Alina Janowska nie żyje

Nie żyje Alina Janowska! Miała 94 lata. Do ostatnich chwil byli z nią mąż oraz dzieci

Alina Janowska nie żyje

Z ostatniej chwili! Nie żyje Alina Janowska. O śmierci gwiazdy poinformował prezes ZASP. Wybitna aktorka odeszła w wieku 94 lat. Widzowie doskonale znają ją z ról m.in. w "Wojnie domowej", "Czterdziestolatku", "Zakazanych piosenkach", "Samsonie", "Stawce większej niż życie". Cała Polska pokochała ją zaś w roli Eleonory Gabriel w serialu "Złotopolscy".

 

Więcej: Wszyscy pokochaliśmy ją jako kochaną, ale i nieco zgryźliwą babcię Eleonorę ze Złotopolskich. Przypominamy kultowe role Aliny Janowskiej

 

Alina Janowska nie żyje

Alina Janowska zmagała się z chorobą Alzheimera. W 2015 roku jej mąż, Wojciech Zabłocki, opowiedział o jej stanie zdrowia. Mówił, że żona już nie kontaktuje się z innymi i jest przykuta do łóżka. Dodał, że ma doskonałą i profesjonalną opiekę. 

Dzięki lekom, lekarzom i pomocy wspaniałych ludzi są czasem dni, kiedy Alina jest w lepszej formie i ma przebłyski świadomości. Mam wrażenie, że wtedy mnie poznaje. Nawet coś krótko, ale sensownie odpowie - mówił mąż gwiazdy w Fakcie w 2016 roku. 

Pierwszym mężem Aliny Janowskiej był grafik i scenograf Andrzej Borecki, z którym miała córkę Agatę. W 1963 roku wyszła ponownie za mąż za architekta i szermierza Wojciecha Zabłockiego.  Urodził im się syn Michał i córka Kasia.

Zobacz: Zmarła Alina Janowska. Aktorka miała wspaniałą rodzinę, która była z nią do ostatniej chwili. Kim są jej mąż i dzieci? GALERIA

 

Rodzinie i najbliższym składamy szczere kondolencje.

 

Zobacz: Alina Janowska: Będę grać do śmierci!

 

Nie żyje Alina Janowska. 

Alina Janowska nie żyje

 

Widzowie kojarzą ją doskonale m.in. ze "Złotopolskich".

Alina Janowska nie żyje

 

janowska.jpg

Więcej na temat Alina Janowska
Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29