Daria Zawiałow w Męskim Graniu

Męskie Granie 2020: już dziś premiera hymnu! Kto śpiewa? Posłuchaj! Będzie kolejny hit? 

Daria Zawiałow w Męskim Graniu

Dziś o godzinie 19. odbyła się wielka premiera nowego hymnu "Męskie Granie Orkiestry"! W tym roku, przez pandemię koronawirusa, koncerty zostały odwołane, ale nie zmienia się jedno -  powstał hymn na 11. edycję "Męskiego Grania", który ma szansę stać się wielkim przebojem jak poprzednie. Kto tym razem go śpiewa?

Zobacz także: Piękny hołd dla Kory na Męskim Graniu! Zobaczcie niesamowite wykonanie „Szarych miraży”

"Męskie Granie 2020" - hymn!

Singiel i teledysk zostały zaprezentowane na Facebooku i YouTube trasy o godzinie 19.00. Utwór nosi tytuł "Świt" a śpiewają go Daria Zawiałow, Błażej Król oraz Igor Walaszek (Igo).

11. edycja trasy Męskie Granie jest inna od pozostałych, ale nie tylko ze względu na panującą na świecie sytuację. Po 10 latach jesteśmy gotowi na nowe otwarcie. Mimo że nie odchodzimy od tego, za co fani kochają trasę, do udziału w tegorocznej orkiestrze zaprosiliśmy muzyków, których pewnie nie każdy się spodziewa. Już 1 lipca wszystko stanie się jasne, zapraszamy na premierę! – mówi Dorota Nowakowska, Kierownik marki Żywiec.

Posłuchajcie!

Sporym zaskoczeniem może być udział KRÓLA, czyli Błażeja Króla, który wziął udział w nagraniu po raz pierwszym.

Kim jest Błażej Król z "Męskiego Grania" 2020?

Błażej Król to polski muzyk, kompozytor i autor tekstów. Występuje w zespole Kawałek Kulki, z którym wydał dwie płyty. W 2014 roku nagrał swój solowy album „Nielot”. W 2019 roku ukazała się jego ostatnia płyta „Nieumiarkowania”. Otrzymał Paszport Polityki 2019 w kategorii muzyka popularna. 

Za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy.

Ma 36 lat i pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego.

Pamiętacie hymny Męskiego Grania z poprzednich lat? Wykonywały je największe gwiazdy polskiej sceny, m.in. Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, Kasia Nosowska czy OSTR. Rok temu hymnem imprezy był singiel "Sobie i Wam" (Nosowska, Igo, Organek, Zalewski). Piosenka ma ponad 38 mln wyświetleń na YouTubie!

Największym hitem "Męskiego Grania" jest jednak "Początek" (Kortez, Podsiadło, Zalewski). Utwór ma ponad 100 mln wyświetleń!

A pamiętacie hymn pierwszej edycji "Męskiego Grania" sprzed 10 lat? W 2010 roku nagrali go Maleńczuk, Waglewski i Abradab. Nosi tytuł "Wszyscy muzycy to wojownicy".

Jak przy tych singlach wypadnie hymn "Męskiego Grania 2020"? Przekonamy się wkrótce. A wszystkie pozostałe hymny znajdziecie tutaj! 

 

Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48