Alina Janowska nie żyje

Z ostatniej chwili! Nie żyje Alina Janowska. O śmierci gwiazdy poinformował prezes ZASP. Wybitna aktorka odeszła w wieku 94 lat. Widzowie doskonale znają ją z ról m.in. w "Wojnie domowej", "Czterdziestolatku", "Zakazanych piosenkach", "Samsonie", "Stawce większej niż życie". Cała Polska pokochała ją zaś w roli Eleonory Gabriel w serialu "Złotopolscy".

 

Więcej: Wszyscy pokochaliśmy ją jako kochaną, ale i nieco zgryźliwą babcię Eleonorę ze Złotopolskich. Przypominamy kultowe role Aliny Janowskiej

 

Alina Janowska nie żyje

Alina Janowska zmagała się z chorobą Alzheimera. W 2015 roku jej mąż, Wojciech Zabłocki, opowiedział o jej stanie zdrowia. Mówił, że żona już nie kontaktuje się z innymi i jest przykuta do łóżka. Dodał, że ma doskonałą i profesjonalną opiekę. 

Dzięki lekom, lekarzom i pomocy wspaniałych ludzi są czasem dni, kiedy Alina jest w lepszej formie i ma przebłyski świadomości. Mam wrażenie, że wtedy mnie poznaje. Nawet coś krótko, ale sensownie odpowie - mówił mąż gwiazdy w Fakcie w 2016 roku. 

Pierwszym mężem Aliny Janowskiej był grafik i scenograf Andrzej Borecki, z którym miała córkę Agatę. W 1963 roku wyszła ponownie za mąż za architekta i szermierza Wojciecha Zabłockiego.  Urodził im się syn Michał i córka Kasia.

Zobacz: Zmarła Alina Janowska. Aktorka miała wspaniałą rodzinę, która była z nią do ostatniej chwili. Kim są jej mąż i dzieci? GALERIA

 

Rodzinie i najbliższym składamy szczere kondolencje.

 

Zobacz: Alina Janowska: Będę grać do śmierci!

 

Nie żyje Alina Janowska. 

Alina Janowska nie żyje

 

Widzowie kojarzą ją doskonale m.in. ze "Złotopolskich".

Alina Janowska nie żyje

 

janowska.jpg

Więcej na temat Alina Janowska