Koronawirus w Polsce
East News
Newsy

Od dziś nowe obowiązują nowe obostrzenia! Ważne zmiany - co i jak będzie otwarte?

Od dziś zmiany w obostrzeniach. Do pracy wrócą kolejne miejsca.

Od 12 lutego decyzją rządu wchodzą w życie nowe zasady obostrzeń. Co się zmieni? Do pracy mogą wrócić hotele, pensjonaty, kina, teatry czy baseny w bardzo ostrym reżimie sanitarnym. Niestety siłownie wciąż pozostają zamknięte, a restauracje nadal mogą serwować swoje dania tylko w systemie na wynos. 

Julia Królikowska zaszczepiła się na koronawirusa. Co o jej przyszłości mówi mama, Małgorzata Ostrowska-Królikowska?

Nowe restrykcje od 12 lutego - co się zmieniło?

W Polsce ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi i choć nie obyło się bez kłopotów przy zapisach, ten fakt zdecydował o rozpoczęciu luzowania obostrzeń. Podczas wczorajszej konferencji prasowej, Mateusz Morawiecki poinformował, jakie restrykcje będą obowiązywać od 12 lutego. Najwięcej emocji wzbudził fakt, że do pracy mogą wrócić hotele czy pensjonaty, ale pod warunkiem, że będą one udostępniać tylko 50 procent swoich pokoi. Wyjazdy na wypoczynek nie będą więc już budzić tyle wątpliwości, co wcześniej.

Polski Holding Hotelowy poinformował, że po ogłoszeniu tej decyzji zainteresowanie turystów obiektami wypoczynkowymi  znacznie wzrosło.  Szczególnie popularnością cieszą się miejsca znajdujące się w górach i nad morzem. W najbliższy weekend w Zakopanem spodziewana jest bardzo duża ilość turystów. Jak podaje Polski Holding, może to być nawet 20 tysięcy osób. 

Do pracy wracają także miejsca kulturalne, teatry, kina, oczywiście z zastrzeżeniem 50 procent zajętych miejsc na widowni, obowiązują także maseczki i zakaz konsumpcji. Zajęte może być co drugie miejsce, chyba że będą obok siebie siedzieć osoby mieszkające razem, czy rodzice z dziećmi. 

Od 12 lutego wracają do pracy baseny, ale nie aquaparki. Branża fitness pozostaje nadal zamrożona. Znów można korzystać z obiektów na świeżym powietrzu takich jak korty tenisowe czy boiska.  

Ponadto zostają otwarte kasyna, oczywiście z zastrzeżeniem sanitarnym, według którego w kasynie może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. 

Pozostają otwarte galerie handlowe, nadal obowiązuje zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Powyższe obostrzenia obowiązują do 28 lutego. 

Zobacz także: Jest decyzja Ministra Edukacji Narodowej w sprawie powrotu dzieci do szkół. Nauka zdalna zostaje przedłużona!

W Polsce trwa proces szczepień przeciwko koronawirusowi. W najbliższych dniach szczepieni będą pedagodzy, by móc wrócić do pracy w szkołach.

Szczepionka
East News

 

Natalia Kukulska z córką
East News
Newsy
Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"
Natalia Kukulska ​​​​​​​w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa.

Natalia Kukulska w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa. Jak mama trójki dzieci radzi sobie z nauką starszych pociech w domu? Czy artystka musi poświęcać dużo czasu, żeby pomóc swojej 15-letniej córce? Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedziała Natalia Kukulska! Czego, według artystki, najbardziej brakuje uczniom podczas nauczania zdalnego? Z Natalią Kukulską z pewnością zgodzi się zdecydowana większość rodziców!  Sprawdźcie, co powiedziała gwiazda! Zobacz także:   Natalia Kukulska pokazała syna. Jan skończył już 20 lat! "Cały tata" ocenili" internauci Natalia Kukulska zdradziła, czego brakuje jej córce podczas nauczania zdalnego.

Maseczki ochronne przeciwko koronawirusowi. Kto i kiedy musi je nosić?
East News
Newsy
Do kiedy będziemy nosić maseczki? Wiceminister zdrowia podał wstępny termin!
Do kiedy będziemy nosić maseczki? Wiceminister zdrowia podał wstępny termin!

Jak długo będziemy musieli jeszcze nosić maseczki? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Chociaż szczepionka przeciwko koronawirusowi ma być najważniejszym narzędziem do walki z groźnym wirusem, to jednak jeszcze przez następne miesiące, maseczki z nami pozostaną. Wiceminister zdrowia podał wstępny termin, do którego będą obowiązywały restrykcje. Zobacz także:  Minister zdrowia: "Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia obecnych obostrzeń" Do kiedy będziemy nosić maseczki? Pandemia koronawirusa wciąż nie odpuszcza. To już 9. miesiąc walki z epidemią, a co za tym idzie również naszego okresu izolacji i przestrzegania restrykcji. Każdy z nas marzy o powrocie do normalności - brakuje nam spotkań z ludźmi, imprez, koncertów czy spacerów bez obowiązku noszenia maseczki. Jednak to może jeszcze szybko nie nastąpić.  Pojawiło się jednak pierwsze światełko w tunelu - szczepionka przeciwko koronawirusowi. Już na przełomie stycznia i lutego mają ruszyć szczepienia w naszym kraju. W pierwszej kolejności zaszczepieni będą medycy, mundurowi oraz osoby starsze. Jak jednak poinformował Waldemar Kraska na antenie TVP Info "niestety nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić na koronawirusa". W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych do szczepienia służby zdrowia w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością - poinformował Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia został zapytany również o to, kiedy rząd poluzuje obostrzenia, w tym także kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Waldemar Kraska podkreślił, że wprowadzenie szczepionki na polski rynek bardzo pomoże w walce z pandemią, jednak niektóre restrykcje pozostaną jeszcze z nami w niezmienionej formie na pewno do lata. Z powodów technicznych nie...

Sarsa na scenie
EastNews
Newsy
Nowe obostrzenia na Sylwestra 2020/2021! Jakie zakazy i ograniczenia po świętach? Znamy plany rządu
Jakie zakazy i ograniczenia czekają nas na Nowy Rok?

Premier Mateusz Morawiecki już dziś ma poinformować o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywały po świętach Bożego Narodzenia. Obecne obowiązują do 27 grudnia, a minister zdrowia Adam Niedzielski już kilka dni temu zapowiadał, że będzie rekomendował zachowanie obostrzeń do 18 stycznia. W wielu krajach został wprowadzony całkowity lockdown, chodzi m.in. o Niemcy czy Litwę, dlatego mało prawdopodobne, że w Polsce obostrzenia zostaną zniesione, a wręcz przeciwnie - możemy spodziewać się kolejnych zakazów. Czy zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się na Sylwestra? Nowe obostrzenia po świętach Bożego Narodzenia! Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin poinformował, że rząd rozważa zakaz podróży służbowych. Co prawda hotele są zamknięte, ale możliwość odbywania podróży służbowych sprawiła, że Polacy nadal wyjeżdżają, próbując obchodzić obowiązujące przepisy: Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu podróży służbowych, ale ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona jutro - powiedział w środę Jarosław Gowin Zakaz podróży służbowych miałby sprawić, że Polacy faktycznie zostaną w domach, a to pozwoli zmniejszyć ilość zakażeń koronawirusem podczas spodziewanej się trzeciej fali.  Jakich obostrzeń można spodziewać na Sylwestra 2020? Jak nieoficjalnie informuje serwis wp.pl na Sylwestra prawdopodobnie będzie wprowadzony zakaz przemieszczania się. To jednak nie wszystko! Możliwe jest całkowite zamknięcie hoteli i stoków narciarskich. Zakaz przemieszczania się w sylwestra ma dotyczyć podróży między miastami. Imprezę będzie można zorganizować w kameralnym gronie do 5 osób, najlepiej w gronie rodzinnym - mówi informator wp.pl z otoczenia Kancelarii Premiera. Według doniesień serwisu hotele będą otwarte...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner