Mecz Polska Kolumbia Mecz Polska Trening polskiej reprezentacji przed meczem Polska-Kolumbia
Mecz Polska Kolumbia
EastNews
1/3
Mecz Polska Kolumbia
EastNews

 

Żenada, beznadzieja, wstyd, smutek, totalna porażka... Po występach polskiej reprezentacji na Mundialu w Rosji słychać głównie takie komentarze. Dwie przegrane - z Senegalem i Kolumbią pokazały wszystkie słabości naszej kadry. Zresztą tego, że było bardzo źle nie ukrywa ani trener Adam Nawałka, ani kapitan polskiej reprezentacji Robert Lewandowski. 

Po tak słabym występie wydawałoby się, że trudno jest mówić o jakichkolwiek pieniądzach dla polskiej reprezentacji. Ale nie... Okazuje się, że nie wyjadą z Mundialu z pustymi rękami. Wręcz przeciwnie, kwota którą zainkasuje polska ekipa jest całkiem imponująca!

Jak pisze Business Insider Polska, wszystkie 32 drużyny, które grają w Rosji, dostaną łącznie 400 milionów dolarów. Kwota ta wzrosła w porównaniu z Mundialem w Brazylii. Wtedy było to 358 mln. 

Ile przypadnie w tym roku Polsce? Zobaczcie na kolejnym slajdzie!

 

Zobacz też: Internet Wam tego nie wybaczy! Memy po OGROMNEJ porażce Polaków na Mundialu!

2/3
Mecz Polska

 

Jak pisze businessinsider.com.pl, drużyna która wywalczy tytuł mistrza świata otrzyma od FIFA premię w wysokości 38 mln dolarów. Za drugie miejsce - 28 mln, trzecie - 24 mln, czwarte - 22, ćwierćfinaliści - po 16, a ci którzy wejdą do 1/8 - 12 mln. Jest też kwota za sam udział w turnieju. I to nią musi zadowolić się Polska. Ile dostaniemy?

Zobaczcie następny slajd!

3/3
Trening polskiej reprezentacji przed meczem Polska-Kolumbia

 

Według Business Insidera, każdy z narodowych zespołów, który zagra w Rosji, otrzyma do podziału co najmniej 8 mln dol. Taką "kwotę gwarantowaną" do podziału otrzyma właśnie reprezentacja Polski.