Monika Richardson - dziennikarka, iberystka, prezenterka telewizyjna

Monika Richardson to znana prezenterka telewizyjna. Przez wiele lat była związana z TVP, gdzie prowadziła kilka programów, lecz szerszej publiczności dała się poznać z dwóch: "Pytanie na śniadanie" i "Europa da się lubić". Dziennikarka była kilka razy zamężna. Szczególnie medialny był jej związek z Zamachowskim.

 


Imię: Monika Justyna

Nazwisko: Richardson (wcześniej Zamachowska)

Nazwisko panieńskie: Pietkiewicz

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 166 cm

Data urodzenia: 25.04.1972 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: dziennikarka, iberystka, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki: Monika Zamachowska podczas studiów spotykała się z Przemysławem Pohrybieniukiem, który jest obecnie dyrektorem zarządzającym Kulczyk Foundation. Dziennikarka była trzy razy zamężna. Jej pierwszym mężem (do 2000 r.) był

amerykański dziennikarz i podróżnik Will Richardson. W 2001 r. dziennikarka została żoną Jamiego Malcolma

- szkockiego byłego pilota RAF, który pracował wówczas dla linii Virgin Atlantic. Para rozwiodła się w 2012 r. Trzecim mężem dziennikarki był aktor Zbigniew Zamachowski. Para wzięła ślub w maju 2014 r., a rozstała się w 2021 r. Podczas ich małżeństwa w mediach pojawiały się często doniesienia o konflikcie dziennikarki z byłą żoną Zamachowskiego - aktorką Aleksandrą Justą. Obecnie spotyka się z Konradem Wojterkowskim.

Rodzice: Mamą Moniki Zamachowskiej jest Barbara Trzeciak-Pietkiewicz. To dziennikarka, realizatorka, producentka, scenarzystka filmów dokumentalnych. Ojcem

- architekt Jerzy Pietkiewicz.

Rodzeństwo: Dziennikarka miała młodszego brata, który zmarł w 2012 r.

Dzieci: Monika Zamachowska ma dwoje dzieci z drugiego małżeństwa

- syna Tomasza Davida Malcolma (ur. 2001 r.) oraz córkę Zofię Malcolm (ur. 2004 r.). U chłopca stwierdzono zespół Aspergera.

BIO: Monika Zamachowska urodziła się w 1972 r. we Wrocławiu. Uczęszczała do XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła iberystykę. Zanim rozpoczęła pracę w zawodzie, zajmowała się nauczaniem języka angielskiego, pracowała w dziale PR firmy Dell czy w agencji reklamowej Biura Reklamy SA. Kariera telewizyjna Zamachowskiej rozpoczęła się w 1995 r. W latach 2006-2008 była redaktor naczelną "Zwierciadła" - miesięcznika dla kobiet. W 2011 r. odeszła z telewizji publicznej. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Radiu Złote Przeboje. Przez rok była współprowadzącą program "Złote Przeboje na Dzień Dobry". W 2012 r. Związała się ze stacją TTV. Rok później wróciła do telewizji publicznej. Pracowała tam do 2019 r. Od 2020 r. współpracuje z tygodnikiem "Wprost". Prywatnie Monika Zamachowska była trzy razy zamężna i ma dwoje dzieci. Jej bliskim kuzynem jest Piotr Kraśko.

Znana z: Monika Zamachowska znana jest z roli prowadzącej/współprowadzącej i autorki licznych programów w TVP, w tym m.in. "Kultów popkultury", "Europejczyków", "Teleadwokata", "Orła czy reszty?", "Strefy otwartej", "Witaj, Europo", "Wstępu Wolnego". Szerszej publiczności dała się poznać z programu rozrywkowego "Europa da się lubić", do którego zapraszano mieszkających w Polsce przedstawicieli różnych państw. W 2006 r. była członkiem jury w "Supertalencie". Trzy lata później można było oglądać jej zmagania w "Tańcu z gwiazdami". Tanecznym partnerem Moniki Zamachowskiej był Krzysztof Hulboj. Para uplasowała się na czwartym miejscu. Na antenie TTV w 2012 r. była współprowadzącą programu "Raz lepiej, raz gorzej" i weekendowego magazynu "Studia TTV". W latach 2013

- 2019 pełniła rolę współprowadzącej "Pytanie na śniadanie". W 2019 r. wystąpiła ponownie w roli gospodarza programu "Europa da się lubić". Monika Zamachowska jest też autorką kilku książek i prowadzi szkolenia medialne - informacje o nich można znaleźć na stronie https://monikarichardson.pl.

Funkcja w filmie: Monika Zamachowska wystąpiła w kilku filmach. W 1985 r. wcieliła się w postać Joasi Paliwody, córki Janka w filmie "Problemat profesora Czelawy" w reżyserii Zygmunta Lecha i Aleksandra Sajkowiego. W 2000 r. zagrała prezenterkę telewizyjną w filmie "Egoiści" w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

Płyty: nie ma

Książki: - "Lubię być Polakiem" (2008 r., Wydawnictwo Dolnośląskie), - "Moja Europa da się lubić" (2008 r., Wydawnictwo Publicat), - "Polki na Bursztynowym Szlaku" (2012 r., Wydawnictwo Świat Książki); napisana razem z Lidią Popiel, - "Pożegnanie z Anglią" (2012 r., Wydawnictwo Czerwone i Czarne); napisana razem z Małgorzatą Pietkiewicz, - "Kuchnia kobiet" (2014 r., Wydawnictwo Ole).

Nagrody: Monika Zamachowska wyróżniona została kilkoma nagrodami. Otrzymała m.in. Europejskie Pióro, Mikrofon, Ekran. Jest też laureatką Telekamer Tele Tygodnia (2005 r.).

Link na Instagram: @monikarichardson

Link FB: @Monika-Richardson

 

Monika Richardson dogryza Katarzynie Cichopek
Katarzyna Cichopek
Monika Richardson

Monika Richardson dogryza Katarzynie Cichopek: "Każdy szczyt ma swój..." 

Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski rozstali się już jakiś czas temu, natomiast dopiero teraz udało im się rozwieść. Dziennikarka pod swoim postem pokusiła się o nieprzyjemny żart w stronę Katarzyny Cichopek. Przesadziła?
Natalia Cieślak
Zamachowscy po rozwodzie
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski
Rozwód

Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski są po rozwodzie! Pokazali zdjęcie z sądu

Aktor i prezenterka rozstali się w zgodzie. Teraz Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski zaskoczyli fanów wspólną fotografią.
Sabina Zięba
Monika Richardson zmieniła fryzurę
fryzury gwiazd
włosy
Monika Richardson

Monika Richardson zaszalała z metamorfozą! Całkowicie zmieniła fryzurę

Dziennikarka zaskoczyła fanów najnowszym filmikiem. Okazało się, że Monika Richardson odważyła się diametralnie odmienić swój wygląd.
Sabina Zięba
Monika Richardson rozstała się z partnerem
Monika Richardson
rozstania gwiazd

Monika Richardson rozstała się z partnerem. W sieci pojawiło się oświadczenie byłej pary

Po ponad dwóch latach Monika Richardson i Konrad Wojterkowski poinformowali, że ich związek to już przeszłość. Zdradzili powód rozstania.
Karolina Błaszkiewicz
Monika Richardson boi się bankructwa
Monika Richardson

Monika Richardson o kłopotach finansowych. "Nie starczało nam na media i czynsz". Co się stało?

Monika Richardson przekazała smutne wieści na temat swojej sytuacji materialnej. Biznes, który prowadzi była gwiazda TVP, coraz gorzej przędzie. Dziennikarka obawia się bankructwa.
Anna Skalik
Smutne wieści od Moniki Richardson
Monika Richardson

Monika Richardson przekazała niepokojące wieści: "Całkiem zdycham". W jakim jest stanie?

Monika Richardson podzieliła się z fanami bardzo niepokojącym zdjęciem. Wyznała, że ostatni czas jest dla niej niezwykle ciężki. Co się stało?!
Gabriela Cąber
Monika Richardson na nartach
Monika Richardson

Monika Richardson o koszmarze na lotnisku. "W końcu zaczęłam krzyczeć"

Była gwiazda TVP tuż przed świętami przeżyła bardzo trudne chwile. Monika Richardson zdradziła, co wydarzyło się na lotnisku i zwróciła uwagę na pewną ważną kwestię.
Karolina Błaszkiewicz
Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski jeszcze się nie rozwiedli 3
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski

Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski wciąż nie wzięli rozwodu! "Nie wiem, jakie ma plany"

Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski formalnie nadal są małżeństwem, choć ich związek rozpadł się już prawie dwa lata temu. Prezenterka zaskakująco opisała, co stoi im na przeszkodzie.
Anna Skalik
Monika Richardson o uzależnieniu od alkoholu
Monika Richardson

Monika Richardson o problemach z alkoholem. "Mam tendencję do uzależnień"

Monika Richardson opowiedziała o uzależnieniach i nie ukrywa, że ma do tego skłonności. "Muszę bardzo uważać" - mówi wprost dziennikarka.
Milena Tuzimek
Monika Richardson sprzedaje willę za 5,5 miliona
Monika Richardson

Zbigniew Zamachowski i Monika Richardson nie są jeszcze rozwiedzeni! "Nikt z nas się do tego nie spieszy"

Zakochana Monika Richardson nie chce mówić o małżeństwie ze Zbigniewem Zamachowskim. Dziennikarka teraz postanowiła spełniać marzenia zawodowe. Czy zobaczymy ją w telewizji?
Redakcja
Zbigniew Zamachowski jest uczestnikiem "Mask Singer"?
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski
Gabriela Muskała

"Mask Singer": Zbigniew Zamachowski jest jednym z uczestników nowego show stacji TVN?!

Zbigniew Zamachowski odżył u boku Gabrieli Muskały. Czy zdecydował się na udział w głośnym show stacji TVN, "Mask Singer"?
Anna Kilian
Monika Richardson sprzedaje willę na Wilanowie
Monika Richardson
domy gwiazd

Monika Richardson sprzedaje swoją luksusową willę wartą 5 mln złotych!

Monika Richardson zdecydowała się na sprzedaż willi zaprojektowanej przez jej ojca. Dzienikarka już od dawna w niej nie mieszka!
Milena Tuzimek
Monika Richardson kpi ze Zbigniewa Zamachowskiego
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski

Monika Richardson ostro o Zbigniewie Zamachowskim i "nieszczęsnym romansie!"

Dziennikarka próbując bronić byłego partnera, wbiła mu szpilę! Monika Richsrdson prosi fanów, żeby nie atakowali Zbigniewa Zamachowskiego i zdradza, jak obrażają go internauci. Jednocześnie ostro komentuje jego "romans" z Gabrielą Muskałą
Karolina Błaszkiewicz
Syn Moniki Richardson nie zdał matury
Monika Richardson
matura

Syn Moniki Richardson nie zdał matury z matematyki: "Nie mam co się przejmować"

Tomasz Malcolm, syn Moniki Richardson, na Instagramie poinformował o swoich najbliższych planach. Zajmie się modelingiem?
Bartek Ufniarz
Monika Zamachowska w błyszczącej zielonej sukience. Zbigniew Zamachowski w garniturze
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski

Dlaczego Monika Richardson rozwodzi się? "Byłam złodziejką męża, złą macochą..." Co ma na myśli?

Monika Richardson opublikowała wstrząsający wpis dotyczący jej małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim. Teraz jest znów zakochana! Kim jest jej nowy partner?
Redakcja
Doda i Monika Richardson na okładce "Party"
Doda
Marta Kaczyńska
Monika Richardson

Doda i Monika Richardson na okładce "Party". Dlaczego gwiazdy chcą zakończyć swoje małżeństwa?

Niedawno o decyzji o rozwodzie poinformowała Doda, wcześniej Monika Richardson. Dlaczego ich miłość nie przetrwała? Co jeszcze w nowym numerze "Party"?
Bartek Ufniarz
Monika Richardson
Monika Richardson

Monika Richardson po raz pierwszy na ściance z nowym partnerem! Jak wypadli?

Para postanowiła wziąć udział w wydarzeniu Lwice Biznesu. Monika Richardson szybko pozbierała się po rozstaniu ze Zbigniewem Zamachowskim i jest teraz szczęśliwa!
Aleksandra Kwaterkiewicz
Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski

Monika Richardson szczerze o rozstaniu ze Zbigniewem Zamachowskim! "Długo będę się leczyć"

Monika Richardson zamieściła bardzo osobisty wpis, w którym odniosła się do trudnych chwil w małżeństwie ze Zbigniewem Zamachowskim. Choć dziś ma już nowego partnera, to jednak nadal bardzo przeżywa to, co wydarzyło się w jej poprzednim związku.
Redakcja
Monika Zamachowska pokazała pierwsze zdjęcie z nowym partnerem
Monika Richardson

Monika Richardson pokazała pierwsze zdjęcie z nowym partnerem! Fani: "Czym się strułaś tym się lecz"

Monika Richardson zakochała się ponownie, niespełna dwa miesiące po zakończeniu 7-letniego małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim. Oto pierwsze wspólne zdjecia zakochanych.
Natalia Brzostowska
Monika Zamachowska w czerwonej sukience
Monika Richardson

Nowy partner Moniki Zamachowskiej wcześniej spotykał się z wielką gwiazdą TVN? Zaskakujące doniesienia mediów

Media dotarły do informacji, z kim w przeszłości spotykał się nowy partner Moniki Zamachowskiej. To jedna z najpopularniejszych gwiazd TVN!
Redakcja
Monika Richardson ma nowego partnera
Monika Richardson

Monika Richardson ma nowego partnera! Jej ukochany pochwalił się ich wspólnym zdjęciem 

Monika Richardson po kilku miesiącach od rozstania ze Zbigniewem Zamachowskim, znów jest szczęśliwie zakochana. Z kim związała się piękna gwiazda?
Redakcja
Zbigniew Zamachowski w garniturze. Monika Zamachowska w beżowej kreacji
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski

Monika Zamachowska chce znów zostać mamą. Zdradziła, dlaczego nie chciała mieć dzieci ze Zbigniewem Zamachowskim!

Dziennikarka w bardzo szczerym wywiadzie opowiedziała o rozstaniu i swoim trzecim mężu. Takiego wyznania nie spodziewał się chyba nikt!
Redakcja
Monika Zamachowska w błyszczącej zielonej sukience. Zbigniew Zamachowski w garniturze
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski

Nowa miłość powodem rozstania Zbigniewa Zamachowskiego z jego trzecią żoną Moniką Zamachowską?

Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski rozstali się. Będzie rozwód? Przyczyną rozpadu niemalże 10-letniego związku jest nowa miłość aktora?
Iwona Zgliczyńska
Monika Zamachowska i Zbyszek Zamachowski
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski

Monika Zamachowska jest załamana! Nie spodziewała się rozstania: "To była jego decyzja"

Monika Zamachowska po raz pierwszy, tak szczerze opowiedziała o rozstaniu z mężem. Dziennikarka w rozmowie z "Faktem" publicznie przyznała, że nie spodziewała się tego, że Zbigniew Zamachowski zdecyduje się zakończyć ich związek.
Karolina Błaszkiewicz
Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski zostawił Monikę Zamachowską dla znanej aktorki?! Szokujące doniesienia tygodnika

Małżeństwo Moniki Zamachowskiej i Zbigniewa Zamachowskiego rozpadło się przez inną kobietę? Media donoszą o nowej wybrance aktora. To znana aktorka!
Karina Sulich
Monika Zamachowska trzyma się za włosy w czarnej sukience
Monika Richardson

Monika Zamachowska marzy o ciąży! Dziennikarka zaskoczyła osobistym wyznaniem po rozstaniu ze Zbigniewem Zamachowskim

Takiego wyznania Moniki Zamachowskiej nie spodziewał się chyba nikt. Zaledwie kilka dni temu okazało się, że była gwiazda TVP rozstała się z mężem, a teraz dziennikarka publicznie przyznała, że chciałaby powiększyć rodzinę!
Redakcja
Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski na okłądce "Party". Koniec małżeństwa
Monika Richardson

Dlaczego Monika i Zbigniew Zamachowscy się rozstali? Oto powód! 

Dlaczego Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski rozstali się po siedmiu latach małżeństwa?
Iwona Zgliczyńska
Monika Zamachowska w viemnym płaszczu z córką Zofią na bazarze
Monika Richardson

Monika Zamachowska po rozstaniu z mężem urządza się na nowo! Wspierają ją dzieci. ZDJĘCIA 

Monika Zamachowska po rozstaniu z mężem urządza się na nowo! Wspierają ją dzieci. ZDJĘCIA 
Natalia Brzostowska
Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski na okłądce "Party". Koniec małżeństwa
Monika Richardson
Agnieszka Kaczorowska
Zbigniew Zamachowski

Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski na okładce "Party"! Agnieszka Kaczorowska zdradziła nam płeć swojego drugiego dziecka!

Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski na okładce "Party"! Agnieszka Kaczorowska zdradziła nam płeć swojego drugiego dziecka!
Natalia Brzostowska
Zbigniew Zamachowski w garniturze. Monika Zamachowska w beżowej kreacji
Monika Richardson
Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski po raz pierwszy komentuje rozstanie z Moniką Zamachowską! Aktor wydał oświadczenie

Zbigniew Zamachowski i Monika Zamachowska rozstali się po 10 latach związku. Narastające plotki wywołały aktora do odpowiedzi. Co powiedział na temat rozstania?
Natalia Brzostowska
Nasze akcje
Douglas
Lifestyle
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa