W Telewizji Polskiej przepracował blisko cztery dekady, widzom kojarzy się przede wszystkim z „Teleexpresem”. Jednak zmiany w TVP dotknęły także Marka Sierockiego, który bez wątpienia należał do najbardziej rozpoznawalnych twarzy mediów publicznych. Dziennikarz został usunięty z programu informacyjnego. Okazuje się, że to nie koniec jego historii w TVP. Prezenter, który odpowiadał za dział muzyczny, przyjął nową propozycję. Zobaczymy go w autorskim formacie.

Reklama

Marek Sierocki z wielką propozycją od Telewizji Polskiej

W ciągu minionego miesiąca widzowie przekonali się, że gdy zmienia się zarząd, w mediach publicznych nie ma osób nietykalnych. Z Telewizją Polską musiały się pożegnać największe gwiazdy jak Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski czy Ida Nowakowska. Za współpracę podziękowano także Markowi Sierockiemu, którego zastąpił Mateusz Jędraś.

Zobacz także: Filip Chajzer ostro o zwolnieniu ciężarnej Tomaszewskiej z "Pytania na śniadanie": "Skandal"

Marek Sierocki
Marek Sierocki Piotr Molecki/East News

To kolejna decyzja, która spotkała się z ostrą krytyką widzów. Jednak Marek Sierocki nie znika na dobre z Telewizji Polskiej. Okazuje się, że dziennikarz poprowadzi własny program, „To jest granie”. Format będzie emitowany w każdą sobotę o godzinie 11:30, zaraz po „Pytaniu na śniadanie”. Doniesienia potwierdził już sam Sierocki w rozmowie z „Faktem”.

Marek Sierocki
Marek Sierocki MARIUSZ GRZELAK/REPORTER
Będę prowadzić go sam, ale będę też zapraszać gości, którzy zaprezentują nam swoje nowe płyty lub teledyski. Oprócz tego w programie będzie też kartka z kalendarza, która będzie przypomnieniem piosenki sprzed lat. Bardzo się cieszę
– powiedział prezenter.

Przegląd listy przebojów prowadzony przez Marka Sierockiego będzie dotyczył zarówno polskiej, jak i zagranicznej muzyki. Dzięki programowi widzowie będą mieli szansę poznać muzyczne trendy z takich krajów jak Włochy, Hiszpania czy Francja. Oprócz tego dziennikarz będzie wyłaniał album tygodnia.

Zobacz także
Marek Sierocki
Marek Sierocki Tadeusz Wypych/REPORTER

Ta wiadomość może zadowolić szczególnie starszych widzów TVP, dla których Marek Sierocki to niewątpliwie symbol i legenda stacji. Przypominamy, że swoją pracę w mediach publicznych rozpoczął w 1986 roku. Zajmował się przede wszystkimi formatami muzycznymi: „W rytmie disco”, „Sierocki na sobotę”, „Hity wszech czasów”, „Szansa na sukces” i segment w „Teleexpresie”. W 2013 roku Bronisław Komorowski odznaczył go Złotym Krzyżem Zasługi za „zasługi dla rozwoju telewizji publicznej, za osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej”.

W sieci pojawiło się również wiele komentarzy widzów, którzy nie mogli uwierzyć w powrót Sierockiego.

Marek Sierocki wraca do TVP. Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać
- skomentował widz TVP.
Marek Sierocki
Marek Sierocki TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Zobacz także: "Jest sztywno w porównaniu z poprzednią ekipą". Widzowie o debiucie Tadli i Tylickiego w "Pytaniu na śniadanie"

Reklama

Czekacie na nowy program Marka Sierockiego? Niedawno też poznaliśmy nową parę prowadzących „Pytanie na śniadanie”. Jak na razie reakcje widzów są mocno podzielone.

Marek Sierocki
Marek Sierocki TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News
Reklama
Reklama
Reklama