Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
"Love Island": Ola
Instagram
Newsy

Ola z "Love Island" opowiedziała o swojej chorobie! Wypadające włosy, problemy z cerą...

Ola z "Love Island" podzieliła się z obserwującymi jej profil instagramowy swoimi doświadczeniami z chorobą hashimoto i nadczynnością tarczycy. Ola Kotowska w „Love Island” niemal od razu znalazła miłość, rozwijając znajomość z Rafałem. Wraz z nim dotarła aż do finału i dotąd buduje ten związek. 
W jednym z ostatnich postów poruszyła ważny temat - choroby, na którą cierpi. Zmaga się z nią również wiele kobiet.

Zobacz także: "Love Island": Piękna Ola zachwyca naturalnością w programie i... na Instagramie! Na jej zdjęcia można patrzeć bez końca! 

"Love Island": Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak jednak są parą?! Mamy komentarz Mikołaja!

Ola Kotowska z „Love Island” o swojej chorobie

Co Ola pisze o niedoczynności tarczycy i hashimoto? Jak się okazuje mierzy się z chorobą już od dawna.

„Ja, ponad dwa lata temu dowiedziałam się że mam niedoczynność wraz z hashimoto. Wówczas przekopałam chyba cały internet, chodziłam od lekarza do lekarza, żeby przestały wypadać mi włosy, cera wróciła do normalności i moje samopoczucie było takie jak wcześniej – pisze Ola.

Jak przyznaje „przekopała chyba cały internet”, szukając lekarzy, by przestały jej wypadać włosy, a jej cera wróciła do normalności.

Pamiętam nawet, że wtedy szukałam dziewczyn na insta, które mają ten sam problem, żeby poznać jakiekolwiek „tipy” co można zrobić, aby było lepiej. Czułam straszna bezsilność do momentu, gdzie znalazłam sposoby, które powoli zaczęły działać.

Jak się okazało, wiele obserwatorek Oli ma podobne problemy. 

Ola, kiedy odkryłaś ze coś jest nie tak? Również od jakiegoś czasu masakrycznie wypadają mi włosy i nie za bardzo wiem co z tym zrobić - pytają  pod zdjęciem.

Ja choruje od ponad 10 lat tego nie da się wyleczyć. Codzienne łykanie tabletek może i unormuje tsh ale samopoczucia nie. Mimo że tej choroby nie widać daje w kość. Prowadzi do depresji niestety - pisze inna.

Ja walczę z tym ponad 10 lat, A dowiedziałam się o tej chorobie w momencie kiedy nie mogłam zajść w ciążę, po roku czasu ustabilizowaniu tsh się udało, ale niestety choroba daje mi teraz z podwójną siłą po du... wypadanie włosów i cera są odwieczna walka, A stan mojego nastroju i chęci do życia z dnia na dzień jest gorszy...  - komentuje kolejna fanka.

Jak widać, dyskusja o chorobie była bardzo potrzebna. Wy też zetknęłyście się z podobnymi problemami?

Ola Kotowska podzieliła się swoim problemem. Od jakiegoś czasu ma kłopoty z tarczycą:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziewuszki, ponieważ dzisiejszy post jest skierowany w głównej mierze do Was! ❤️ Kiedy poruszyłam temat tarczycy na story, to okazało się że bardzo duża część z Was ma niedoczynność/nadczynność czy hashimoto. W tych czasach niestety jest to bardzo częsta choroba u nas - kobiet. Ja, ponad dwa lata temu dowiedziałam się że mam niedoczynność wraz z hashimoto. Wówczas przekopałam chyba cały internet, chodziłam od lekarza do lekarza, żeby przestały wypadać mi włosy, cera wróciła do normalności i moje samopoczucie było takie jak wcześniej. Pamiętam nawet, że wtedy szukałam dziewczyn na insta, które mają ten sam problem, żeby poznać jakiekolwiek „tipy” co można zrobić, aby było lepiej. Czułam straszna bezsilność do momentu, gdzie znalazłam sposoby, które powoli zaczęły działać. Dlatego zrobię o tym dłuższą pogadankę i może będziemy mogły wzajemnie wymienić się informacjami ❤️ Ja bardzo chętnie poznam Wasze historie🙏🏼 Ps. Zaznaczam, że to są moje przemyślenia. Nie jestem specjalista w tym temacie i każdemu może pomóc coś innego. Buziaki dla wszystkich! #tarczyca #tarczycaniedoczynosc #tarczycapodkontrolą #hashimoto #girls

Post udostępniony przez OLA KOTOWSKA (@olciak_)

 

Ola była gwiazdą "Love Island"

Ola Kotowska i Rafał Pietrzak w
Mat. prasowe
 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Matt z "Hotelu Paradise" i Aga z "Love Island" razem
Party.pl
Newsy
Aga z "Love Island" i Matt z "Hotelu Paradise" opowiedzieli nam początku znajomości! Zaczęło się od reakcji na Insta...

"Para mieszana" z konkurencyjnych show... to bez wątpienia towarzyskie wydarzenie ostatnich dni! Wiadomość o związku Mateusza z pierwszej edycji  "Hotelu Paradise"  i Agi z  "Love Island"  zelektryzowała widzów obu tych hitów! Jak już pisaliśmy, dwójkę połączyło prawdziwe uczucie . A od czego się zaczęło? Jak się okazuje, od skromnej reakcji w mediach społecznościowych. Potem były kolejne. Wiadomość za wiadomością, komentarz za komentarzem, w końcu doszło do pierwszego spotkania! Kto je zainicjował? Gdzie wybrali się na pierwszą randkę? I wreszcie jakie wrażenie zrobili na sobie? O wszystkim tym oboje opowiedzieli naszej reporterce! Jak się okazuje, wcale nie od razu było "wow". Zobaczcie co oboje mówią! Zobacz także:  Matt z "Hotelu Paradise" i Aga z "Love Island" opowiedzieli nam o swojej miłości! "To niesamowita historia"

"Love Island": Igor nie będzie utrzymywał kontaktu z Oliwią?
Mat. promocyjne, Instagram
Newsy
"Love Island 2": Igor nie chce mieć kontaktu z Oliwią? Zobaczcie, co nam zdradził

Jakie są relacje pomiędzy uczestnikami " Love Island 2 " po powrocie z hiszpańskiej willi? Zapytaliśmy Magdę i Igora o ich opinie. W chwili wywiadu okazało się, że są tak pochłonięci codziennymi aktywnościami, że jeszcze nie z każdym mieli okazję się skontaktować.  Zapytaliśmy również o to, co myślą na temat związku Oliwii i Mikołaja. W końcu zanim do programu weszła Magda i całkowicie zawróciła w głowie Igorowi, Oliwia bardzo go skrzywdziła, zostawiając go dla innego uczestnika. Czy wybaczył jej i będą utrzymywać dalej kontakt? Zobaczcie, co nam zdradzili finaliści "Love Island 2", Magda i Igor.  Zobacz także:  "Love Island 2": Magda i Natalia miały operację plastyczną nosa tego samego dnia! Jakie mają relacje?  

Otyła osoba
Flickr/Emilio Labrador/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Czy masz niedoczynność tarczycy? Dowiedz się, jak ją rozpoznać
Niedoczynność tarczycy to schorzenie, które dotyka 5% kobiet i pogłębia się z wiekiem. Trudno je zdiagnozować, bo objawy mogą w ogóle się nie ujawnić lub wskazywać na wiele innych chorób. Dolegliwości towarzyszące niedoczynności tarczycy nie wydają się groźne, ale kiedy się utrzymują i kumulują, zaczynają być bardzo uciążliwe. Chorobę można zdiagnozować dzięki badaniu poziomu TSH. Leczenie tarczycy jest szczególnie ważne u kobiet, które planują ciążę, ponieważ niedoczynność gruczołu może stanowić zagrożenie nie tylko dla matki, ale i dla płodu.

Niedoczynność tarczycy to schorzenie, które dotyka 5% kobiet i pogłębia się z wiekiem. Trudno je zdiagnozować, bo objawy mogą w ogóle się nie ujawnić lub wskazywać na wiele innych chorób. Dolegliwości towarzyszące niedoczynności tarczycy nie wydają się groźne, ale kiedy się utrzymują i kumulują, zaczynają być bardzo uciążliwe. Chorobę można zdiagnozować dzięki badaniu poziomu TSH. Leczenie tarczycy jest szczególnie ważne u kobiet, które planują ciążę, ponieważ niedoczynność gruczołu może stanowić zagrożenie nie tylko dla matki, ale i dla płodu.   Niedoczynność tarczycy to zaburzenie, w którym tarczyca produkuje zbyt mało hormonów T3 (trijodotyroniny) i T4 (tyroksyny). Z powodu ich niedoboru sprzężona z tarczycą przysadka mózgowa zaczyna wydzielać nadmierne ilości TSH (tyreotropiny). Wahania ilości tych hormonów niekorzystnie wpływają na metabolizm i termogenezę organizmu.   Co może świadczyć o niedoczynności tarczycy? Objawy niedoczynności tarczycy mogą mieć różne nasilenie. W początkach choroby są niezauważalne, ale gdy zaburzenia wydzielania hormonów długo się utrzymują, objawy pogłębiają się. Skutkiem ciężkiej niedoczynności tarczycy mogą być choroby serca, niepłodność, a w skrajnych przypadkach nawet śpiączka, dlatego jeśli pojawiają się niepokojące dolegliwości, trzeba się przebadać. O niedoczynności tarczycy mogą świadczyć: przyrost masy ciała, zaburzenia miesiączkowania i trudności z zajściem w ciążę, spadek libido, ciągła senność, uczucie zmęczenia i osłabienia, permanentne pogorszenie nastroju, spadek sprawności intelektualnej (osłabienie pamięci i koncentracji) częste uczucie zimna, suchość skóry (zwłaszcza na łokciach i kolanach – „brudne kolana” i „brudne...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner