Zobacz: Zosia czy Rebeka – czym kierować się przy wyborze imienia dla dziewczynki?

5/7
księżna Kate
East News

Kim będą rodzice chrzestni? Od początku mówiło się, że być może ojcem chrzestnym zostanie książę Harry, a o bycie matką chrzestną Kate miała ponoć zamiar poprosić Meghan Markle!

„Księżna Kate i Meghan Markle nawiązały siostrzaną więź i to jej sposób na pokazanie światu jak bliskie stały się sobie w ciągu kilku miesięcy”, pisały brytyjskie media.

Czy tak będzie? O tym zapewne dowiemy się dopiero za jakiś czas! 

 

Zobaczcie w naszej galerii, jak księżna Kate wyglądała w ciąży! 

 

Zobacz: Organizacja chrztu – o czym trzeba pamiętać

6/7
księżna Kate
East News
7/7
księżna Kate
East News