Smutny książę William
POOL PA/Associated Press/East News
Newsy

Książę William pierwszy raz zabrał głos po pogrzebie Elżbiety II. Wspomniał o zmarłej królowej

Pogrzeb królowej Elżbiety II śledził cały świat. Teraz następca tronu, książę William przerwał milczenie. Syn Karola III zdecydował się na publiczne przesłanie.

W czwartek, 8 września, Wielka Brytania zamarła. Pałac Buckingham ogłosił śmierć Elżbiety II, uruchamiając misternie zaplanowaną "Operację London Bridge". Kolejne dni zadumy i żałobnych nabożeństw zwieńczył pogrzeb Elżbiety II, który odbył się w miniony poniedziałek, 19 września. Teraz, zaledwie kilka dni po ostatnim pożegnaniu Jej Królewskiej Mości, przyszły następca tronu, książę William zdecydował się na publiczną przemowę. Pogrążony w smutku wnuk zmarłej monarchini zdobył się na wyznanie na temat Jej Wysokości.

Wpadki na ślubach w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Oby Harry nie powtórzył tego, co przy ołtarzu zrobiła księżna Diana!

Książę William po raz pierwszy zabiera głos po pogrzebie Elżbiety II

W związku ze śmiercią Elżbiety II, nowy monarcha wprowadził siedmiodniowy okres żałobny, następujący tuż po pogrzebie brytyjskiej królowej. Zgodnie z wytycznymi Karola III wszyscy członkowie rodziny królewskiej w tym czasie winni skupić się na zadumie, nie zaś na pełnieniu swoich dworskich obowiązków, czy uczestnictwie w publicznych wystąpieniach. W związku z tym, także przyszły następca tronu odwołał swoje uczestnictwo w szczycie innowacyjności Earthshot Prize w Nowym Jorku, które było zaplanowane na 21 września. Książę William postanowił jednak nagrać krótką wiadomość do uczestników wydarzenia.

- Dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam osiągnąć misję Earthshot, czyli naprawić i odmłodzić naszą planetę w ciągu tej dekady. To wcale nie jest prosta misja - mówił.

książę William przemawia
DANIEL LEAL/AFP/East News

Zobacz także: Żona Karola III zrywa z tradycją! Camilla rezygnuje z uwielbianej przez Elżbietę II tradycji

Podczas przemowy książę William wspomniał również o zmarłej monarchini. 

- Ochrona środowiska była sprawą bliską sercu mojej babci i wiem, że byłaby zachwycona, słysząc o tym wydarzeniu i wsparciu, jakie wszyscy dajecie finalistom Earthshot, czyli następnemu pokoleniu pionierów ochrony środowiska - podkreślił książę William.

Królowa Elżbieta II w białym płaszczu
i-Images, PacificCoastNews

Warto wspomnieć, że wydarzenie zostało ustanowione właśnie przez Williama i jego Królewską Fundację w 2020 roku. Earthshot Prize jest bardzo prestiżowym, globalnym wyróżnieniem za działalność na rzecz ochrony środowiska, a zwycięzcy otrzymują po milionie funtów na dalszą działalność ekologiczną. Co roku finalistów jest aż pięciu, po jednym z każdej kategorii: odtwarzanie i ochrona przyrody, czystość powietrza, odrodzenie oceanu, życie bez odpadów i działanie dotyczące klimatu. W lipcu 2022 roku ekologiczny projekt stał się niezależną organizacją charytatywną, z księciem Williamem w roli prezesa.

Zobacz także: Tak będzie wyglądać koronacja króla Karola III. Ma być zupełnie inna od tej Elżbiety II

Książę William i księżna Kate przed pałacem Windsorów w Sandringham
SplashNews.com/East News

królowa Elżbieta II
East News
Newsy
Królowa Elżbieta mogła zostać zarażona koronawirusem przez księcia Karola?! Pałac wydał oświadczenie!
W związku z zakażeniem koronawirusem przez księcia Karola, Pałac Buckingham poinformował, jak czuje się królowa Elżbieta II. Czy monarchini jest bezpieczna?

Niepokojące informacje obiegły media w środę 25 marca - książę Karol jest zarażony koronawirusem! Jednak jak poinformował rzecznik pałacu, na szczęście stan następcy tronu jest dobry. Wszyscy jednak zastanawiają się, czy w tej sytuacji królowa Elżbieta II jest bezpieczna. Jak czuje się monarchini? Pałac Buckingham wydał w tej sprawie oświadczenie. Zobacz także:  Książę Karol zarażony koronawirusem! W jakim jest stanie? Czy miał kontakt z królową Elżbietą?! Pałac Bukingham wydał oświadczenie w sprawie stanu zdrowia Elżbiety II  Informacja zakażeniu księcia Karola mocno zaniepokoiła fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Jak wiadomo, następca tronu ma już 71 lat, przez co znajduje się w grupie ryzyka i może ciężej przechodzić chorobę. Jednak jak poinformował rzecznik pałacu, stan księcia Karola jest dobry. Jednak największym powodem do zmartwień jest to, czy królowa Elżbieta II jest bezpieczna! Szybko pojawiły się pytania, kiedy monarchini po raz ostatni kontaktowała się z synem i czy mogła zarazić się koronawirusem.  W związku z wieloma wątpliwościami i pytaniami, pałac Buckingham postanowił wystosować oświadczenie w tej sprawie: Jej Wysokość Królowa cieszy się dobrym zdrowiem.  Ostatni raz widziała się z księciem Walii przelotnie, rankiem 12 marca i przestrzega wszystkich stosownych zaleceń, aby pozostać w dobrej kondycji. Nie będziemy dalej komentować - brzmi oświadczenie pałacu. Czy w takim razie istnieje możliwość, że książę zaraził swoją matkę? Jak udało się dowiedzieć dziennikarce Daily Mail, lekarze twierdzą, że nie powinno dojść do zakażenia.  Lekarze Karola ostrożnie twierdzą, że nie mógł on zarażać przed 13 marca, jednak jego przelotne spotkanie z matką 12 marca wciąż rodzi poważne pytania. Pałac...

Książę Filip, pożegnanie
East News
Newsy
Kogo zaproszono na pogrzeb księcia Filipa? PEŁNA LISTA. Zabrakło ważnych członków rodziny
Kogo zaproszono na pogrzeb księcia Filipa? PEŁNA LISTA. Zabrakło ważnych członków rodziny

Trwa pogrzeb księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, zmarłego w ostatni poniedziałek na zamku Windsor. W uroczystości bierze udział 30 osób , bliskich księcia i królowej. Jak podkreślają brytyjskie media, na pogrzebie brakuje jednak ważnych członków rodziny królewskiej. I wcale nie chodzi tylko o księżną Meghan . Brytyjskie media podały pełną listę zaproszonych na uroczystości gości. To oni pożegnają księcia Filipa w sobotę podczas ceremonii w kaplicy św. Jerzego . Za trumną dziadka idą m.in. książę William i Harry. Jednak nie stanęli obok siebie. Rozdzielił ich jeden z kuzynów. Zobacz także:   Królowa Elżbieta II będzie siedziała sama na pogrzebie Filipa. Oddzielą ją od rodziny? Lista uczestników pogrzebu księcia Filipa Oto lista żałobników, którzy biorą udział w uroczystości, ujawniona przez „Daily Mail”. 1. Królowa Elżbieta II , przez 73 lata żona księcia Filipa. 2. Książę Karol , syn pierworodny Filipa i Elżbiety II.  3. Księżna Kamila , druga żona Karola. 4. Książę William , wnuk Filipa, syn Karola i księżnej Diany. Drugi (po ojcu) w kolejce do tronu. 5. Księżna Kate , żona Williama. 6. Książę Harry , wnuk Filip, syn Karola i księżnej Diany. 6. w kolejce do tronu. 7. Książę Andrzej , 61-letni syn Filipa i królowej. 8. w kolejce do tronu. 8. Księżniczka Beatrycze , 32-letnia wnuczka Filipa, córka Andrzeja. 9. Edoardo Mapelli Mozzi , mąż Beatrycze, biznesmen. 10. Księżniczka Eugenia , 31-letnia wnuczka Filipa, młodsza córka Andrzeja. Sama została niedawno matką. 11. Jack Brooksbank , mąż Eugenii. 12. Książę Edward , 57-letni młodszy syn księcia Filipa. 12. w kolejce do tronu. 13. Zofia , żona księcia Edwarda 14. Ludwika Windsor , 17-letnia córka Edwarda i Zofii. 15....

East News
Newsy
Książę Karol opowiedział o swojej walce z koronawirusem! Jak wyglądał u niego przebieg choroby?
Książę Karol opowiedział o swojej walce z koronawirusem! Jak wyglądał u niego przebieg choroby?

Pod koniec marca media obiegła informacja, że książę Karol zaraził się  koronawirusem . Na szczęście brytyjskiemu następcy tronu udało się pokonać chorobę, a teraz zdecydował się opowiedzieć o jej przebiegu. Takich wywiadów książę Karol udziela niezwykle rzadko. Zobaczcie zatem jak z koronawirusem walczył syn królowej Elżbiety II .  Zobacz także:  Książę William i Elżbieta II martwią się o Harry’ego! Co złego dzieje się w Los Angeles? Książę Karol o walce z koronawirusem: "Miałem dużo szczęścia" Wiadomość o zakażeniu koronawirusem przez księcia Karola mocno zaniepokoiła fanów brytyjskiej rodziny królewskiej i media na świecie. Monarcha ma już 71 lat i z tego względu znajdował się w grupie ryzyka. Covid-19 jest bowiem szczególnie niebezpieczny dla osób starszych. Do tego pojawił się również niepokój o królową Elżbietę II, która widziała się z synem niedługo przed wykryciem u niego koronawirusa. Na szczęście u monarchini nie wykryto groźnej choroby.  Książę Karol zdecydował się na specjalny wywiad dla Sky News, w którym opowiedział o przebiegu swojej choroby. Okazało się, że monarcha przeszedł ją dość łagodnie i - jak sam stwierdził - miał naprawdę dużo szczęścia. Doskonale rozumie też co przeżywają ludzie zarażeni Sars-CoV-2 i solidaryzuje się z tymi, którzy stracili najbliższych. Miałem dużo szczęścia, ponieważ w moim przypadku zakażenie przebiegało dość lekko. Jednak zachorowałem i jestem w pełni świadomy tego, co przechodzą ludzie mający koronawirusa. [...] Jestem szczególnie blisko osób, które w wyniku choroby straciły tych, których kochali. Na domiar złego nie mogli się nawet z nimi skontaktować przed śmiercią. To jest dla mnie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik