katedra Notre Dame płonie
East News

Niesamowite odkrycie na spalonym dachu katedry Notre Dame! To wprost niemożliwe…

katedra Notre Dame płonie
East News

Ten pożar wstrząsnął nie tylko Paryżem, ale i całym światem. Zapalił się bowiem jeden z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie - paryska katedra Notre Dame. Pożar, który wybuchł w poniedziałek tuż przed 19 objął cały dach budynku. W akcji gaśniczej brały udział setki strażaków. I choć początkowo informacje były bardzo dramatyczne - istniało duże zagrożenie, że cała świątynia runie - ostatecznie dużo udało się uratować. Przede wszystkim wygląda na to, że sama konstrukcja katedry nie została poważnie naruszona, udało się też wynieść z pożaru najcenniejsze relikwie i dzieła sztuki - w tym koronę cierniową Chrystusa. Również i te, które zostały w katedrze, wygląda że są do uratowania.

W najgorszym stanie jest dach świątyni. Zbudowany był z drewna, w części pochodzącego jeszcze ze Średniowiecza, i wypalił się niemal doszczętnie.

Tym większym zaskoczeniem było odkrycie, którego tam dokonano!

Zobacz także: Joanna Kulig jest w Paryżu. Na chwilę przed pożarem katedry Notre Dame pokazała zdjęcie miasta

Od 6 lat na dachu Notre Dame stały bowiem trzy ule z pszczołami. W każdym z nich mieszkało około 60 tys. pszczół. Wszyscy spodziewali się, że pożar zniszczył ule i zabił znajdujące się w nim owady. Szczególnie, że w sytuacji zagrożenia pszczoły wracają do ula.

Kiedy pszczoły wyczuwają ogień i dym, bronią swojej królowej i miodu. Pszczoła miodna nie opuszcza ula – tłumaczy w mediach Nicolas Geant, pszczelarz z katedry Notre Dame. 

Jednak jak się okazało ule przetrwały, a pszczoły przeżyły dramatyczny pożar!

Na Instagramie można zobaczyć ich zdjęcia!

Czy to nie wspaniała wiadomość?

Tymczasem śledczy wciąż badają dlaczego doszło do wybuchu ognia. Najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Katedra Notre Dame, według zapowiedzi ma zostać odbudowana w ciągu 5 lat.

Pożar wyglądał bardzo groźnie:

Płomienie w katedrze Notre Dame
East News

Więcej na temat Katedra
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51