Michał Szpak
ONS
Newsy

Piosenka Michała Szpaka plagiatem?! Jest oświadczenie wytwórni muzycznej i komentarz TVP! SONDA

Posłuchajcie i sami porównajcie!

Czy piosenka Michała Szpaka na Eurowizję jest plagiatem?! Wytwórnia, która opiekuje się artystą, wydała oświadczenie w tej sprawie! Utwór "Color of Your Life" został poddany dogłębnej analizie muzykologicznej, z której jasno wynika, że nie jest plagiatem.

Michał Szpak znowu na Eurowizji?! Oj! Zdradził nam chyba trochę za dużo! ;)

Utwór Michała Szpaka na Eurowizję nie jest plagiatem!

Z wyborem Michała Szpaka na Eurowizję wciąż nie mogą pogodzić się niektórzy fani artystek, które z nim przegrały. Powstała nawet petycja z wnioskiem o jego odwołanie. Jednak to nie wszystko. Niektórzy oskarżyli artystę o plagiat! Jego piosenka miała rzekomo przypominać utwór zespołu Lube - "Dawaj za…”, uwielbianego przez Władimira Putina. Czy rzeczywiście jest podobna? Jest oświadczenie:

W obliczu pojawiających się zarzutów o plagiat w stosunku do piosenki „Color Of Your Life” Michał Szpak (piosenki wyłonionej w preselekcjach jako polski reprezentant w konkursie Eurowizji 2016), Sony Music Entertainment Poland zdecydowało się oddać utwór do dogłębnej analizy muzykologicznej.

 

Wytwórnia zatrudniła do tej sprawy profesjonalistę:

Informujemy, iż wynik profesjonalnej ekspertyzy przeprowadzonej przez niezależnego eksperta dr Rafała Rozmusa, cenionego muzykologa i kompozytora, jest jednoznaczny - piosenka nie jest plagiatem. „(…) mamy tutaj do czynienia z dwoma oryginalnymi utworami w których poszczególne elementy dzieła muzycznego wykazują więcej cech odmiennych niż wspólnych (…)”. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że nieuzasadnione publiczne oskarżanie autorów i wykonawców piosenki o plagiat stanowi naruszenie ich dóbr osobistych i może skutkować podjęciem przez nich kroków prawnych wobec osób rozpowszechniających takie nieprawdziwe informacje. Jest to ostateczny komentarz firmy Sony Music Entertainment Poland w tej sprawie. - czytamy.

Jaki jest zaś komentarz TVP w tej sprawie? Na stronie popheart.pl czytamy:

 

"... do Telewizji Polskiej nie wpłynęła żadna skarga od osoby lub podmiotu, którzy twierdziliby, że naruszono ich prawa do utworu" - informuje Biuro Rzecznika Prasowego TVP

 

A co Wy o tym sądzicie? Czy te utwory są rzeczywiście podobne? Posłuchajcie i zadecydujcie! Na szczęście Michał ma ogromne wsparcie w fanach. A wszystkim hejterom odpowiada jasno - jego piosenka jest doceniona przez bukmacherów.

 

Zobacz także: Ranking bukmacherów na Eurowizji 2016: Wielki awans Michała Szpaka!

 

Piosenka Michała Szpaka na Eurowizję.

Piosenka zespołu Lube.

Michał Szpak jedzie na Eurowizję.

Michał Szpak jedzie na Eurowizję 2016

Michał Szpak pod studiem TVP
Newsy
Michał Szpak pozuje z fanami, po czym odjeżdża... takim autem! Zobaczcie! ZDJĘCIA
Michał Szpak pozuje z fanami, po czym odjeżdża... takim autem! Zobaczcie! ZDJĘCIA

Michał Szpak w oryginalnej stylizacji!

Michał Szpak pokazał teledysk do Color of Your Life
Newsy
Michał Szpak pokazał teledysk do piosenki "Color Of Your Life". Europejczycy zachwyceni! A Wy? WIDEO
Czy ma szansę na wygraną na Eurowizji 2016?

Już jest oficjalny teledysk do piosenki Michała Szpaka "Color of Your Life" na Eurowizję 2016! Na oficjalnym kanale Eurowizji klip polskiego reprezentanta robi furorę. W ciągu kilkunastu godzin obejrzało go już ponad 100 tys. widzów. A wśród opinii przeważają te pozytywne! Teledysk Michała Szpaka do piosenki Color Of Your Life Teledysk Michała Szpaka został nakręcony w Parku Krajobrazowym w Bukowcu. Magiczne krajobrazy, magiczny głos - fani, nie tylko ci z Polski, są zachwyceni! Jak oceniają klip i piosenkę fani Eurowizji? This song is magic ... Poland winner <3 (Ta piosenka jest magiczna, Polska jest zwycięzcą!). 12 points from Spain. This song is. …OMG (12 punktów od Hiszpanii, ta piosenka jest… OMG!) Perfect song!!!!!!! Good luck from Ukraine!! Go Poland!!!! (Perfekcyjna piosenka, powodzenia od Ukrainy). Czy taki entuzjazm podzielają fachowcy? W rozmowie z magazynem "Party" Elżbieta Zapendowska przyznała, że piosenka nie jest oryginalna: Michał to utalentowany człowiek i dał temu wyraz podczas polskich eliminacji. Trwało to kilka lat, ale od czasu programu "X-Factor" rozwinął się muzycznie. I choć mam wrażenie, że utwór "Colour of Your Life" jest składanką wcześniejszych przebojów, to Michał zaśpiewał go dobrze - przyznała Zapendowska. Marek Sierocki z kolei uważa, że Michał poradzi sobie na Eurowizji i zajmie wysokie miejsce: Michał ma świetny głos, ale Eurowizji to nie tylko konkurs wokalny. Tam nie zawsze liczy się muzyka, ale też kreacja sceniczna, osobowość, a Szpak jest kolorowym ptakiem - mówi dziennikarz w "Party". Michał Szpak od czasu zwycięstwa w polskich preselekcjach musi stawiać czoła hejterom i niepochlebnym opiniom, że to Margaret albo Edyta Górniak powinny nas reprezentować na Eurowizji. Został oskarżony o plagiat, powstała nawet petycja, żeby odwołać jego występ w konkursie!...

Eurowizja 2016 - ciekawostki, nieznane ifnormacje
Newsy
Eurowizja 2016: Ciekawostki i kontrowersje (nie tylko ze Szpakiem)! To musicie wiedzieć o tym konkursie!
Kogo oskarżono o plagiat?

Emocje po Eurowizji 2016 jeszcze nie opadły. Głównie z powodu zamieszkania z Michałem Szpakiem. Polski reprezentant zajął 8. miejsce. Jednak w głosowaniu publiczności o wiele wyższe, bo trzecie. Niestety, jurorzy uplasowali go na przedostatnim miejscu w swoim głosowaniu. Takich kontrowersji  i ciekawostek na Eurowizji 2016 było zdecydowanie więcej.    Eurowizja 2016 - ciekawostki, kontrowersje 61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w dniach 10-14 maja w Szwecji w Globe Arena. Poprowadzili go Mans Zelmerlow (zwycięzca z poprzedniego roku) oraz Petra Mede. Eurowizję 2016 wygrała Ukraina, którą reprezentowała Jamala z utworem "1944", który od początku wzbudzał spore kontrowersje .  Utwór "1944" opowiada o losach Tatarów krymskich podczas II wojny światowej oraz ich deportacji z kraju, a także o aneksji Krymu z 2014 roku. Dlatego też Rosja żądała od organizatorów wycofania tej piosenki z konkursu: Na ten temat wypowiedzieli się jednoznacznie organizatorzy Eurowizji, którzy żadnych politycznych treści się w tym nie dopatrzyli. Ja to samo twierdziłam od samego początku. Nawet się nie obawiałam, że piosenka z tego powodu może być wycofana z konkursu.  Czy zawarty w piosence apel o budowę lepszego świata jest polityką? No ale coś się nie spodobało w Rosji. I można powiedzieć, że szum związany z rosyjskim protestem spowodował, że piosenka stała się bardziej popularna. Ludzie którzy do tej pory jej nie słyszeli szukali jej, aby posłuchać - powiedziała Jamala w rozmowie z Polskim Radiem. Podobne zamieszanie miało miejsce z reprezentantem Niemiec. W listopadzie 2015 rok komisja w Niemczech zdecydowała, że ich kraj będzie reprezentować Xavier Naidoo. Ze względu na jego kontrowersyjne poglądy, fani konkursu skierowali internetową petycję do krajowego nadawcy w celu zmiany reprezentanta, która została rozpatrzona pozytywnie. 21 listopada stacja ARD...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner