Etykieta brytyjskiej rodziny królewskiej jest niezwykle złożona i obejmuje niemal każdy aspekt od odpowiednich ubiorów po należyte zachowanie. Z tego też względu przez lata rodzina królewska nie jest kojarzona z otwartym mówieniem o emocjach czy uczuciach. Trzeba przyznać, że ten temat tabu przełamał z pewnością książę Harry, który dość jasno w wywiadzie z Oprah Winfrey opowiedział o blaskach i cieniach królewskiego życia. Okazuje się, że coraz bardziej otwarcie o swoich prawdziwych uczuciach mówi reszta członków rodziny. Jak to możliwe, że po jednej z ważniejszych uroczystości książę William pozwolił sobie na taką uszczypliwość wobec kiedyś ukochanego brata?

Reklama

Książę William ostro o księciu Harrym i Meghan Markle

Do zaskakującego incydentu doszło tuż po nabożeństwie dziękczynnym, które miało miejsce w katedrze św. Pawła. Rodzina królewska pomału opuszczała dostojną katedrę i udawała się do podstawionych limuzyn zabierających rodzinę na uroczysty obiad. Podczas nabożeństwa obecni byli liczni członkowie rodziny, także Meghan Markle i książę Harry. Okazuje się jednak, że pojawienie się księcia i jego żony wzbudziło wiele negatywnych emocji, którym zresztą trudno się dziwić. Rodzina królewska mocno ucierpiała na swoim wizerunku przez zaskakujące fakty przedstawione przez Harry’ego i jego żonę w wywiadzie z Oprah Winfrey.

Gdy więc nadszedł moment opuszczania katedry, książę William miał wymienić ze swoją żoną, Kate kilka zdań. Ich treść odczytał specjalista od czytania z ruchu warg. Treść jego analizy opublikował "Mirror.co.uk":

- Uroczystość wyszła bardzo dobrze - miała powiedzieć Kate do swojego męża.

- Tak, idealnie - odparł książę William i pomachał do osób zebranych wokół katedry.

Gdy para znalazła się już na schodach, książę William wskazał na Meghan i Harry’ego i zasugerował:

- Poczekaj, aż to się poruszy, wtedy możemy iść.

Pool PA/Associated Press/East News

Zobacz także: W końcu! Meghan Markle i książę Harry na Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II

Zobacz także

Zaskakujące słowa księcia Williama wzbudziły zaskoczenie fanów, którzy raczej uważają starszego syna księżnej Diany za bardzo powściągliwego. Wygląda jednak na to, że relacje księcia z bratem są naprawdę ostre i oschłe. Kiedyś byli nierozłączni, spędzali ze sobą mnóstwo czasu a znawcy rodzinnej historii królewskiej opisywali, ze książę Harry przepadał za żoną swojego brata i często bywał u nich na obiadach. Relacje braci popsuły się, gdy książę ożenił się z Meghan. Wtedy na jaw zaczęły wchodzić zaskakujące fakty, a Meghan zdradziła nawet, że przez księżną Kate płakała tuż przed swoim ślubem!

Pool Times Newspapers Ltd/Associated Press/East News

Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II rodzina świętowała z hukiem i przez kilka dni. Meghan i Harry pojawili się tylko na wybranych uroczystościach i trzymali dystans od swojej rodziny, spotkań z bratem unikał tak książę William i jego rodzina. William i Kate nie pojawili się nawet na przyjęciu z okazji pierwszych urodzin Lilibet!

CHRIS JACKSON/AFP/East News

Uwagę mediów jednak przykuły nie tylko rodzinne niesnaski, ale także najmłodsze pokolenie rodziny królewskiej. Meghan i Harry zabrali ze sobą na uroczystość swoje dzieci. Dla królewskiej rodziny była to pierwsza okazja, by poznać najmłodszą pociechę Harry'ego. Tym razem więc to nie dzieci Williama i Kate budziły największe zainteresowanie, choć książę Louis był zdecydowanie gwiazdą Platynowego Jubileuszu, ale to córka Meghan i Harry'ego skradła show! Najważniejsze więc, że Jej Wysokość mogła w końcu poznać swoją prawnuczkę. Media donosiły, że Elżbieta II nie posiadała się z radości i uznała spotkanie z małą Lilibet za piękny, jubileuszowy prezent od wnuka.

Reklama

Zobacz także: Meghan Markle i książę Harry świętowali pierwsze urodziny Lilibet! Na przyjęciu zabrakło księżnej Kate

Cover Images/East News
Reklama
Reklama
Reklama