allONS_XPOSURE_CAMILLA-7.jpg
ONS
Skandal na Wyspach!
1/6
książę Karol, księżna Camilla
eastnews

 

Od kilku dni wszystkie oczy zwrócone są na księcia Karola i księżną Camillę. Według magazynu New Idea para po 14 latach małżeństwa zdecydowała się rozstać! Następca brytyjskiego tronu i Camilla czekają jednak z ogłoszeniem tej decyzji. Ponoć Królowa Elżbieta II zakazała na razie mówić mediom o tej sprawie. Czy w najbliższym czasie para rozstanie się i plotki okażą się prawdą? Od dawna mówi się, że Camilla miała dość krytyki na swój temat...

 

Zobacz też: Rozwód w rodzinie królewskiej! Brytyjczycy są w szoku!

2/6
allONS_XPOSURE_CAMILLA-7.jpg
ONS

 

Choć ostatnie lata pokazały, że Brytyjczycy zaakceptowali księżną Kornwalii, to mimo wszystko Camilla lawiny krytyki nigdy nie zapomniała. Brytyjczycy obwiniali ją o rozpad związku Diany i Karola, a potem o wypadek Diany. 

To było straszne, głęboko bolesne. Nie życzę tych przeżyć najgorszemu wrogowi. Nie przetrwałabym tego, gdyby nie rodzina – wyznała w ostatnim wywiadzie dla Daily Mail Camilla. 

Żona przyszłego króla wielokrotnie wygrywała w głosowaniach na najbardziej znienawidzoną osobę w Wielkiej Brytanii. Często była też porównywana do księżnej Diany. Niestety zawsze takie zestawienie przegrywała. Czy Camilla po wielu latach nieustannej nagonki na nią w końcu powiedziała dość? Ponoć papiery rozwodowe zostały już podpisane. Mówi się też, że Camilla zdecydowała się na rozwód, ponieważ książę Karol jest... gejem!

Zobacz: Książę Karol jest gejem?! Do sieci trafiło zdjęcie, które mówi wszystko!

A jak wyglądała historia związku Karola i Camilli?

3/6
księżna Diana, Camilla Parker
East News

 

Nim książę Karol stanął na ślubnym kobiercu z Camillą związany był z Dianą Spencer. To właśnie z Królową ludzkich serc ma dwójkę dzieci. Oczywiście chodzi o Harry'ego i Williama. Pierwsze małżeństwo Karola nigdy jednak nie należało do udanych. Ponoć Diana wiedziała o jego romansie z Camillą, którą poznał przecież dużo wcześniej... Dlaczego zatem Karol poślubił Dianę? 

4/6
Camilla w sukni ślubnej

 

Gdy książę Karol poznał Camillę miał zaledwie 23 lata. Para ponoć świetnie się ze sobą dogadywała. Syn Elżbiety II uwielbiał jej śmiech, nie mógł obejść się bez jej zdania. Camilla marzyła jednak o ślubie, na który Karol nie był gotowy. Zakochani rozstali się, jednak nigdy o sobie nie zapomnieli.

 

Chwilę później Camilla wyszła za mąż za Andrewa Henry'ego Bowlesa, brytyjskiego wojskowego. Karol w 1981 roku poślubił Dianę Spencer. Małżeństwo księcia było jednak z rozsądku, a nie z miłości. Karol nigdy nie zapomniał o Camilli i nie ukrywał też przed żoną, że koresponduje z dawną miłością. Według biografki rodziny królewskiej, Sally Bedell Smith mąż Camilli wiedział o romansie żony. Pozwalał jej nawet go kontynuować. Księżna Diana nie była tak bardzo wyrozumiała dla swojego męża. Para w 1996 roku w końcu wzięła rozwód. Nim jednak doszło do separacji, to w 1993 Brytyjczycy żyli skandalem nazwanym "Camillagate". Chodziło o ujawnienie nieprzyzwoitych rozmów telefonicznych Karola i Camilli, które przyczyniły się właśnie do rozpadu małżeństwa. Brytyjczycy nigdy tego nie wybaczyli Camilli.

5/6
książę Karol, camilla parker
East News

 

Gdy tylko książę Karol rozwiódł się z Dianą zapragnął od razu poślubić pierwszą miłość. Camilla chwilę wcześniej także została rozwódką. Wydawać by się mogło, że nic nie stoi na drodze do szczęścia zakochanym. Niestety w 1997 roku doszło do wypadku samochodowego, w którym uczestniczyła księżna Diana. Królowa ludzkich serc nie przeżyła... Nie było zatem mowy o ogłoszeniu zaręczyn, gdy cały świat opłakiwał Dianę.

6/6
Książę Karol i Camilla Parker Bowles na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego
East News

 

Gdy cały świat był pogrążony w żałobie, książę Walii nie mógł ogłosić powrotu do Camilli. Para przez lata ukrywała swój romans. Dopiero w 2005 roku doszło do ślubu zakochanych. Camilla przyjęła tytuł księżnej Kornwalii. Stało się tak ze względu na nacisk ludzi i mediów. Społeczeństwo nie wyobrażało sobie Camilli z tytułem po księżnej Dianie. Nie chcieli, aby była księżną Walii.