Królowa Elżbieta II i książę Filip
<a href="http://www.mediumphoto.com.pl/" target=_blank">Medium</a>
Newsy

Królowa Elżbieta II zawarła pakt z księciem Filipem przed jego śmiercią. Co mu obiecała?

Królowa Elżbieta II i książę Filip byli małżeństwem przez 74 lata. Dopiero po śmierci jej męża na jaw wychodzą szczegóły ich relacji. Ich tajny pakt wiele tłumaczy!

Królowa Elżbieta II i książę Filip byli małżeństwem przez 74 lata i doczekali się czwórki dzieci – 72-letniego księcia Karola, 70-letniej księżniczki Anny, 61-letniego księcia Andrzeja oraz 57-letniego księcia Edwarda. Choć o ich związku krążyły niezliczone legendy, a książę Edynburga był posądzany o nagminne romanse, para wiernie trwała u swego boku. Tak, jak przysięgali to na ślubnym kobiercu, dopiero śmierć księcia Filipa rozdzieliła go z ukochaną żoną. Wtedy też w mediach pojawiły się doniesienia, że ogromna strata może sprawić, że Jej Królewska Mość abdykuje i zrzeknie się tronu na rzecz wnuka. Tak się jednak nie stało, a sędziwa monarchini zamiast pogrążać się w żałobie i unikać publicznych wystąpień, tryska energią i chętnie pozuje fotoreporterom. Czyżby to była jej forma obrony przed trawiącą ją pustką po stracie męża? A może jest po prostu dobrą aktorką? Okazuje się, że wszystko przez tajny pakt, jaki królowa zawarła z mężem przed jego śmiercią. Co mu obiecała?

Wpadki na ślubach w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Oby Harry nie powtórzył tego, co przy ołtarzu zrobiła księżna Diana!

Tajny pakt królowej Elżbiety II i księcia Filipa

Śmierć księcia Filipa była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem, choć mąż królowej był już w podeszłym wieku. Ukochany Jej Królewskiej Mości po ciężkiej chorobie i kilkumiesięcznej hospitalizacji umarł w wieku 99 lat 9 kwietnia br. 

 

Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłasza śmierć ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor - informował Pałac Buckingham. 

Wtedy też spekulowano, że jego śmierć może być pokłosiem szczepienia na koronawirusa. Książę Filip i i Elżbieta II na początku stycznia br. zostali bowiem zaszczepieni na COVID-19. Później jednak okazało się, że dziadek księcia Williama i księcia Harry'ego trafił do szpitala nie ze względu na wirusa, lecz chorobę serca. Niestety, po operacji do jego organizmu wdała się infekcja, a książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021.

Zgodnie z królewskim protokołem i wytycznymi przygotowanymi przez samego księcia Edynburga na wypadek jego śmierci, nazywanymi "Operacją Forth Bridge", ceremonia pogrzebowa odbyła się osiem dni po jego śmierci. Pogrzeb księcia Filipa nie został jednak zorganizowany do końca tak, jak życzyłby sobie tego mąż Elżbiety II. Ze względu na pandemię koronawirusa w uroczystości wzięło udział jedynie trzydziestu najbliższych członków rodziny królewskiej.

Pogrzeb księcia Filipa, dzieci i wnuki w orszaku za trumną
East News

Poruszające fotografie pogrążonej w smutku Elżbiety II oraz jej bliskich odbiły się szerokim echem na całym świecie, a w brytyjskich i zagranicznych mediach zaczęto spekulować, że żałoba związana ze stratą męża sprawi, że Jej Królewska Mość na dobre wycofa się ze swoich obowiązków, a nawet abdykuje na rzecz swojego wnuka - księcia Williama. Tak się jednak nie stało. I choć część zobowiązań królowej przejął jej najstarszy syn - książę Karol - Elżbieta II po pogrzebie męża znów tryska energią i bierze udział w publicznych wystąpieniach, podczas których śmieje się od ucha do ucha. Czyżby już przepracowała żałobę? A może po prostu robi dobrą minę do złej gry?

Właśnie na jaw wyszły kolejne fakty dotyczące relacji sędziwej monarchini i jej męża. Okazuje się, że Elżbieta II i książę Filip zawarli tajny pakt przed jego śmiercią. Jak informuje reporter "Daily Mail", Richard Kay, który jest specjalistą ds. rodziny królewskiej,  Elżbieta II i książę Filip ustalili, jak każde z nich ma się zachowywać po śmierci drugiego. Para obiecała sobie, że nie będzie długo po śmierci swojego współmałżonka i jak najszybciej przejdzie do wykonywania swoich dworskich powinności. 

Oboje często dyskutowali o tym, jak każde z nich poradzi sobie bez drugiego u boku i ostatecznie uzgodnili, że każdy, kto zostanie, powinien opłakiwać drugą osobę, ale nie za długo, a następnie cieszyć się życiem, które mu pozostało - napisał Richard Kay w swoim felietonie na łamach "Daily Mail".  

Jak podaje Marie Claire, pandemia koronawirusa była dla królowej naprawdę łaskawa. Najpierw monarchini mogła cieszyć się ostatnimi chwilami u boku ukochanego męża, a po jego śmierci w Wielkiej Brytanii złagodniały obostrzenia, dzięki czemu Jej Królewska Mość mogła szybko rzucić się w wir pracy. To najwyraźniej dodało jej energii, a na jej twarzy znów zagościł uśmiech. 

Królowa Elżbieta II, portret
East News

Związek królowej Elżbiety II i księcia Filipa

W zeszłym roku królowa Elżbieta II i książę Filip obchodzili 73. rocznicę ślubu! I mimo że ze względu na pandemię koronawirusa nie zorganizowano tego dnia hucznych uroczystości, do pałacu Buckingham popłynęła fala gratulacji, a małżeństwo opublikowało w sieci uroczą, przepełnioną miłością fotografię. Ale choć piękna i wpływowa księżniczka spotkała na swojej drodze przebojowego i przystojnego księcia, ich wspólne życie nie zawsze było jak z bajki.

Elżbieta II w dniu narodzin była trzecia w kolejce do tronu i chyba nikt nie sądził, że naprawdę zostanie królową. Wszystko zmieniło się po śmierci króla Jerzego V. Wtedy władzę objął jej stryj, który niespełna po roku panowania abdykował. Edward VIII wybrał miłość z budzącą kontrowersje rozwódką zamiast korony, a na tronie zasiadł ojciec Elżbiety Jerzy VI. Wówczas dzieciństwo 10-letniej Lilibet skończyło się, a dziewczynka była przygotowywana do swojej nowej roli przyszłej monarchini. Elżbieta uczyła się tylko osiem godzin tygodniowo, a czas wypełniały jej przygotowania do przeznaczonej jej wielkiej roli. Odwiedziny w szkole wojskowej w Dartmouth w 1939 roku miały być jedną z wielu wizyt przygotowujących Elżbietę do jej przyszłych królewskich obowiązków. Kiedy jednak Elżbieta pomachała na pożegnanie oficerowi marynarki, który ich oprowadzał, od razu się zakochała. Miała wtedy 13 lat. 

Wysokim blondynem, o którym Elżbieta mówiła „mój książę wiking”, był Filip Mountbatten. Siostrzeniec króla Grecji urodził się na Korfu, skąd uciekł z rodziną do Francji po tym, jak wuja pozbawiono korony. Tam ojciec 2-letniego Filipa zajął się swoimi kochankami, a jego matka zmagająca się z chorobą psychiczną oddała syna na wychowanie krewnym. Trzy z czterech sióstr Filipa wyszły za oficerów hitlerowskich. Sam Filip był nazywany przez media "playboyem bez grosza" i "księciem bez kraju i królestwa". Nie takiego męża dla córki wymarzyli sobie król i królowa…

Elżbieta miała 20 lat, kiedy Filip Mountbatten w parku zamku w Balmoral, bez wiedzy Jerzego V i królowej, poprosił ją o rękę, wsuwając na jej palec pierścionek wysadzany trzema diamentami, które wyłamano z tiary należącej do Mountbattenów.

To był magiczny moment. Zarzuciłam mu ręce na szyję i pocałowałam - wspominała Elżbieta.

20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim Elżbieta wzięła ślub z księciem Filipem, a transmisji tego wydarzenia słuchało 200 mln ludzi na całym świecie.

Królowa Elżbieta II i książę Filip
East News

Pierwszym wyzwaniem dla młodego małżeństwa były narodziny dzieci, Karola w 1948 roku i Anny w 1950. Książę naciskał, by nosiły jego nazwisko, zaś przyszła królowa nie może dopuścić do tego, by jej potomstwo zrzekło się jej rodowego nazwiska. Stawiają na kompromis. Dzieci małżeństwa otrzymują pidwójne nazwisko: Mountbatten-Windsor. Książę Filip coraz rzadziej bywa w pałacu i niemal każdą wolną chwilę spędza w towarzystwie Mike’a Parkera, swojego sekretarza. W mediach aż huczy od plotek o jego zdradach. Największe problemy pojawiają się jednak w 1952 roku, kiedy umiera Jerzy V, a Elżbieta przyjmuje imię Elżbieta II i staje się głową państwa. Ku zaskoczeniu wszystkich ambitny książę nie dostaje na dworze żadnej formalnej funkcji, nie ma nawet prawa dostępu do tajnych dokumentów królowej. Musi też zakończyć karierę w Royal Navy i skupić się na wychowaniu dzieci, podczas gdy jego żona pełni królewskie obowiązki.

Frustracja sprawia, że Filip coraz częściej wyjeżdża w oficjalne podróże. „Książę Filip wizytuje Anglię” - pisała wtedy złośliwie prasa. W 1956 roku kryzys w małżeństwie Elżbiety II i Mountbattena jeszcze bardziej się pogłębia, a Filip wypływa na cztery miesiące do Australii. Po powrocie media wieszczą rychły rozwód królewskiej pary, jednak ze względu na dobro monarchii Elżbieta i Filip trwają u swego boku. 

Jeśli miał romanse, nauczyła się je tolerować - uważa Sarah Bradford, autorka jednej z biografii królowej.

Kiedy para w końcu dochodzi do porozumienia na świat przychodzą książę Andrzej i książę Edward. Królewska para na nowo wspólnie cieszy się życiem i chętnie okazuje sobie czułości. Elżbietę II i jej ukochanego męża rozdziela w kwietniu 2021 roku śmierć księcia Filipa. 

Królowa Elżbieta i książę Filip
East News

Ukochany mąż Jej Królewskiej Mości w czerwcu 2021 roku skończyłby 100 lat. Dopiero w wieku 90 lat ograniczył swoje obowiązki zawodowe, by w 2017 roku oficjalnie przejść na emeryturę. Książę Filip miał problemy z sercem, często łapał też infekcje dróg moczowych. W 2018 roku przeszedł operację wymiany stawu biodrowego. Na początku 2021 roku trafił do szpitala z powodu złego stanu zdrowia. Niestety, po wykonaniu zabiegu serca w jego organizm wdała się infekcja. Książę filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku.

Książę Filip, pożegnanie
East News

Pogrzeb księcia Filipa odbył się 17 kwietnia. Z powodu pandemii koronawirusa ceremonia pogrzebowa została zawężona jedynie do trzydziestu najbliższych członków rodziny królewskiej. Ku zaskoczeniu mediów, Elżbieta II szybko zakończyła żałobę po mężu i na nowo zajęła się swoimi obowiązkami. Okazuje się, że wszystko przez tajny pakt, jaki zawarła z księciem Filipem przed jego śmiercią.

Królowa Elżbieta II
East News

Królowa Elżbieta i książę Filip
East News
Newsy
Sekret królowej Elżbiety II i księcia Filipa wyszedł na jaw! Dotyczy całej rodziny królewskiej?
Książę Filip nie żyje. Przed śmiercią sekret księcia i królowej Elżbiety wyszedł na jaw!

Książę Filip nie żyje. Monarcha zmarł w wieku 99 lat, dziś rano w zamku Windsor, o czym poinformowała sama królowa Elżbieta w oświadczeniu.  Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłasza śmierć ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor - informuje Pałac Buckingham.  W związku ze śmiercią księcia p rzypominamy archiwalny tekst z 2019 roku o sekretach w brytyjskiej rodzinie królewskiej.   Życie w rodzinie królewskiej sprawia, że trudno o prywatność. Każde wyjście jest szeroko komentowane w mediach nie tylko brytyjskich, ale i światowych. Co prawda Meghan próbuje z tym walczyć, w końcu nie pokazała syna zaraz po porodzie, a jego chrzest zorganizowała jako kameralną, prywatną uroczystość dla rodziny, ale nie do końca jest możliwe. Ludzie chcą wiedzieć wszystko na temat rodziny królewskie, łącznie z tym jak sypiają! Okazuje się, że został ujawniony jeden z sekretów królewskich. W końcu wyszło na jaw, że Elżbieta II i książę Filip nie dzielą wspólnie małżeńskiego łoża, co więcej każde z nich ma swoją sypialnie! To dotyczy nie tylko monarchini, ale wszystkich członków rodziny królewskiej i jest to związane z tradycją. Królowa Elżbieta II i książę Filip mają oddzielne sypialnie! Małżeństwo Elżbiety II i księcia Filipa jest dosyć kontrowersyjne. Królowa nie jest zwolenniczką rozwodów i sama prawdopodobnie nie zdecydowałaby się na taki krok, mimo że o zdradach jej męża było głośno. Brytyjskie media już od lat rozpisują się, że ich małżeństwo z 72 letnim stażem to fikcja. Okazuje się, że królewska para nie tylko nie dzieli wspólnego loża, ale też ma oddzielne...

Królowa Elżbieta II
East News
Newsy
Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu! Dostali wzruszający prezent od prawnuków
Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu! Dostali wzruszający prezent od prawnuków

Brytyjska rodzina królewska ma ogromne powody do świętowania! 94-letnia  Królowa Elżbieta II i 99-letni książę Filip obchodzą 73. rocznicę ślubu! Tym samym, są małżeństwem z najdłuższym stażem w historii brytyjskiej monarchii. Z tej okazji na oficjalnym Instagramie "The Royal Family", pojawiło się przepiękne zdjęcie tej pary, a przy okazji dowiedzieliśmy się, jaki prezent królowa i książę otrzymali od swoich prawnuków. Jest naprawdę wyjątkowy.  Zobacz także:  Książę Karol opowiedział o swojej walce z koronawirusem! Jak wyglądał u niego przebieg choroby? Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu 20 listopada to wyjątkowa data dla brytyjskiej monarchii. Tego dnia, 73 lata temu w opactwie westminsterskim królowa Elżbieta II i książę Filip pobrali się. Później był wspaniały miesiąc miodowy w Broadlans, posiadłości lorda Mountbattena, a następnie wspólne szczęśliwe lata małżeństwa, które trwają aż do dziś.  To niezwykle radosny dzień dla całej brytyjskiej rodziny królewskiej, ale także dla fanów monarchii. Z tej okazji w przeddzień rocznicy ślubu królewskiej pary, na oficjalnym instagramowym profilu "The Royal Family" pojawiło się nowe zdjęcie Królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Widzimy na nim małżeństwo, które wspólnie ogląda prezent od prawnuków. Para otrzymała od najmłodszych członków rodziny królewskiej wyjątkową kartkę z życzeniami.  Ta nowa fotografia została opublikowana z okazji jutrzejszej 73. rocznicy ślubu Królowej i Księcia Edynburga. Na zdjęciu Jej Królewska Mość i Jego Królewska Wysokość patrzą na rocznicową kartkę wykonaną przez księcia George'a, księżniczkę Charlotte i...

Książę  Andrzej syn królowej Elżbiety II
East News
Newsy
Królowa Elżbieta zwolniła księcia Andrzeja z pełnienia obowiązków królewskich! Pozwoli mu zatrzymać tytuł?
Królowa Elżbieta zwolniła księcia Andrzeja z pełnienia obowiązków królewskich! Pozwoli mu zatrzymać tytuł?

Książę Andrzej jest drugim synem królowej Elżbiety II . Oprócz niego monarchini i jej maż Filip doczekali się dwóch synów Karola i Edwarda oraz córki Anny. Teraz królowa, chcąc uniknąć skandalu w rodzinie królewskiej z pedofilią w tle, zdecydowała się odsunąć księcia Andrzeja z obowiązków królewskich. To jednak nie wszystko jej syn został nie tylko zwolniony z pełnienia dotychczasowej funkcji, ale również pozbawiony pensji! Książę straci 249 000 funtów pensji, a wszystko przez przyjaźń Jeffreyem Epsteinem, oskarżonym o pedofilię. Czy książę zatrzyma tytuł? Królowa mu na to pozwoli!? Książę Andrzej poniósł surowe konsekwencje za przyjaźń z Jeffreyem Epsteinem! Królowa wezwała swojego syna do Pałacu Buckingham i tam poznał decyzję swojej matki. Ta trudna, a zarazem kontrowersyjna decyzja jest związana z udziałem księcia w aferze związanej z Jeffreyem Epsteinem. Nie od dziś wiadomo, że książę często bywał w willi amerykańskiego finansisty. Jedna z młodych dziewcząt, które były tam wykorzystywane seksualnie oskarżyła księcia Andrzeja o gwałt. Jak donosi „Daily Mail” członek rodziny królewskiej został wezwany przez FBI, aby jeszcze przez świętami Bożego Narodzenia złożył zeznania w tej sprawie. Książę Andrzej i jego pracownicy muszą współpracować przy wszystkich dochodzeniach, stawiać się w sprawie zeznań i procesów cywilnych oraz przedstawić wszystkie dokumenty. Nikt nie stoi ponad prawem i każdy powinien odpowiadać na pytania - powiedziała dla "Daily Mail" adwokat Lisa Bloom. Kontrowersyjny wywiad księcia Andrzeja! To oznacza, że sytuacja księcia Andrzeja jest naprawdę poważna, skoro królowa zdecydowała się na tak trudny dla niej krok i „odcięła” swojego syna od rodziny...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner