Party Stories
Paweł Adamowicz
East News
Newsy

Nożownik zaatakował prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP! WIDEO

Paweł Adamowicz trafił do szpitala!

 

Dziś 27.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W polskich miastach trwają plenerowe imprezy, podczas których wolontariusze zbierają pieniądze na orkiestrę. O 20.00 w największych polskich miastach mogliśmy zobaczyć tzw. "światełko do nieba". To właśnie podczas finałowego momentu wieczoru doszło do ataku na prezydenta Gdańska!

 

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Atak na prezydenta Gdańska

Jak podaje trojmiasto.pl, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, został dźgnięty nożem podczas finału WOŚP. Podczas "światełka do nieba" na scenę wszedł mężczyzna, który dźgnął nożem prezydenta miasta. Mężczyzna miał krzyczeć, że siedział w więzieniu za rządów PO i dlatego zaatakował prezydenta. Napastnik został zatrzymany.

 

Paweł Adamowicz był reanimowany na scenie. Jak ustalił Onet.pl, prezydent został już przewieziony do szpitala w Gdańsku. Jaki jest jego stan?

- Pan prezydent po reanimacji został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i jest pod troskliwą opieką. Jutro zostanie zorganizowana przed dyrekcję konferencja prasowa, aby wszystkim państwu udzielić informacji. Można ocenić sytuację jako bardzo poważną, natomiast wszyscy liczymy na to, że pan prezydent dojdzie do zdrowia i będzie mógł wśród nas niedługo sam się wypowiadać - mówił w TVN24 Jerzy Karpiński z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

 

Zobacz: W jakim stanie jest prezydent Gdańska po ataku nożownika? "Otrzymał cios w okolice serca"

 

Jak nieoficjalnie podaje Radio Gdańsk, prezydent miał otrzymać jeden cios w okolice serca. Onet podaje, że o 21 rozpoczęła się jego operacja. 

 

- Doszło do niewytłumaczalnego barbarzyństwa. Nie znajduję słów, by to opisać. Chciałbym powiedzieć, że wolontariusze WOŚP oraz rodzina Pawła Adamowicza nie są sami. Jak każdy Polak, jestem niezwykle wzburzony i poruszony, nie mieści mi się w głowie akt tak brutalny - powiedział w rozmowie z TVN24 Joachim Brudziński, szef MSWiA.

 

- Dostaliśmy informację, że doszło do tragicznej sytuacji na jednej ze scen naszego Finału. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz został raniony nożem. Napastnik został zatrzymany. W tym kraju tak się zakręciliśmy od tych trzech lat, że nie możemy nawet uszanować takiego dnia jak Finał WOŚP. Nie róbcie tego. Nie można walczyć przemocą. (...) Panie prezydencie Gdańska jesteśmy z Panem i trzymamy kciuki za Pana zdrowie - powiedział Jerzy Owsiak.

 

Zdarzenie skomentował Andrzej Duda:

 

Na tym nagraniu słychać, co napastnik mówił zaraz po ataku:

 

Na portalu trojmiasto.pl pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia:

 

Paweł Adamowicz zbierał dziś na WOŚP

Paweł Adamowicz zbierał dziś na WOŚP
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
aukcje gwiazd WOŚP
aukcje.wosp.org.pl
Newsy
Kolacja z Robertem Lewandowskim kosztuje już tyle, co nowy samochód! Zobacz najciekawsze aukcje gwiazd dla WOŚP!

Co gwiazdy oddały na aukcje WOŚP?

Paweł Adamowicz zaatakowany w Gdańsku
East News
Newsy
W jakim stanie jest prezydent Gdańska po ataku nożownika? Andrzej Duda podał nowe informacje!

  Podczas finału WOŚP w Gdańsku doszło do ataku na prezydenta Pawła Adamowicza. Na scenę wszedł mężczyzna, który dźgnął nożem prezydenta miasta. Napastnik miał krzyczeć na scenie, że siedział w więzieniu za rządów PO i dlatego zaatakował prezydenta. Policja od razu go zatrzymała i zaczęła przesłuchiwać. Jak podaje TVN24, napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska. W jakim stanie jest Paweł Adamowicz?   Jaki jest stan prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza? Paweł Adamowicz był reanimowany na scenie. Jak nieoficjalnie podaje Radio Gdańsk, prezydent Paweł Adamowicz otrzymał cios w okolice serca. Po 21 zaczęła się operacja prezydenta w szpitalu w Gdańsku. Radio Gdańsk podaje, że stan prezydenta jest krytyczny.  Według nieoficjalnych informacji, prezydent otrzymał trzy ciosy nożem - jeden w klatkę piersiową, dwa w brzuch, podał "Dziennik Bałtycki".   -  Stan zdrowia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest bardzo poważny  - mówił w TVP Info Jerzy Karpiński z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.   - Pan prezydent po reanimacji został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i jest pod troskliwą opieką. Jutro zostanie zorganizowana przed dyrekcję konferencja prasowa, aby wszystkim państwu udzielić informacji.  Można ocenić sytuację jako bardzo poważną, natomiast wszyscy liczymy na to, że pan prezydent dojdzie do zdrowia i będzie mógł wśród nas niedługo sam się wypowiadać  - mówił w TVN24 Jerzy Karpiński z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.   Andrzej Duda o stanie zdrowia prezydenta Gdańska Po 22 na Twitterze Andrzej Duda napisał: - Otrzymałem informację, że Lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja ale stan nadal jest bardzo trudny. Kto może, proszę o wsparcie dla Niego dobrą myślą, kto może...

East News
Newsy
Paweł Adamowicz nie żyje! Minister zdrowia potwierdził informację o śmierci prezydenta Gdańska
Tragiczna wiadomość

  Nie żyje Paweł Adamowicz , prezydent Gdańska. Informację podało TVP Info, powołując się na lekarzy Szpitala Uniwersyteckiego. Chwilę później potwierdził ją minister zdrowia. Mimo 5-godzinnej operacji, którą przeprowadzono tuż po ataku nożownika, polityka nie udało się uratować. Paweł Adamowicz odniósł liczne obrażenia, w tym między innymi serca, przepony oraz narządów wewnątrz jamy brzusznej. Do Szpitala Uniwersyteckiego sprowadzono najlepszych specjalistów, którzy walczyli o życie prezydenta Gdańska. Podczas operacji przetoczono mu około 20 litrów krwi. Lekarze od początku mówili jednak, że "stan pacjenta jest bardzo, bardzo ciężki".   Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził informację o śmierci przed kamerami: - Pan prezydent zmarł, nie udało się wygrać… Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… Już wcześniej lekarze informowali, że jego stan jest "bardzo, bardzo ciężki".  - Chirurdzy zaopatrzyli pana prezydenta, zrobili wszystko, co trzeba. Niedotlenienie całego organizmu, uszkodzenie wszystkich tkanek z tego powodu [utraty krwi - red.]  - pocieszał wszystkich Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.  Niestety, nie udało się...   Zobacz także: Rozenek, Skrzynecka, Kamińska... Gwiazdy wspierają prezydenta Adamowicza. "Nie mam wyrozumiałości dla zwyrodnialstwa"     Atak nożownika na Pawła Adamowicz podczas finału WOŚP 2019 Do ataku na prezydenta Gdańska doszło podczas "Światełka do nieba", które w całej Polsce zaczęło się o godzinie 20. Na scenę wbiegł rosły mężczyzna, który - nie zatrzymywany przez nikogo - rzucił się w stronę Pawła Adamowicza i zadał mu kilka ciosów nożem. Napastnik, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Gdańska, jeszcze przez kilkadziesiąt sekund stał na scenie i wymachiwał rękami...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner