Michał Wiśniewski o łuszczycy
TRICOLORS/East News
Newsy

Michał Wiśniewski o walce z nieuleczalną chorobą: "Zaczęło mi atakować twarz"

Michał Wiśniewski mierzy się z okrutną chorobą, której objawy potęgowały stres i alkohol: "Już praktycznie nie miałem paznokci".

Michał Wiśniewski w "Dzień Dobry TVN" opowiedział o czasach, gdy zmagał się z bankructwem, alkoholizmem a także o chorobie, z którą się mierzy już od ponad 30 lat. 

Dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci (...) pod koniec zaczęło mi atakować twarz - wyznał przed kamerami. 

W dodatku stres i alkohol tylko nasilały objawy. Na co choruje Michał Wiśniewski? 

Xavier Wiśniewski szczerze o kontaktach z ojcem: "Nasze relacje poprawiają się"

Michał Wiśniewski choruje na łuszczycę 

Michał Wiśniewski w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" opowiedział o swoich zmaganiach z alkoholizmem oraz z łuszczycą. Muzyk przyznał, że w czasach, gdy bycie pijanym było dla niego codziennością, objawy łuszczycy niebezpiecznie się nasilały: 

Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci (...). Robiąc cykl programów w telewizji, dziewczyny mi nakładały paznokcie. No wyglądało to po prostu fatalnie, nie mówiąc już o tym, że pod koniec zaczęło mi atakować twarz  - przyznał wprost w rozmowie z Karoliną Kalatzi.

Michał Wiśniewski już nie pierwszy raz opowiadał o tym, że musi się mierzyć z łuszczycą. Kilka lat temu wyznał, że objawy powróciły, gdy w jego życiu pojawił się ogromny stres oraz alkohol. 

Kolejny rozwód, znowu wrócił alkohol. Istotą rozwoju choroby na każdym jej etapie były sytuacje trudne, które pociągały za sobą całe mnóstwo przeżyć, z którymi musiałem sam sobie radzić, w różny sposób. I choroba wróciła, spotęgowana, w miejscach już bardzo widocznych - mówił kilka lat temu w rozmowie z byczdrowym.info. 

Michał Wiśniewski o Eurowizji 2022
Piotr Molecki/East News

Zobacz także: Jacek Łągwa z Ich Troje zawsze w cieniu Michała Wiśniewskiego. Zdradził jego najdziwniejsze zachcianki

Michał Wiśniewski o alkoholizmie i bankructwie 

Michał Wiśniewski wraz z zespołem "Ich troje" ponad 20 lat temu świętowali szczyt swojej popularności. Trudno było wówczas mówić o bardziej kontrowersyjnym i charyzmatycznym muzyku. Koncerty zespołu robione były z rozmachem, a sam lider nie obawiał się sprzedawania swojej prywatności, jako pierwszy w Polsce, biorąc udział w reality show "Jestem jaki jestem", w którym kamery rejestrowały jego życie 24/7. Jednak sukces został przypłacony bolesnymi porażkami. Teraz Michał Wiśniewski w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" przyznał, że nie szanował pieniędzy, które zarobił. Muzyk ma świadomość, że był w posiadaniu takiej fortuny, że gdyby się nie pogubił, mógłby nie pracować już do końca życia. 

Gdybym wiedział, że się przewrócę, to bym usiadł. Przeszedłem przez to z trudem, ale godnie. (...) Ludzie oczekiwali, że będę chodził w worku po ziemniakach, że wyląduję pod mostem. To było najgorsze. 

Michał Wiśniewski jednocześnie mierzył się z chorobą alkoholową, która w połączeniu ze stresem tylko potęgowała objawy łuszczycy. Jednak walczy z nałogiem, a dzięki wszywce, na którą się zdecydował, nie pije alkoholu już od sześciu lat. Nie ukrywa, że walka o zdrowie była i jest długa i trudna: 

Nie piję już dokładnie szósty rok, upadłość też mam już za sobą, ale to jest tak, że alkoholikiem i bankrutem zostanę już na zawsze (...). Najprościej byłoby zrezygnować, załamać się i pić wódkę. 

Wściekły Michał Wiśniewski
Pawel Wodzynski/East News

Zobacz także: Michał i Pola Wiśniewscy będą mieli kolejne dziecko? "Życie pisze własny scenariusz"

Dziś Michał Wiśniewski prowadzi dużo spokojniejsze życie. Jest ojcem pięciorga dzieci, z czego najmłodsze ma nieco ponad rok. Niedawno Michał Wiśniewski i Pola Wiśniewska pojawili się na okładce "Party". Była to ich pierwsza wspólna sesja zdjęciowa oraz rodzinny wywiad. Michał Wiśniewski i Pola Wiśniewska planują drugi ślub. Impreza odbędzie się jesienią i będą świętować nie tylko swój ważny dzień ale również 50. urodziny Michała Wiśniewskiego. Pola Wiśniewska ma już wybraną suknie ślubną. Jej mąż nie kryje zachwytu. Trzymamy kciuki, by czekały ich już tylko piękne chwile. 

Michał Wiśniewski i Pola Wiśniewska z synem Falco
Voyo Bąkiewicz

Michał Wiśniewski o żonie
Newsy
Michał Wiśniewski pokazał seksowne zdjęcie żony! "Czuję się zadbany jako mężczyzna, kochanek..."
Tak gorącego zdjęcia Poli Wiśniewskiej jeszcze nie widzieliście! "Przepiękna kobieta" komentują obserwatorzy konta Michała.

Michał Wiśniewski pokazał na Instagramie wyjątkowe zdjęcie ukochanej żony i opublikował wzruszający wpis, w którym komentuje swoje piąte małżeństwo. Okazuje się, że Pola Wiśniewska wzięła udział w seksownej sesji zdjęciowej, a lider zespołu "Ich Troje" postanowił pochwalić się swoim szczęściem. Żona Michała Wiśniewskiego wygląda obłędnie! Michał Wiśniewski pochwalił się piękną żoną Michał i Pola Wiśniewscy tworzą szczęśliwy związek już od 2,5 roku. Para powiedziała sobie "tak" w 2020 roku i był to już piąty ślub dla lidera zespołu "Ich Troje". Początkowo zakochani nie pokazywali wspólnych zdjęć, ale dziś coraz częściej możemy zobaczyć ich romantyczne fotki i nagrania. Ostatnio Michał Wiśniewski w rozmowie z naszą reporterką przyznał, że jego żona unika show-biznesu i nie chce pokazywać się publicznie. Teraz jednak dumny mąż postanowił pochwalić się swoim szczęściem! Wokalista pokazał piękne zdjęcie żony i pięknie skomentował swój związek. Zobacz także:   Jak mieszka Michał Wiśniewski? Lider "Ich troje" to prawdziwy kolekcjoner! Michał Wiśniewski pokazał bardzo seksowne zdjęcie, na którym jego żona pozuje w białej marynarce, pod którą założyła czarną bieliznę. Lider "Ich Troje" w szczerym wpisie zdradził, że to właśnie o swoim związku z Polą będzie śpiewać w  najnowszej piosence! 🎤nagrałem kilka szczerych słów o moim już 2,5 letnim związku i relacji pomiędzy 5-krotnym tatą i 5-krotną mamą. Obserwuję swoją miłość 🥰 nie mogąc się się nadziwić z jaką dojrzałością podchodzimy do wspólnej przyszłości. Z mojej strony mógłbym powiedzieć: lepiej późno niż wcale, ale i tak wydawało mi się, że każdy kolejny dzień będzie walką o następny....

Michał Wiśniewski z mamą
East News
Newsy
Mama Michała Wiśniewskiego się zaręczyła! Kiedy planuje ślub? Zobaczcie jej pierścionek!
Mama Michała Wiśniewskiego właśnie się zaręczyła. Lider "Ich Troje" pokazał pierścionek zaręczynowy ukochanej mamy i zdradził, kiedy kobieta planuje ślub.

Michał Wiśniewski właśnie ogłosił światu radosną nowinę! Mama lidera "Ich Troje" właśnie się zaręczyła. Piosenkarz nie tylko pokazał pierścionek zaręczynowy ukochanej mamy. Piosenkarz zapytał ją, kiedy kobieta planuje ślub. Jej odpowiedź zaskoczyła wokalistę. Mama Michała Wiśniewskiego się zaręczyła Rodzina Michała Wiśniewskiego niebawem po raz kolejny się powiększy! Jak poinformował za pośrednictwem Instagrama artysta, jego mama - Grażyna Wiśniewska - właśnie się zaręczyła.  Co ciekawe, jeszcze trzy lata temu pani Grażyna wyznała, że szuka miłości, jednak w znalezieniu tego jedynego pomógł jej nieco syn, który założył jej  konto na portalu randkowym. Okazuje się, że starania Michała Wiśniewskiego nie poszły na marne, a serce pani Grażyny skradł pewien przystojniak. Mama wokalisty tak zawróciła mu w głowie, że charyzmatyczny adorator postanowił jej się oświadczyć.  Dzisiaj jest ten wielki dzień. Mama je kasze... jest pierścionek, jest narzeczony. Rozumiem, że zaręczyny zostały przyjęte? - dopytywał mamę Michał, relacjonując wszystko za pośrednictwem InstaStories. Radosna kobieta odpowiedziała, pokazując do aparatu pierścionek od ukochanego. No tak, tak - odpowiedziała Grażyna Wiśniewska.  Michał postanowił więc dopytać mamę, kiedy planuje swój wielki dzień i zamierza powiedzieć sakramentalne "tak" swojemu ukochanemu.  - A kiedy ślub? - dopytywał mamę Michał Wiśniewski. - Ale bez ślubu... Naprawdę - odpowiedziała pani Grażyna. Mamie Michała serdecznie gratulujemy! Choć obecnie Michał Wiśniewski ma świetny kontakt ze swoją mamą, nie zawsze tak było. Pani Grażyna przez lata zmagała się z alkoholizmem, przez co lider "Ich Troje" najmłodsze lata spędził w domu dziecka, a...

Michał i Pola Wiśniewscy
INSTAGRAM
Newsy
Michał Wiśniewski pokazał, jak bawił się z żoną na weselu! "Dwoje gości, dobry gramofon"
Lider zespołu "Ich Troje" świętował we własnym domu. Tak wyglądał pierwszy taniec Poli i Michała Wiśniewskich!

Michał Wiśniewski opublikował na Instagramie zdjęcie ze swojego wesela. Zaledwie kilka dni temu lider zespołu "Ich Troje" i jego piąta żona świętowali pierwszą rocznicę ślubu. Artysta pokazał wówczas romantyczną fotkę, na której całował ukochaną Polę. Teraz w sieci pojawiło się wyjątkowe zdjęcia z ich wesela, które odbyło się w pandemii koronawirusa. Michał Wiśniewski zdradził, jak wyglądała impreza! Michał Wiśniewski wspomina swoje wesele Michał i Pola Wiśniewscy już od blisko dwóch lat tworzą szczęśliwy związek. Początkowo zakochani nie pokazywali w sieci wspólnych zdjęć, ale dziś już nie ukrywają swojej miłości. Lider zespołu "Ich Troje" i Pola wzięli ślub nieco ponad rok temu, a kilka miesięcy temu na świecie pojawił się ich syn, Falco Amadeus. Piąty ślub Michała Wiśniewskiego był skromny, a panna młoda miała na sobie delikatną, dopasowaną suknię z odkrytymi plecami.  Ceremonia była jak każda - przepełniona miłością. Każda ceremonia zaślubin jest przepełniona miłością, jeżeli jest uczciwa - Michał Wiśniewski zdradził po ślubie w rozmowie z portalem plejada.pl. Teraz Michał Wiśniewski pokazał swoim fanom na Instagramie zdjęcie ze swojego wesela, które ze względu na obostrzenia wprowadzone przez pandemię koronawirusa odbyło się w bardzo małym gronie. Na fotografii widać, że zakochani bawili się we własnym domu. 👰🤵🥰Nie wiem co na to @weddingdreamcom ale czasami musi wystarczyć takie wesele. 👸🤴 Dwoje gości, dobry gramofon📀 oraz wymiana pocałunków😘 i myśli. I tak było. Może mniej znaczy więcej? #ciaglewniawpatrzony #nienabogato #natrzezwo @wisniewska_pola #pandemia- napisał Michał Wiśniewski. Jak na zdjęcie zareagowali fani wokalisty? - No po prostu pięknie ❤️ wspomnienia bogatsze niż po tradycyjnym...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik