Polscy piłkarze po meczu z Kolumbią wracają do Soczi Kuba Błaszczykowski i Adam Nawałka po meczu z Kolumbią Robert Lewandowski załamany po meczu z Kolumbią Łukasz Piszczek i Łukasz Fabiański załamani po meczu z Kolumbią Maciej Rybus po meczu z Kolumbią
Polscy piłkarze po meczu z Kolumbią wracają do Soczi
East News
Zobacz ZDJĘCIA
1/8
Polscy piłkarze po meczu z Kolumbią wracają do Soczi
East News

Polscy piłkarze o piątej nad ranem (czasu miejscowego) wrócili do swojej bazy w Soczi po przegranym meczu z Kolumbią. Pod hotelem Hyatt w Soczi czekało na nich kilku kibiców, którzy śpiewali: "Już za cztery lata, już za cztery lata, Polska będzie mistrzem świata". Piłkarz nie usłyszeli tego, bo autokar podjechał pod boczne wejście do hotelu. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny czy Kamil Glik wyglądali na załamanych przegraną w drugim meczu na Mundialu. Polscy piłkarze ponieści drugą porażkę  i po meczu z Japonią, wracają do domu. Kibice są załamani, Adam Nawałka nie wie, co się stało, Kamil Grosicki płacze przed kamerami.

 

Zobacz: Najlepsze memy po przegranym meczu z Kolumbią! Internauci są bezlitośni dla naszej kadry!

 

Co po meczu powiedział Adam Nawałka? 

Jesteśmy rozczarowani. To ja ponoszę odpowiedzialność i nie ma co do tego mieszać zawodników (...) Myślę, że był to bardzo wartościowy czas. W ciągu ponad 4 lat zaliczyliśmy 2 największe imprezy. W bardzo dobrym stylu przechodziliśmy eliminacje i jest to zasługa ciężkiej pracy zawodników. I mam olbrzymią satysfakcję, że mogłem pracować z tymi zawodnikami - mówił na konferencji prasowej Adam Nawałka. 

 

Najbardziej porażkę przeżył Kamil Grosicki, który zaczął płakać już na boisku.

Kolumbia nas zdeklasowała i przegraliśmy umiejętnościami. Inna sytuacja była z Senegalem. Chyba zjadła nas presja. Przegraliśmy tę grupę pierwszym meczem z Senegalem. W niedzielę zabrakło nam umiejętności - powiedział Grosicki. 

A jak po meczu wyglądali piłkarze, gdy wrócili do hotelu? Zobacz zdjęcia na kolejnym slajdzie!

 

Zobacz: Żenujący występ Polaków na Mundialu? Ale nie wyjadą z Rosji z pustymi rękami! Za sam udział reprezentacja dostanie miliony

2/8
Kuba Błaszczykowski i Adam Nawałka po meczu z Kolumbią
East News

Co po meczu mówił Adam Nawałka? Trener przyznał, że nie podejmuje decyzji o odejściu z kadry, ale oddaje się do dyspozycji zarządu PZPN.

- Zawodnicy włożyli w ten mecz bardzo dużo trudu. Grali do samego końca. Mecz się tak ułożył, że przy wyrównanym momencie spotkania straciliśmy gola. Staraliśmy się atakować. Ale przeciwnik pokazał siłę, nadzialiśmy się na kontry - powiedział Nawałka. 

3/8
Robert Lewandowski załamany po meczu z Kolumbią
East News

Co po meczu powiedział Robert Lewandowski?

Na tyle nas było po prostu stać. To nie jest tak że przegraliśmy minimalnie. Przegraliśmy, na ten moment nie mogliśmy nic więcej zrobić. Wiele rzeczy dzisiaj nie funkcjonowało tak jak powinno. Osamotniony walczyłem, walczyliśmy, ale samą walką meczu się nie wygra - mówił w TVP Robert. 

4/8
Łukasz Piszczek i Łukasz Fabiański załamani po meczu z Kolumbią
East News

Łukasz Piszczek i Łukasz Fabiański nie chcieli udzielać wywiadów po meczu. 

5/8
Maciej Rybus po meczu z Kolumbią
East News

Maciej Rybus był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku, ale i on nie zdołał strzelić gola. Co mówił przed czwartkowym meczem z Japonią?

 

- Musimy dla naszych kibiców zagrać mecz o honor i przynajmniej w jakimś procencie odwdzięczyć im się za wsparcie i doping - powiedział Rybus.

6/8
Jan Bednarek po meczu z Kolumbią w Soczi
East News

Jan Bednarek w meczu z Kolumbią zastąpił w obronie kontuzjowanego Kamila Glika. To nie był jego najlepszy mecz, dlatego po spotkaniu wyglądał na załamanego. 

7/8
Smutny Wojciech Szczęsny po meczu z Kolumbią
East News

Wojtek Szczęsny musiał trzy razy wyciągać piłkę z siatki. Po meczu był bardzo zły.

Nikt z nas nie spodziewał się, że te mistrzostwa tak się dla nas potoczą. Lecieliśmy do Rosji z nadziejami, że uda się coś osiągnąć. Szok i poczucie niedosytu mieliśmy jednak już po pierwszym spotkaniu z Senegalem. Wówczas zdawaliśmy sobie sprawę, że powinniśmy zagrać lepiej. Na pewno było nas stać na więcej - powiedział Szczęsny. 

8/8
Załamany Kamil Glik po meczu z Kolumbią
East News

Kamil Glik pojawił się na boisku w ostatnich minutach meczu. Co mówił po spotkaniu?

Przegraliśmy dwa mecze i to w słabym stylu. Z Senegalem może trochę pechowo, ale z Kolumbią nie było czego zbierać. Nie wiem, jak jest na mundialach. Ten był dla mnie pierwszym. W mistrzostwach Europy graliśmy z mocnymi przeciwnikami, ale prawda jest taka, że dwóch z nich w Rosji nie ma (...) Inaczej wyobrażałem sobie swój występ w mistrzostwach. Nie mogę powiedzieć, że cieszy mnie, że zagrałem dziesięć minut. Fajnie, że udało się doprowadzić mnie do stanu używalności, ale mundial się dla nas skończył - mówił Glik.