Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Małgorzata Rozenek w kwiecistej sukience i Radosław Majdan pod szpitalem
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan chcą iść do sądu. Czy mają szansę wygrać?

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan chcą iść do sądu. Czy mają szansę wygrać?

Ostatnie dni przed narodzinami synka miały być dla nich czasem wyciszenia i spokoju. Niestety, tuż przed tym ważnym wydarzeniem Małgorzata (42) i Radosław (48) Majdanowie musieli się zmierzyć z pomówieniami.

20 maja Telewizja Polska wyemitowała film „Nic się nie stało”. Jego twórca Sylwester Latkowski pokazał w nim zdjęcia gwiazd (m.in. Borysa Szyca, Kuby Wojewódzkiego, Blanki Lipińskiej), które odwiedziły trójmiejskie kluby Zatoka Sztuki i Dream Club – w nich miało dochodzić do przestępstw na nieletnich dziewczynach. Tuż po emisji dokumentu, w telewizyjnej debacie na żywo, reżyser sugerował też, że celebryci mogli wiedzieć, co rzekomo działo się w klubach. 

Powiedzcie wreszcie, czego byliście świadkami”, zaapelował Latkowski, wymieniając nazwiska znanych osób, m.in. Radosława Majdana.

Majdan natychmiast ostro zareagował:

„Jestem zbulwersowany i zażenowany próbą wplątania mnie w tak poważną sprawę, jaką jest afera kryminalna w Zatoce Sztuki.  Chciałem zdecydowanie zaprzeczyć jakimkolwiek kontaktom z właścicielami tego miejsca oraz innymi osobami oskarżonymi w tej sprawie. Co więcej, nie byłem bywalcem tego miejsca”, napisał w oświadczeniu na Instagramie. 

Zażądał również od Latkowskiego sprostowania nieprawdziwych informacji. 

„Oczekuję, że pomyłka ta zostanie sprostowana, w innym razie kieruję sprawę na drogę sądową”, dodał. 

Piłkarz nie zamierza odpuścić. Zapowiada, że o dobre imię i spokój swojej rodziny będzie walczył w sądzie. Jeśli wygra, może też dostać odszkodowanie. Na co może liczyć?

Zobacz także: Reakcja gwiazd na film "Nic się nie stało". Wojewódzki, Szyc, Rozenek, Lipińska...

Małgorzata Rozenek zakończyła wakacje w kamperze. Przypominamy najśmieszniejsze momenty

Wsparcie dla Radosława

Pod oświadczeniem Majdana na Instagramie pojawiła się lawina komentarzy. Wśród nich wiele ze słowami wsparcia dla Radosława i Małgorzaty. 

„Współczuję, że na końcówce ciąży spotykają Ciebie i Małgonię takie, mówiąc eufemistycznie, przykrości. Trzymajcie się. A Ty, Radziu, jak zawsze, broń swojej Rodziny”, napisała Hanna Lis.

„Trzymajcie się, kochani”, wtórował jej Antoni Królikowski. 

„Całym sercem z tobą i za tobą!”, dodała jedna z fanek. 

Majdan podziękował wszystkim, którzy stanęli za nim murem. Nie ukrywał, że nerwy i stres to ostatnie, czego jego żona potrzebuje. 

„Spokój jest teraz najważniejszy. Dziękujemy wam za słowa wsparcia. Resztą zajmują się prawnicy. My skupiamy się na najistotniejszej dla nas sprawie – Rodzinie”, napisał Radosław. 

Majdanowie już nieraz udowodnili, że w kryzysowych sytuacjach mogą na siebie liczyć. Tak było i tym razem, a nie był to dla nich łatwy czas, bo również Małgorzata musiała się mierzyć z nieprzychylnymi komentarzami internautów, które niepotrzebnie ją denerwowały.

– Kobieta przed porodem potrzebuje przede wszystkim spokoju i wyciszenia. Ma być przygotowana na przyjście na świat dziecka, które także odczuwa stres matki. Bez wątpienia sytuacja, o której mowa, jest ekstremalnie trudna – mówi w rozmowie z „Party” psycholog Magdalena Chorzewska.

Dostrzega też inne zagrożenia wynikające z całej afery.

– Pomówienia mają to do siebie, że zawsze pozostawiają u części odbiorców cień podejrzeń. Dodatkowym źródłem stresu może być fakt, że państwo Majdanowie są osobami publicznymi, więc od ich dobrego imienia zależy nie tylko ich dobre samopoczucie, lecz także dalsza kariera zawodowa – dodaje Chorzewska.

Walka o dobre imię

Radosław wciąż nie doczekał się ani przeprosin, ani sprostowania ze strony Sylwestra Latkowskiego, dlatego prawnicy Majdanów pracują nad pozwem. Mogą zarzucić autorowi filmu m.in. naruszenie dóbr osobistych. 

– W mojej ocenie dobra osobiste pana Radosława Majdana mogły zostać naruszone – mówi „Party” adwokat Anna Trocka z kancelarii Apt & Right Attorneys-at-Law. – W takim przypadku sąd może przyznać osobie poszkodowanej świadczenia pieniężne jako zadośćuczynienie za doznaną krzywdę lub może zobowiązać sprawcę, na żądanie osoby poszkodowanej, do zapłaty odpowiedniej sumy na wskazany cel społeczny – wyjaśnia Trocka.

Jest więc szansa, że ewentualne zadośćuczynienie zasili konto np. Fundacji Małgorzaty Rozenek-Majdan, która pomaga parom walczącym z niepłodnością. Majdan może też złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zniesławienia. 

– Karalne jest pomawianie w mediach osoby lub grupy osób o takie postępowanie, które może ją poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego zawodu – tłumaczy Trocka. 

Na jakie odszkodowanie Majdan mógłby liczyć w razie wygranej w sądzie? Jak mówi nam Trocka, zasądzane w Polsce zadośćuczynienia za zniesławienie albo naruszenie dóbr osobistych zwykle wynoszą 10–150 tys. złotych, ale każdą sprawę rozpatruje się indywidualnie.

Dla Małgorzaty i Radosława kluczową kwestią jest jednak walka o prawdę i dobre imię, a na razie para skupia się na swoim synku - Henryku. Henryk od kilku dni jest na świecie, i teraz to on jest dla nich najważniejszy.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek w stroju kąpielowym z H&M odpoczywa przed porodem

Ostatnie dni przed porodem dla Radosława Majdana i jego żony były dość nerwowe. Na szczęście ich syn przyszedł już na świat - Henio jest ślicznym chłopcem i ma się dobrze!

Małgorzata Rozenek w kwiecistej sukience i Radosław Majdan pod szpitalem
 

Miłym akcentem była impreza urodzinowa Tadzia.

Rodzina Małgosi Rozenek w kimonach

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan w lesie
Newsy
Radosław Majdan zapowiada walkę o dobre imię w sądzie! Czy ma szansę wygrać?
Tuż przed porodem Małgorzata i Radosław Majdanowie musieli zmierzyć się z pomówieniami. Teraz chcą szukać sprawiedliwości w sądzie. Czy mają szansę wygrać?

Ostatnie dni przed narodzinami synka miały być dla nich czasem wyciszenia i spokoju. Niestety, tuż przed tym ważnym wydarzeniem Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan musieli zmierzyć się z pomówieniami, które pojawiły się po emisji filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało". W dokumencie jego twórca pokazał zdjęcia gwiazd (m.in. Borysa Szyca, Kuby Wojewódzkiego, Blanki Lipińskiej) odwiedzających niegdyś trójmiejskie kluby Zatoka Sztuki i Dream Club, w których miało dochodzić do przestępstw na nieletnich. Po emisji dokumentu, w debacie na żywo Latkowski zasugerował, że celebryci mogli wiedzieć, co się tam działo, wymieniając nazwiska znanych osób, w tym  nazwisko Radosława Majdana. Piłkarz zareagował natychmiast. Podobnie jak inne gwiazdy, opublikował w sieci oświadczenie , w którym stanowczo zaprzeczył, że miał jakikolwiek związek ze sprawą. Jestem zbulwersowany i zażenowany próbą wplątania mnie w tak poważną sprawę, jaką jest afera kryminalna w Zatoce Sztuki. Chciałem zdecydowanie zaprzeczyć, jakimkolwiek kontaktom z właścicielami tego miejsca oraz innymi osobami oskarżonymi w tej sprawie. Co więcej, nie byłem bywalcem tego miejsca", napisał Majdan w oświadczeniu na Instagramie. Radosław Majdan zażądał od Sylwestra Latkowskiego sprostowania nieprawdziwych informacji, w przeciwnym razie skieruje sprawę na drogę sądową. Piłkarz będzie walczył o dobre imię i spokój swojej rodziny. Jeśli wygra, może dostać odszkodowanie. Na co jeszcze może liczyć? Co Radosław Majdan może wygrać w sądzie? Za Majdanem murem stanęli jego żona Małgorzata Rozenek-Majdan i przyjaciele. Dla rodziny piłkarza nie był to łatwy czas, zwłaszcza dla Małgorzaty, która też mierzyła się z nieprzychylnymi komentarzami internautów. Magazyn "Party" sprawdził,...

Radosław Majdan w Dzień Dobry TVN
East News
Newsy
Radosław Majdan odpowiada na film Latkowskiego o pedofilii. Mocne oświadczenie męża Małgorzaty Rozenek!
Radosław Majdan odpowiada na film Latkowskiego o pedofilii. Mocne oświadczenie męża Małgorzaty Rozenek!

Radosław Majdan opublikował oświadczenie w sprawie filmu i wypowiedzi Sylwestra Latkowskiego! Mąż Małgorzaty Rozenek w dwóch wpisach na Instagramie nie ukrywa, że jest zaskoczony i zszokowany słowami autora dokumentu "Nic się nie stało", który po emisji filmu sugerował, że m.in. Radosław Majdan wiedział o tym, co działo się w sopockim lokalu Zatoka Sztuki. Były piłkarz pokazał wiadomość, jaką wysłał do Sylwestra Latkowskiego w czasie trwania wczorajszego programu w TVP! Oświadczenie Radosława Majdana Wczoraj wieczorem, w środę 20 maja, na antenie Telewizyjnej Jedynki został wymitowany dokument Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało". W filmie został poruszony problem pedofilii w znanym sopockim klubie Zatoka Sztuki. W samym dokumencie pojawiły się zdjęcia gwiazd, jednak nie padły żadne oskarżenia w ich kierunku. Dopiero po emisji filmu Sylwester Latkowski zwrócił się bezpośrednio do Borysa Szyca, Radosława Majdana, Kuby Wojewódzkiego i Jarosława Bieniuka- którzy jego zdaniem wiedzą, co działo się w Zatoce Sztuki.  Teraz Radosław Majdan odpowiedział autorowi "Nic się nie stało"! Mąż Małgorzaty Rozenek opublikował w sieci oświadczenie oraz wiadomość sms, jaką wysłał Sylwestrowi Latkowskiemu! Jestem zbulwersowany i zażenowany próbą wplątania mnie w tak poważna sprawę, jaką jest afera kryminalna w Zatoce Sztuki. Chciałem zdecydowanie zaprzeczyć jakimkolwiek moim kontaktom z właścicielami tego miejsca oraz z innymi osobami oskarżonymi w tej sprawie. Co więcej, nie byłem bywalcem tego miejsca- czytamy na Instagramie.  Radosław Majdan zapewnia, że nie ma nic wspólnego z sopockim klubem Zatoka Sztuki! Pan Sylwester Latkowski w sposób kłamliwy i bez żadnych podstaw wplatał mnie w tak bulwersującą sprawę. Zakładam, że wymienienie mojego...

Małgorzata Rozenek w kwiecistej sukience i Radosław Majdan pod szpitalem
Newsy
Poród lada chwila! Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan pod szpitalem! 
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan pod szpitalem na badaniach tuż przed porodem!

To ostatnie chwile przed porodem! Paparazzi spotkali Małgorzatę Rozenek-Majdan i Radosława Majdana pod szpitalem w Warszawie, w którym gwiazda TVN urodzi swojego trzeciego syna. Małgosia wykonała ostatnie badania kontrolne tuż przed wielkim dniem. Zobaczcie, jak wygląda w 9. miesiącu ciąży. Małgorzata Rozenek Majdan przed porodem w szpitalu Małgosia Rozenek-Majdan cały czas jest pod opieką lekarzy. Gwiazda czuje się dobrze, ale ostatni miesiąc ciąży bardzo jej się dłuży! Ostatnio napisała o tym na Instagramie:  Miesiąc trwa maksymalnie 31 dni. Z wyjątkiem 9 miesiąca ciąży, wtedy on trwa jakieś 43574652738 dni 😂😂😂 ściskam gorąco wszystkie mamusie w 9 miesiącu ciąży🥰 jeszcze będziemy szczupłe💪znowu zobaczymy nasze stopy na stojąco🤣 i przekręcając się z boku na bok w nocy, nie będziemy się budzić. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan oczekują na przyjście synka! Radosław jest bardzo podekscytowany, bo po raz pierwszy zostanie ojcem. Bardzo się tym stresuje: Choć czekam na niego z utęsknieniem, zupełnie nie mogę go sobie wyobrazić! Bardzo dużo we mnie emocji, ale i stresu – o zdrowie Małgosi, o zdrowie naszego synka. Ja się bardzo denerwowałem już podczas badań, a co dopiero będzie w takiej chwili, jaką jest poród! Mogę się tylko domyślać, jakie emocje będę odczuwać, kiedy synek weźmie swój pierwszy od- dech, kiedy po raz pierwszy krzyknie, kiedy wezmę go na ręce, a on po raz pierwszy na mnie spojrzy. Sztuką będzie się wtedy nie popłakać - mówił w rozmowie z "Party". Para ma już wybrane imię dla syna, ale nie chce go zdradzać.  Niedawno para miała poważne stresy związane z filmem Sylwestra Latkowskiego, który wmieszał Radosława Majdana w poważną aferę, nie posiadając dowodów. Para dostała...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner