Paweł Adamowicz
East News

Nożownik zaatakował prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP! WIDEO

Paweł Adamowicz
East News

 

Dziś 27.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W polskich miastach trwają plenerowe imprezy, podczas których wolontariusze zbierają pieniądze na orkiestrę. O 20.00 w największych polskich miastach mogliśmy zobaczyć tzw. "światełko do nieba". To właśnie podczas finałowego momentu wieczoru doszło do ataku na prezydenta Gdańska!

 

Atak na prezydenta Gdańska

Jak podaje trojmiasto.pl, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, został dźgnięty nożem podczas finału WOŚP. Podczas "światełka do nieba" na scenę wszedł mężczyzna, który dźgnął nożem prezydenta miasta. Mężczyzna miał krzyczeć, że siedział w więzieniu za rządów PO i dlatego zaatakował prezydenta. Napastnik został zatrzymany.

 

Paweł Adamowicz był reanimowany na scenie. Jak ustalił Onet.pl, prezydent został już przewieziony do szpitala w Gdańsku. Jaki jest jego stan?

- Pan prezydent po reanimacji został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i jest pod troskliwą opieką. Jutro zostanie zorganizowana przed dyrekcję konferencja prasowa, aby wszystkim państwu udzielić informacji. Można ocenić sytuację jako bardzo poważną, natomiast wszyscy liczymy na to, że pan prezydent dojdzie do zdrowia i będzie mógł wśród nas niedługo sam się wypowiadać - mówił w TVN24 Jerzy Karpiński z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

 

Zobacz: W jakim stanie jest prezydent Gdańska po ataku nożownika? "Otrzymał cios w okolice serca"

 

Jak nieoficjalnie podaje Radio Gdańsk, prezydent miał otrzymać jeden cios w okolice serca. Onet podaje, że o 21 rozpoczęła się jego operacja. 

 

- Doszło do niewytłumaczalnego barbarzyństwa. Nie znajduję słów, by to opisać. Chciałbym powiedzieć, że wolontariusze WOŚP oraz rodzina Pawła Adamowicza nie są sami. Jak każdy Polak, jestem niezwykle wzburzony i poruszony, nie mieści mi się w głowie akt tak brutalny - powiedział w rozmowie z TVN24 Joachim Brudziński, szef MSWiA.

 

- Dostaliśmy informację, że doszło do tragicznej sytuacji na jednej ze scen naszego Finału. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz został raniony nożem. Napastnik został zatrzymany. W tym kraju tak się zakręciliśmy od tych trzech lat, że nie możemy nawet uszanować takiego dnia jak Finał WOŚP. Nie róbcie tego. Nie można walczyć przemocą. (...) Panie prezydencie Gdańska jesteśmy z Panem i trzymamy kciuki za Pana zdrowie - powiedział Jerzy Owsiak.

 

Zdarzenie skomentował Andrzej Duda:

 

Na tym nagraniu słychać, co napastnik mówił zaraz po ataku:

 

Na portalu trojmiasto.pl pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia:

 

Paweł Adamowicz zbierał dziś na WOŚP

Paweł Adamowicz zbierał dziś na WOŚP
East News

Więcej na temat WOŚP Paweł Adamowicz
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51