Michał Olszański, Monika Zamachowska PNŚ
Easntnews
Newsy

Olszański tłumaczy się z wywiadu z Kaczyńskim! "Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł"

Olszański tłumaczy się z wywiadu z Kaczyńskim! "Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł"

Ten wywiad zdecydowanie przejdzie do historii, jednak nie do końca wiadomo, czy o taki rozgłos produkcji TVP chodziło. Na początku tygodnia Jarosław Kaczyński był gościem "Pytania na śniadanie". Prezes Prawa i Sprawiedliwości opowiedział o kotach, pracy oraz o samotnych porankach.  Rozmowę z politykiem poprowadzili Monika Zamachowska i Michał Olszański. Teraz dziennikarz tłumaczy się z wywiadu.

Te transparenty to prawdziwe MEMY ulicy. Zobaczcie najciekawsze slogany i banery na protestach!

Olszański komentuje wywiad z Kaczyńskim

W poniedziałek Jarosław Kaczyński przyjął zaproszenie do porannego programu śniadaniowego i zdradził widzom, jak wygląda jego dzień oraz co najbardziej lubi jeść. Okazało się, że prezes PiS nie lubi rano wstawać, uważa się za sowę lub inaczej "puchacza", a oczkiem w jego głowie są dwa koty, które posiada: Fiona i Czaruś. 

Zobacz także: "Dno dna" Hejt na Monikę Zamachowską za wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w "Pytaniu na Śniadanie"!

Pytania Olszańskiego i Zamachowskiej bardzo zaskoczyły widzów. Ci po programie nie pozostawili na prowadzących suchej nitki. Dlaczego dziennikarze pytali prezesa, czy lubi grillować? Olszański wytłumaczył się z rozmowy w naTemat.pl.

- Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. "Pytanie na śniadanie" to audycja poranna, lifestylowa. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek nie jest do końca trafiony. I nie będzie to dla niego łatwa sytuacja - powiedział Olszański.

Dodał, że "nie był entuzjastą tego pomysłu", jednak władze TVP wybrali jego i Monikę do przeprowadzenia wywiadu. 

- Nie ukrywałem, że jest to dla mnie sytuacja trudna, ale po chwili zastanowienia, musiałem podjąć decyzję. Skoro kierownictwo "PnŚ" ma taką wizję, że to my z Moniką mamy przeprowadzić wywiad, to z mojej strony powiedzenie, że tego nie zrobię, oznaczałoby jednoznacznie przerwanie współpracy. A ponieważ jestem dodatkowo dziennikarzem prowadzącym Magazyn Ekspres Reporterów w telewizji publicznej, podjąłem taką a nie inną decyzję - wyznał.

Dziennikarz powiedział, że od początku działał według pewnego schematu. A tematy do rozmowy zostały omówione z PR-owcami Kaczyńskiego i produkcją "PnŚ". Pytania nie były z góry narzucone, ale od samego początku wiadome było, że rozmowa potoczy się w kierunku jedzenia, zwierząt, pracy czy relacji prezesa z mamą.

- Podszedłem do niej zadaniowo. Wydaje mi się, że zrobiliśmy z Moniką to, co w takiej sytuacji dziennikarze mogli zrobić. Nie mam sobie nic do zarzucenia patrząc na ten wywiad, nie mam się czego wstydzić. Rozmowa była zadaniem, które nam postawiono w określonym celu - powiedział Olszański.

Prowadzący odniósł się również do krytyki widzów, którzy zarzucili Monice przymilanie się do prezesa PiS. 

 - Ponieważ jesteśmy gospodarzami lifestylowego programu, trudno być chłodnym i obcesowym. Dlatego uważam, że ci, którzy atakują Monikę, nie rozumieją kontekstu całej sytuacji. Ja jako jej partner mogę tylko wyrazić głęboki szacunek, że wzięła to na siebie. Zresztą w trakcie rozmowy widać było, że prezes interaktywnie bardziej z nią nawiązał kontakt niż ze mną - stwierdził.

Czy ta rozmowa miała w ogóle jakiś sens? Zdaniem Olszańskiego dla prezesa nie. Po co w takim razie się odbyła?

Monika Zamachowska, Jarosław Kaczyński, Michał Olszański  w Pytaniu na śniadanie
pytanienasniadanie.tvp.pl

Jarosław Kaczyński był gościem "Pytania na Śniadanie"

Monika Zamachowska i Jarosław Kaczyński

Zobacz także
Monika Zamachowska i Michał Olszański

"Dno dna" Hejt na Monikę Zamachowską za wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w "Pytaniu na Śniadanie"!

Monika Zamachowska i Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński w "Pytaniu na śniadanie" opowiedział o kotach, samotnych porankach i ulubionych potrawach

 

Pytanie na śniadanie - wpadka Marzeny Rogalskiej i magika
ONS/Pytanie na śniadanie
TV-Show
Zamachowska opowiedziała o wpadkach w "Pytaniu na Śniadanie". Wspomniała o Rogalskiej i magiku!
Zamachowska opowiedziała o wpadkach w "Pytaniu na Śniadanie". Wspomniała o Rogalskiej i magiku!

Monika Zamachowska opowiedziała o wpadkach na planie "Pytania na Śniadanie"! Przyczynkiem do rozmowy był wypadek magika, który wbił gwóźdź w dłoń Marzeny Rogalskiej, która akurat prowadziła weekendowe wydanie razem z Tomaszem Kammelem. Monika Zamachowska w rozmowie z Party.pl przytoczyła jednak kilka innych historii - jedne były mniej zabawne, drugie bardziej. Co powiedziała dziennikarka przed naszą kamerą? Cały czas się zdarzają wpadki, różne nieprzewidziane sytuacje, zachowania gości. Ludzie to nie roboty, a szczególnie nasi goście to najczęściej nie są osoby, które żyją z pokazywania się w telewizji. To są najczęściej ludzie, którzy przyszli załatwić jakąś konkretną sprawę. Czasami ten występ w telewizji bardzo dużo ich kosztuje. Trudno przewidzieć, co się stanie. Jeden pan straszliwie zaczyna się pocić w najmniej oczekiwanym momencie, pani dostaje ataku kaszlu, pies, który miał pokazać, jaki jest łagodny dostaje ataku szczekania i wybiega ze studia, dziecko, z którym bardzo chcieliśmy porozmawiać ma jakąś traumę i rzuca się na podłogę i wali pięściami. Tysiące rzeczy! A czy wpadki zdarzają się dziennikarzom? Posłuchajcie!   Zobacz: Joanna Racewicz zastąpi Monikę Zamachowską w Pytaniu na Śniadanie?!   Monika Zamachowska o wpadkach w "Pytaniu na Śniadanie"

Monika Zamachowska i Michał Olszański
East News
Newsy
Michał Olszański zostanie zawieszony przez wywiad z Kaczyńskim?! Już poniósł pierwsze konsekwencje!
Michał Olszański zostanie zawieszony przez wywiad z Kaczyńskim?! Już poniósł pierwsze konsekwencje!

O tym wywiadzie mówi się od kilku dni. Na początku tygodnia Jarosław Kaczyński był gościem " Pytania na śniadanie ". Wywiad z prezesem PiS przeprowadzili Michał Olszański i Monika Zamachowska . Ich zadaniem było ocieplenie wizerunku Kaczyńskiego - pytali więc go o ulubione jedzenie czy imiona kotów. Widzom TVP rozmowa z politykiem nie przypadła do gustu. Olszański tłumaczył się z infantylnych pytań, a zaraz potem otrzymał zakaz wypowiadania się! Czy władze TVP usuną go ze śniadaniówki? Olszański z zakazem wypowiadania się Dziennikarz w rozmowie z naTemat.pl wyznał, że od samego początku wiedział, że wywiad z Kaczyńskim to zły pomysł. Jednak nie miał wyjścia - to szefowie wyznaczyli go do rozmowy z prezesem PiS.  - Podszedłem do niej zadaniowo. Wydaje mi się, że zrobiliśmy z Moniką to, co w takiej sytuacji dziennikarze mogli zrobić. Nie mam sobie nic do zarzucenia patrząc na ten wywiad, nie mam się czego wstydzić. Rozmowa była zadaniem, które nam postawiono w określonym celu - powiedział Olszański. Zobacz także:  Olszański tłumaczy się z wywiadu z Kaczyńskim! "Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł" Do Olszańskiego zwrócili się również dziennikarze z wirtualnemedia.pl prosząc o komentarz, jednak okazało się, że go nie otrzymają.  - Niestety, nie mogę rozmawiać z mediami. Od kierownictwa "Pytania na śniadanie" dostałem dzisiaj ustny zakaz rozmawiania z jakimikolwiek mediami. Stanowczo odsyłam więc do rzecznika prasowego TVP - wyznał Michał Olszański.  Jak informuje portal, władze TVP rozważają zawieszenie Michała Olszańskiego w prowadzeniu śniadaniówki! – Sprawa jest jednak nieprzesądzona i niezwykle delikatna, bowiem Telewizja z jednej strony nie chce narazić się na zarzuty ostrego...

Monika Zamachowska i Michał Olszański
East News
Newsy
"Dno dna" Hejt na Monikę Zamachowską za wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w "Pytaniu na Śniadanie"!
"Dno dna" Hejt na Monikę Zamachowską za wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w "Pytaniu na Śniadanie"!

W poniedziałkowym wydaniu " Pytania na Śniadanie " pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński . Wywiad z politykiem w "Pytaniu na Śniadaniu" miał pokazać jego inną twarz, ale niestety, nie spotkał się z przychylnością widzów, a największe słowa krytyki zebrali prowadzący, czyli Monika Zamachowska i Michał Olszański, którzy pytali prezesa PiS, czy lubi grillować lub ile ma kotów. Po tych pytaniach nie trzeba było długo czekać na słowa krytyki! Prowadzący "Pytania na Śniadanie" w ogniu krytyki Jarosław Kaczyński w "Pytaniu na Śniadanie" opowiadał o swoich ulubionych potrawach, zwierzętach, a także mamie czy przyjaciołach, którzy nie są związani z polityką. Wywiad z prezesem PiS nie zachwycił jednak ani internautów, ani dziennikarzy czy publicystów. Jedną z osób, która go skomentowała, była Karolina Korwin Piotrowska, która ironiczne napisała: Nowe standardy dziennikarskie Pod jej wpisem nie zabrakło ostrych opinii. To już nie jest dziennikarstwo, tylko dno dna. Takiej wazeliny już dawno nie widziałam. Żal mi Pana Michała, bo zawsze miałam o nim dobre zdanie. Uwaga, ilość wazeliny, jaka wylewała się z ekranu, groziła zepsuciem sprzętu. Pani Zamachowska coraz bardziej mnie zawstydza - czytamy. Podobne komentarze można przeczytać w serwisie "Pytania na Śniadanie" pod opublikowanym wywiadem z Jarosławem Kaczyńskim. Poziom wazeliny w tym upadłym kabarecie przekracza wszelkie normy. Monika Richardson wychodzi z siebie żeby zadowolić Pana Prezesa towarzysko Ci ustawieni prowadzący skaczą nad nim jak nad dzieckiem - piszą internauci. Co jednak ciekawe, niektórzy internauci stanęli w obronie prowadzących "Pytania na Śniadanie", tłumacząc ich, że w programie śniadaniowym nikt nie będzie...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik