Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje
East News
Newsy

Nie żyje Wanda Narkiewicz-Jodko. Wokalistka legendarnych "Alibabek" miała 76 lat

Wanda Narkiewicz- Jodko zmarła z powodu guza mózgu. Wokalistka legendarnego zespołu miała

Kolejna wielka strata dla polskiej kultury. Nie żyje Wanda Narkiewicz-Jodko. Wokalistka legendarnego zespołu "Alibabki" zmarła w wieku 76 lat. Smutną informację o śmierci gwiazdy przekazał jej syn. Jaka była przyczyna śmierci? 

Zobacz także: Nie żyje Caroline Flack, 40-letnia gwiazda "Love Island". Została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu

Paulina Sykut zachwyciła jako Kora w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje

Wanda Narkiewicz-Jodko (Wanda Borkowska) zmarła z powodu guza mózgu. Tragiczne wieści przekazał jej syn, Michał Narkiewicz-Jodko:

Niestety w godzinach porannych zmarła moja Mama, Wanda Narkiewicz-Jodko. Nie udało się doprowadzić do rozpoczęcia leczenia onkologicznego - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską.

Problemy ze zdrowiem Wandy Narkiewicz -Jodko zaczeły się pod koniec 2019 roku. Początkowo myślała, że to jedynie problemy gastrologiczne. Jednak za namową syna udała się do lekarza, a badania potwierdziły najgorsze. 

Okazało się, że mama ma guza mózgu. Dowiedzieliśmy się na początku, że to glejak i nie ma już ratunku. Wcześniej nic nie wskazywało, że z mamy zdrowiem jest źle. Miała kiedyś lekki zawał serca, ale była w dobrej kondycji. Zajmowała się tatą, chodzili na spacery. Taki przykład fajnych, opiekujących się sobą staruszków - mówił syn wokalistki w wywiedzie dla Wirtualnej Polski. 

Z problemami zdrowotnymi w tym czasie zmagał się także mąż wokalistki Jan Borkowski. O pomoc dla artystów apelowała także Polska Fundacja Muzyczna: 

Aby mogli dalej funkcjonować niezbędne jest dostosowanie łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rehabilitacja. To jednak przekracza ich możliwości finansowe, dlatego Fundacja postanowiła uruchomić kolejną akcję pomocową – zbieramy na rozpoczynające się dostosowanie łazienki dla potrzeb osób Niepełnosprawnych

Rodzinie i przyjaciołom Wandy Narkiewicz-Jodko składamy wyrazy współczucia. 

Zobacz także: Tragedia nowożeńców w piątym odcinku "Cztery Wesela". Ich radość przerwała nagła śmierć

Wanda Narkiewicz-Jodko była wokalistką legendarnego zespołu "Alibabki", który zadebiutował w 1964 roku. Ich twórczość znana była nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. W 2015 roku "Alibabki" powróciły na scenę i wystąpiły podczas Ostróda Reggae Festival a następnie na koncercie Męskiego Grania w Żywcu w 2016 roku. 

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje
East News

 

Wanda Chotomska, Małgorzata Socha
East News/ONS
Newsy
Nie żyje Wanda Chotomska. Małgorzata Socha pożegnała pisarkę pięknymi słowami
Nie żyje Wanda Chotomska. Małgorzata Socha pożegnała pisarkę pięknymi słowami

Nie żyje Wanda Chotomska. Pisarka, poetka, autorka tekstów piosenek, książek dla dzieci i scenariuszy teatralnych zmarła 2 sierpnia 2017 roku w wieku 87 lat. Informację o śmierci Wady Chotomskiej podała Prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Małgorzata Karolina Piekarska. Pisarka zmarła w Warszawie po długiej chorobie. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb. Żal po śmierci Wandy Chotomskiej wyraziła aktorka Małgorzata Socha. Gwiazda zamieściła na swoim internetowym profilu wpis, upamiętniający wybitną pisarkę. Wielka Artystka nie tylko dla tych najmłodszych... Teraz będzie pisać wiersze i piosenki tam na górze - napisała Małgorzata Socha.   Zobacz też:  Małgorzata Socha o hejcie na Anię Lewandowską: "Współczuję jej! Ludzie nie rozumieją, że..."   Zmarła Wanda Chotomska Wanda Chotomska urodziła się 19 października 1929 roku w Warszawie. Studiowała na Wydziale Społeczno-Politycznym i Wydziale Dziennikarskim Akademii Nauk Politycznych. Debiutowała w 1949 roku na łamach "Świata Młodych". Wydała ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży. Autorka wielu audycji radiowych i telewizyjnych oraz scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Najsłynniejsze dzieła autorstwa Wandy Chotomskiej to: "Tere-fere", "Kaczka tłumaczka", "Gdyby kózka nie skakała", "Dlaczego ciele jęzorem miele". Wanda Chotomska jest autorką znanej piosenki dla dzieci "Kundel bury" oraz pierwszej dobranocki "Jacek i Agatka".    Polecamy:  Nie żyje Wanda Chotomska. Legendarna poetka, autorka tekstów piosenek i scenarzystka zmarła w wieku 87 lat   Zmarła Wanda Chotomska. Pisarka miała 87 lat.   Małgorzata Socha pożegnała pisarkę pięknym wpisem na Instagramie.

Wokalistka Roxette nie żyje
East News
Newsy
Nie żyje Marie Fredriksson. Wokalistka zespołu Roxette miała 61 lat
Marie Friedriksson nie żyje. Na co zmarła wokalistka Roxette? Przyczyny śmierci wokalistki Roxette.

Świat obiegła smutna informacja o śmierci wokalistki Roxette. Marie Fredrikkson zmagała się nowotworem i zmarła po długiej walce z chorobą. Miała 61 lat. O jej śmierci poinformowały szwedzkie media.  Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu" -  zakomunikował  manager piosenkarki Dimberg Jernberg. Maria Fredrikkson nie żyje Okrutne zmagania z chorobą Marii Fredrikkson zaczęły się już w 2002 roku. Wokalistka przewróciła się w łazience, uderzając się w głowę. Późniejsze badania wykazały, że choruje na raka mózgu. Rokowania nie były najlepsze, a lekarze dawali gwieździe zaledwie kilka miesięcy życia. Dzięki intensywnemu leczeniu Marii Fredrikkson udało się przechytrzyć chorobę. W latach 2010-2016 czuła się na tyle dobrze, że wystąpiła w kilku trasach koncertowych. Nawrót choroby nastąpił w 2016 roku i wokalistka postanowiła wycofać się z życia zawodowego.  Maria Fredrikkson zmarła 9 grudnia, opuszczając męża oraz dwoje dorosłych dzieci.  Per Gessle z zespołu Roxette żegna Marię Friedriksson Per Gessle współtwórca zespołu Roxette pożegnał swoją przyjaciółkę słowami:  Czas płynie tak szybko. Niedawno spędzaliśmy czas w moim malutkim mieszkaniu w Halmstad, słuchając ulubionej muzyki, dzieląc się nierealnymi marzeniami.  Muzyk podziękował także Marie Fredrikkson za wspólnie spędzone lata oraz za wszystko, co wniosła do jego życia:  Dziękuję Marie, dziękuję za wszystko. Byłaś wybitnym muzykiem, mistrzem głosu, niesamowitym wykonawcą. Dzięki za malowałaś moje czarno-białe piosenki w najpiękniejsze kolory. Byłaś najwspanialszą przyjaciółką przez ponad...

Zmarła mama Tomasza Lisa
Newsy
Nie żyje mama Tomasza Lisa. Dziennikarze składają mu kondolencje
Nie żyje mama Tomasza Lisa. Dziennikarze składają mu kondolencje

Nie żyje matka Tomasza Lisa, Wanda Lis. W "Fakcie" ukazały się kondolencje dla dziennikarza i redaktora naczelnego "Newsweeka": Tomaszowi Lisowi redaktorowi naczelnemu tygodnika "Newsweek Polska" wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Mamy składają zarząd i pracownicy Ringer Axel Springer Polska - czytamy. To smutna informacja nie tylko dla Tomasza Lisa, ale również jego córek - Igi i Poli oraz żony Hanny Lis. Mama Tomasza Lisa była bardzo szczęśliwa, gdy jej syn wziął ślub z Hanną Lis. W rozmowie z "Faktem" powiedziała wtedy, że Hania jest wspaniałą osobą i bardzo się cieszy.   Całej rodzinie składamy szczere kondolencje.   Zobacz także: Śmierć bliskiej osoby: jak sobie radzić?   Nie żyje mama Tomasza Lisa.   Zmarła mama Tomasza Lisa.  

Nasze akcje
Newsy

Poznaj legendy miejskiego stylu w nowej kolekcji CCC

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner