Mateusz Morawiecki
East News
Newsy

Restauracje i siłownie zostaną otwarte w lutym?! Padły konkretne słowa premiera

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że trwają prace nad przygotowaniem się do otwarcia restauracji, hoteli i branż y fitness. Premier reaguje na bunt przedsiębiorców.

Przedłużające się restrykcje nałożone na branżę gastronomiczną, hotelarską czy fitness, sprowokowały przedsiębiorców do reakcji. Coraz więcej miejsc decyduje się mimo groźby mandatu czy odebrania dofinansowań wrócić do normalnej działalności. Premier ostrzega przed takimi zachowaniami, jednocześnie, jak zapewnił, rozpoczyna pracę nad planami współpracy z przedsiębiorcami, w postaci  stworzenia protokołów funkcjonowania tych branż. Morawiecki wyraził nadzieję, że plan wejdzie w życie jeszcze w lutym.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Otwarcie restauracji, hoteli, branży fitness w lutym?

Mateusz Morawiecki podczas  konferencji prasowej przyznał, że zachowanie przedsiębiorców nie spotka się ze zrozumieniem ze strony państwa. Jednocześnie bunt właścicieli restauracji, hoteli czy siłowni sprowokował premiera to rozpoczęcia działań w tym aspekcie:

Jest rzeczą oczywistą, że także i ja wolałbym, żeby te branże po prostu działały jak najszybciej, żeby były ponownie otwarte, dlatego będziemy starali się we współpracy z przedstawicielami tych branż w najbliższych 10 dniach wypracować protokoły sanitarne funkcjonowania w okolicznościach pandemicznych i uzależniając to od kilku czynników, od takich, które dotyczą z jednej strony liczby zakażeń, liczby zgonów, sytuacji u naszych sąsiadów, tempa szczepień - mówił premier podczas konferencji. 

Możliwe, że protokoły nakreślające pracę zamkniętych branż powstaną jeszcze w lutym. Premier nie jest jednak tej daty pewien, wszystko zależy bowiem od przebiegu pandemii:

Myślę, że będziemy chcieli te protokoły w lutym, ale trudno mi dzisiaj powiedzieć, którego lutego (zaczniemy je - przyp. red.) wdrażać w życie. To zależy wszakże od tego, jak wirus się będzie zachowywał. Jeżeli za pięć czy dziesięć dni nastąpi gwałtowny wzrost zakażeń, to z całą pewnością będziemy musieli nasze plany zrewidować - zaznaczył Morawiecki.

Zapowiedzi premiera są reakcją na bunt przedsiębiorców, których branże od listopada pozostają w całości bądź częściowo zamrożone. Choć premier zapowiedział, że zbuntowani przedsiębiorcy będą sprawdzani przed sanepid, kontrole podatkowe i inne instytucje sprawdzające prawidłowości, oraz że będą karane mandatami, to jak na razie kolejne lokale postanawiają wznowić działanie. Zapowiedź pracy nad protokołami działania branż dają nadzieję, że branże wrócą do pracy bez przykrych konsekwencji.

Zobacz także: Jak Magda Gessler pomaga ratować restauracje w czasie pandemii koronawirusa? "Mają teraz kolejki"!

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będzie starała się stworzyć protokół współpracy z zamrożonymi branżami. 

Mateusz Morawiecki
East News

 

Anna Maria Sieklucka
Newsy
Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!
Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

Film "365 dni" na podstawie bestsellera Blanki Lipińskiej , okazał się być totalnym hitem! Produkcja zdobyła rzeszę fanów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nic więc dziwnego, że wielbiciele filmu z niecierpliwością czekają na kontynuację losów Laury i boskiego Massimo.  Zobacz także:   Anna-Maria Sieklucka o wyjątkowości swojego imienia. Miała nazywać się zupełnie inaczej! Zdjęcia do drugiej części "365 dni" miały ruszyć w tym roku, ale pandemia koronawirusa  niestety pokrzyżowała plany ekipy filmowej. Ostatnio mieliśmy okazję porozmawiać z Anną-Marią Sieklucką, która zdradziła nam, kiedy najprawdopodobniej prace przy produkcji zostaną wznowione.  Ten czas pandemiczny pokrzyżował nam plany i myślę, że nikt się tego nie spodziewał, bo tutaj wiele środowisk stoi w miejscu. [...] Plany kręcenia drugiej części są na przyszły rok - powiedziała w rozmowie z reporterką Party.pl, Anna-Maria Sieklucka. A jak gwiazda podchodzi do prac nad drugą częścią filmu? Czy czuła większą presję, gdy miała swój filmowy debiut, czy też teraz, gdy ma już miliony fanów?  Zobaczcie, co na ten temat powiedziała nam Anna-Maria Sieklucka! Wszystkiego dowiecie się z naszego wideo, które możecie zobaczyć powyżej!

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Premier ogłosił Tarczę Antykryzysową! Będzie zwolnienie z ZUS! Na jaką jeszcze pomoc mogą liczyć firmy?
Premier ogłosił Tarczę Antykryzysową! Będzie zwolnienie z ZUS! Na jaką jeszcze pomoc mogą liczyć firmy?

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił pomoc dla branż, które najbardziej dotknęły ograniczenia wprowadzone przez pandemię koronawirusa. Na jaką pomoc mogą liczyć firmy? Premier ogłosił projekt najnowszej tarczy antykryzysowej!  Premier ogłosił Tarczę Branżową W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku dni cała Polska znajduje się w strefie czerwonej, a to oznacza,  że w całym kraju obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, ograniczenie działalności restauracji czy zamknięte basenów i siłowni. W związku z tym, że wiele branż może nie przetrwać kolejnego zamknięcia, władze ogłosiły projekt nowego pakietu antykryzysowego. Projekt w nocy trafił do Sejmu, a Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej omówił założenia tarczy. W listopadzie dokonujemy zwolnienia ze składki ZUS, za listopad. Po drugie wprowadzamy postojowe, czyli dopłatę z budżetu państwa do utrzymania zatrzudnienia w tych firmach. Po trzecie oferujemy 5 tys. zł bezzwrotnych dotacji dla małych i mikrofirm. Po czwarte: będzie zwolnienie z opłaty targowej za cały 2020 rok z jednoczesną rekompensatą dla samorządów- mówił premier.  Na pomoc w postaci tarczy antykryzysowej mogą liczyć takie branże jak: gastronomiczna, fitness, targowa, estradowa, filmowa, rozrywkowa i rekreacyjna, fotograficzna i fizjoterapeutyczna. Chcemy, by wszystkie przedsiębiorstwa, które zostają dotknięte tymi obostrzeniami, zostały objęte programem wsparcia- mówił premier. Przedstawione dziś rozwiązania dotyczą listopada, ale jeśli będzie to konieczne, w odpowiednim czasie podejmiemy decyzje o przedłużeniu wsparcia dla przedsiębiorców na grudzień i kolejne miesiące- dodał.  Zobacz także:   Nieoficjalnie: Rząd ponownie zamknie...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Czeka nas pełny lockdown? Już dziś nowe obostrzenia w związku z koronawirusem! "Zmniejszenie mobilności Polaków powinno być priorytetem"
Czeka nas pełny lockdown? Już dziś nowe obostrzenia w związku z koronawirusem! "Zmniejszenie mobilności Polaków powinno być priorytetem"

Już w środę 4. listopada ma odbyć się kolejna konferencja z udziałem premiera, na której możemy poznać nowe obostrzenia. Jednak już teraz do mediów docierają nieoficjalne informacje, z których dowiadujemy się jakie restrykcje są rozważane i już wkrótce mogą wejść w życie. Które branże mogą zostać zamknięte? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Szykuje się całkowity lockdown? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza" Koronawirus w Polsce, nowe obostrzenia Druga fala pandemii koronawirusa w Polsce ciągle nie zwalnia tempa. W dalszym ciągu odnotowujemy ogromne przyrosty nowych zakażeń, a rząd zastanawia się nad kolejnymi obostrzeniami, by wyhamować transmisję groźnego wirusa. Jakiś czas temu premier Mateusz Morawiecki powiedział, że nie zamierza wprowadzać pełnego lockdownu tak długo, jak to tylko będzie możliwe.  Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe . [...] Ograniczmy nasze kontakty tak szybko, jak to możliwe. Apeluję o przestrzeganie tych zasad, żeby nadzieja wróciła z powrotem. Musimy "zdusić" tę drugą falę - powiedział na jednej z konferencji premier.  Jak informuje Business Insider, całkowite zamknięcie gospodarki, którego doświadczyliśmy wiosną, to ostateczność. Jednak pewne jest to, że przybędzie nowych obostrzeń i mogą być one bardzo istotne. Wiele wskazuje na to, że jedną z branż, którą mogą dotknąć dodatkowe restrykcje będzie handel.  Zmniejszenie mobilności Polaków powinno być priorytetem - powiedział informator Business Insider.  Według informacji uzyskanych przez Business Insider, analizowane jest ponowne zamknięcie galerii handlowych. Jeśli zostanie wprowadzony zakaz handlu, to dotknie on również targowiska.  I wygląda na...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner