Jak się czuje teraz Kora? Kora Kora nie żyje. Mąż Kora na scenie w Sopocie
Jak się czuje teraz Kora?
1/4
Jak się czuje teraz Kora?

 

To wyjątkowo smutny dzień- dziś rano 28 lipca, o godzinie 5:30, zmarła legendarna wokalistka Kora. Śmierć wokalistki poruszyła nie tylko jej najbliższych, ale i tysiące jej fanów, którzy w ostatnich latach kibicowali jej w walce z ciężką chorobą. Kora, czyli Olga Jackowska, w 2014 roku poinformowała, że walczy z genetycznym rakiem jajników. Wokalistka przestała koncertować, ale co jakiś czas pojawiała się w mediach, żeby opowiedzieć o swoim stanie zdrowia i walczyć o pomoc dla siebie i innych chorych. Zaledwie kilka miesięcy temu, w kwietniu, udzieliła poruszającego wywiadu, w którym opowiedziała, jak się czuje i czego żałuje...

 

Zobaczcie, co w jednym z ostatnich wywiadów mówiła Kora. 

 

Zobacz także: Kora nie żyje! Wokalistka zespołu Maanam miała 67 lat

2/4
Kora
East News

 

Dziś rano mąż Kory, Kamil Sipowicz we wzruszającym wpisie na Facebooku przyznał, że stan zdrowia wokalistki pogorszył się miesiąc temu. 

Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób- czytamy w oświadczeniu. 

A co sama Kora mówiła o swoim stanie zdrowia zaledwie trzy miesiące temu? W programie Uwaga TVN zapewniała,  że czuje się coraz lepiej. 

Dobrze, jak bym się czuła tak jak teraz, to mogłabym żyć 1000 lat. Takiego roku nie pamiętam, był cudowny - powiedziała w Uwadze w TVN! 

Zobaczcie, co jeszcze powiedziała przed kamerami. Czego żałowała? 

3/4
Kora nie żyje. Mąż

 

Kora nie ukrywała, że jeszcze kilka miesięcy wcześniej choroba mocno odbijała się na jej samopoczuciu. 

Byłam bardzo, bardzo słaba. Doprowadziłam się do takiego stanu, wykończenia totalnego- przyznała wokalistka. 

Artystka pozwoliła sobie na chwilę refleksji. Dziś jej słowa brzmią wyjątkowo wzruszająco...

(...) za mało korzystałam ze świata, ze mało korzystałam z pieniędzy, które zarobiłam, za dużo pracowałam, za mało odpoczywałam, żyłam za mało luksusowo- mówiła w rozmowie z dziennikarzem Uwaga TVN. 

 

4/4
Kora na scenie w Sopocie
East News

Kora zmarła 28 lipca, do samego końca byli przy niej rodzina i przyjaciele. 

Zobacz: "Załamanie przyszło tydzień temu". Magdalena Środa o ostatnich chwilach Kory Jackowskiej

Więcej na temat Kora