Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska zamordowany podczas finału WOŚP
East News
1/4
Minister zdrowia zdradza dramatyczne szczegóły operacji prezydenta Gdańska
East News

 

Minister zdrowia opowiedział o obrażeniach, jakich doznał prezydent Gdańska. W poniedziałek, 14 stycznia, lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, przekazali smutne wiadomości o śmierci Pawła Adamowicza. Specjaliści przez wiele godzin próbowali ratować życie i zdrowie prezydenta Gdańska, który został zaatakowany przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Paweł Adamowicz tuż po dramatycznych wydarzeniach przeszedł poważną, 5-godzinną operację. Niestety, jak już wiemy, nie udało się go uratować...

Teraz minister zdrowia, Łukasz Szumowski w Polsat News zdradził, jak wiele obrażeń doznał prezydent Gdańska. Zobaczcie, co powiedział przed kamerą. Padły wstrząsające słowa!

Zobacz także: Paweł Adamowicz był kochającym mężem i ojcem

2/4
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
East News

 

Minister zdrowia w rozmowie z Polsat News zdradził, że Paweł Adamowicz doznał "potwornych urazów", a jego stan był krytyczny. 

Musimy sobie uświadomić, że śp. Paweł Adamowicz doznał potwornych urazów. To nie było skaleczenie, przecięcie. Serce, jelita, śledziona, przepona, wszystko (było uszkodzone - red.) w wyniku brutalnego ataku - powiedział Łukasz Szumowski. 

Minister zdrowia opowiedział o dramatycznej walce lekarzy o życie prezydenta Gdańska.

Jeżeli w każdym z nas jest 5-6 litrów krwi, a panu prezydentowi przetoczono 20-30 litrów, już trudno powiedzieć ile, bo to cały czas się wymieniało. Mówiąc kolokwialnie ta krew uciekała z pokiereszowanego ciała - mówił na antenie Polsat News. 

Zobacz także: Gdańszczanie kochali Pawła Adamowicza. Na Instagramie pokazywał to, co było dla niego najważniejsze

3/4
East News

 

Minister zdrowia na antenie Polsat News przyznał również, że aż 23 osoby z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku walczyły o życie i zdrowie prezydenta Gdańska. 

Zobacz także: To był najbardziej poruszający moment wiecu po śmierci Pawła Adamowicza...

4/4
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska zamordowany podczas finału WOŚP
East News

 

Przypominamy że pogrzeb Pawła Adamowicza najprawdopodobniej odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 stycznia. 

Więcej na temat Paweł Adamowicz