Ataki Rosji na Ukrainę poruszyły cały świat. Wiele osób zdecydowało się zaangażować w liczne akcje humanitarne polegające m.in. na zbiórce najpotrzebniejszych produktów, finansowym wsparciu, a także pomocy w ucieczce z zaatakowanego państwa, jak również szukaniu schronienia dla uchodźców z Ukrainy. Również Margaret nie pozostała obojętna za tragedię naszych wschodnich sąsiadów. Podczas poruszającego InstaStories zaoferowała wsparcie dla Ukraińców.

Reklama

Margaret udostępni uchodźcom z Ukrainy swoje mieszkanie

Już od kilku dni oczy całego świata skierowane są na Ukrainę, która 24 lutego została zaatakowana przez Rosję. Od czwartku słowa wsparcia ślą Ukraińcom polskie gwiazdy i influencerzy m.in. publikując w sieci flagi Ukrainy na znak solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami. Organizowane są liczne zbiórki finansowe, a także produktów higienicznych, lekarstw, żywności oraz odzieży. Swoją pomoc deklarują także osoby z show-biznesu, jak Julia Kamińska, Maja Bohosiewicz, Anna Lewandowska, czy Sandra Kubicka z Baronem. Również Ilona Ostrowska zapowiedziała finansowe wsparcie, przekazując wynagrodzenie z trzech spektakli „Big Bang” na pomoc Ukrainie, a Małgorzata Rozenek przeznaczy dochód z butiku na pomoc Ukrainie.

Niektóre gwiazdy postanowiły również zapewnić uchodźcom dach nad głową. Elżbieta z "Rolnik szuka żony" przyjmie do swojego domu ukraińskie kobiety i dzieci. Pomoc w organizacji przestrzeni mieszkalnej dla uchodźców z Ukrainy zaoferowała także Margaret. Piosenkarka ogłosiła na InstaStory, że zaprasza w do swojego mieszkania rodzinę w potrzebie.

- Udostępnię swoje mieszkanie dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Warszawa, śródmieście. 4 osoby na luzie się zmieszczą - napisała na InstaStory.

Instagram @margaret_official

Artystka w kolejnych InstaStories podkreśliła, że rodzina, która pierwotnie miała zamieszkać w jej apartamencie w centrum Warszawy, znalazła inne lokum bliżej swoich bliskich, dlatego też zachęca Ukraińców poszukujących mieszkania, by się z nią skontaktowali.

- Jednak rodzinka, która miała u nas zostać, znalazła jakieś mieszkanie bliżej innej swojej innej rodziny. Dlatego posprzątaliśmy, wszystko przygotowaliśmy, zmieniliśmy pościele, jest czysto i czekamy na kogoś, kto będzie potrzebował - dodała później Margaret.

Reklama

Zobacz także: Dorota Szelągowska o trudnej sytuacji przyjaciół z Ukrainy: "Nie umiem tego w sobie pomieścić"

Zobacz także
Instagram @margaret_official
Reklama
Reklama
Reklama