Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje
East News

Nie żyje Wanda Narkiewicz-Jodko. Wokalistka legendarnych "Alibabek" miała 76 lat

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje
East News

Kolejna wielka strata dla polskiej kultury. Nie żyje Wanda Narkiewicz-Jodko. Wokalistka legendarnego zespołu "Alibabki" zmarła w wieku 76 lat. Smutną informację o śmierci gwiazdy przekazał jej syn. Jaka była przyczyna śmierci? 

Zobacz także: Nie żyje Caroline Flack, 40-letnia gwiazda "Love Island". Została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje

Wanda Narkiewicz-Jodko (Wanda Borkowska) zmarła z powodu guza mózgu. Tragiczne wieści przekazał jej syn, Michał Narkiewicz-Jodko:

Niestety w godzinach porannych zmarła moja Mama, Wanda Narkiewicz-Jodko. Nie udało się doprowadzić do rozpoczęcia leczenia onkologicznego - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską.

Problemy ze zdrowiem Wandy Narkiewicz -Jodko zaczeły się pod koniec 2019 roku. Początkowo myślała, że to jedynie problemy gastrologiczne. Jednak za namową syna udała się do lekarza, a badania potwierdziły najgorsze. 

Okazało się, że mama ma guza mózgu. Dowiedzieliśmy się na początku, że to glejak i nie ma już ratunku. Wcześniej nic nie wskazywało, że z mamy zdrowiem jest źle. Miała kiedyś lekki zawał serca, ale była w dobrej kondycji. Zajmowała się tatą, chodzili na spacery. Taki przykład fajnych, opiekujących się sobą staruszków - mówił syn wokalistki w wywiedzie dla Wirtualnej Polski. 

Z problemami zdrowotnymi w tym czasie zmagał się także mąż wokalistki Jan Borkowski. O pomoc dla artystów apelowała także Polska Fundacja Muzyczna: 

Aby mogli dalej funkcjonować niezbędne jest dostosowanie łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rehabilitacja. To jednak przekracza ich możliwości finansowe, dlatego Fundacja postanowiła uruchomić kolejną akcję pomocową – zbieramy na rozpoczynające się dostosowanie łazienki dla potrzeb osób Niepełnosprawnych

Rodzinie i przyjaciołom Wandy Narkiewicz-Jodko składamy wyrazy współczucia. 

Zobacz także: Tragedia nowożeńców w piątym odcinku "Cztery Wesela". Ich radość przerwała nagła śmierć

Wanda Narkiewicz-Jodko była wokalistką legendarnego zespołu "Alibabki", który zadebiutował w 1964 roku. Ich twórczość znana była nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. W 2015 roku "Alibabki" powróciły na scenę i wystąpiły podczas Ostróda Reggae Festival a następnie na koncercie Męskiego Grania w Żywcu w 2016 roku. 

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje
East News

 

Więcej na temat muzyka pop
Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22