Nie żyje książę Filip
East News
Newsy

Książę Filip nie żyje. Oto plan pogrzebowy dla księcia Edynburga czyli "operacja Forth Bridge". Co się teraz stanie? 

Jaka procedura jest przygotowana na pogrzeb Księcia Filipa?

Książę Filip w lutym trafił do szpitala. Początkowo miał to być jedynie kilkudniowy pobyt, ale okazało się, że hospitalizacja została przedłużona, a informacje na temat stanu zdrowia 99-letniego męża królowej Elżbiety II są sprzeczne. 10 czerwca książę Edynburga skończyłby 100 lat, a to oznacza, że rodzina królewska musi być przygotowana na każdą ewentualność. W przypadku najważniejszych postaci w rodzinie królewskiej przygotowane są specjalne plany postępowania w przypadku śmierci każdego z nich. Jeśli chodzi o królową Elżbietę II czy księcia Filipa plany pogrzebowe istnieją już od jakiegoś czasu, w końcu każde z nich ma już niemal 100 lat!

Co prawda nikt nie chce myśleć o ich śmierci, ale z racji funkcji, które pełnią, zostały opracowane specjalne plany. W przypadku królowej Elżbiety II jest to "operacja London Bridge", a jeśli chodzi o księcia Filipa "operacja Forth Bridge"! Dziś pałac Buckingham potwierdził tragiczną informację o śmierci księcia Filipa. Brytyjski monarcha zmarł w wieku 99 lat. Na czym polega opracowany plan pogrzebowy? 

Wpadki na ślubach w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Oby Harry nie powtórzył tego, co przy ołtarzu zrobiła księżna Diana!

Plan pogrzebowy dla księcia Edynburga czyli "operacja Forth Bridge" jest już gotowa!

Pałac Buckingham właśnie potwierdził śmierć księcia Filipa. Jak będzie wyglądała "Operacja Forth Bridge"? Plan w przypadku śmierci 99-letniego męża królowej Elżbiety II jest opracowany co do minuty. W specjalnie przygotowanym protokole zostały zawarte nie tylko informacje, kto i w jaki sposób przekaże światu tak tragiczną wiadomość, ale również szczegółowy plan pogrzebu.

Informacje o śmierci księcia oficjalnie ma przekazać stacja BBC. Jeśli zgon nastąpiłby w nocy świat dowie się o tym fakcie dopiero rano. Od tego czasu w kraju zostanie ogłoszona żałoba narodowa, a flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Królowa Elżbieta II do swoich obowiązków może wrócić dopiero po 30 dniach, ale ostateczna decyzja należy do niej samej. 

Jak będzie wyglądał pogrzeb księcia Filipa?

W przypadku męża królowej może on liczyć na pogrzeb państwowy. Wtedy odbyłaby się msza w Opactwie Westminsterskim, a ciało zostałoby wystawione w kaplicy, aby mieszkańcy mogli oddać hołd księciu. Z kolei pochówek odbyłby się w kaplicy św. Jerzego. Jednak w przypadku księcia Filipa okazuje się, że procedury na jego osobiste życzenia mają zostać uproszczone! Książę Edynburga miał zdecydować się na pogrzeb wojskowy i według doniesień chciał zostać pochowany we Frogmore Gardens. Pogrzeb miałby być uroczystością rodzinną, co okazuje się rozsądnym wyjściem w czasie pandemii koronawirusa. 

O nie najlepszym stanie zdrowia księcia Filipa już dawno świadczył fakt, że książę Karol po odwiedzinach u swojego ojca opuścił szpital ze łzami w oczach. Rodzina królewska była przejęta stanem zdrowia 99-latka. W przypadku śmierci księcia Edynburga po księcia Harry'ego miał zostać wysłany do USA prywatny samolot. 

Zobacz także:  "Królowej Elżbiecie II został miesiąc życia, może mniej" Zagraniczne media podają tragiczne wiadomości

Książę Filip nie żyje. Wiadomość potwierdził Pałac Buckinhgam. 

Książę Filip wciąż w szpitalu. Odwiedził go syn, książę Karol
EastNews

Książę Filip już kilka lat temu zdecydował się przejść na emeryturę. W ostatnich miesiącach książę Edynburga przebywał w szpitalu. Niestety dziś, 9 kwietnia, przekazano tragiczną wiadomość. 

Książę Filip z królową Elżbietą, macha, królowa w kapeluszu
EastNews

Książę Filip i królowa Elżbieta II przeżyli razem 73 lata. 

Królowa Elżbieta II i książę Filip
East News

Zobacz także
Królowa Elżbieta II

Co się stanie, gdy królowa Elżbieta II umrze? Procedura jest już zaplanowana. Telewizje mają jeden zakaz

Książę Filip wciąż w szpitalu. Odwiedził go syn, książę Karol

Książę Filip wciąż w szpitalu. Odwiedził go książę Karol, pojawiły się łzy...

 

Książę Filip z królową Elżbietą macha
EastNews
Newsy
PILNE! Książę Filip nie żyje. Co było powodem śmierci męża królowej Elżbiety?
PILNE! Książę Filip nie żyje. Co było powodem śmierci męża królowej Elżbiety?

Książę Filip nie żyje. Pałac Buckingham opublikował oficjalne oświadczenie w którym przekazał bardzo smutną wiadomość o śmierci księcia 99-letniego Filipa.  Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłasza śmierć ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor - informuje Pałac Buckingham.  Książę Filip spędził ostatnie dni w zamku Windsor. Wcześniej przez 28 dni był w szpitalu, do który został przyjęty w połowie lutego z powodu infekcji. Tam też przeszedł operację serca. Zobacz także:   Byli razem ponad 73 lata! Oto historia miłości królowej Elżbiety II i księcia Filipa Okazuje się, że książę zmarł wśród bliskich „Jego Królewska Wysokość zmarła spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Dalsze ogłoszenia zostaną podane w odpowiednim czasie. Rodzina królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie ” - poinformował pałac. Zobacz także:  Książę Filip nie żyje. Oto plan pogrzebowy dla księcia Edynburga czyli "operacja Forth Bridge". Co się teraz stanie?  Książę Filip nie żyje:   It is with deep sorrow that Her Majesty The Queen has announced the death of her beloved husband, His Royal Highness The Prince Philip, Duke of Edinburgh. His Royal Highness passed away peacefully this morning at Windsor Castle. pic.twitter.com/XOIDQqlFPn — The Royal Family (@RoyalFamily) April 9, 2021 Książę Filip miał 99 lat. Poznaj jego największe sekrety, tajemnice i skandale - tutaj!   

Smutny książę Filip
East News
Newsy
Książę Filip znów przewieziony do innego szpitala. W jakim stanie jest mąż królowej Elżbiety?
Jaki jest stan zdrowia księcia Filipa? Brytyjski monarcha po operacji serca ponownie przetransportowany do innego szpitala.

Wieczorem 16 lutego książę Filip został zabrany do londyńskiego szpitala Króla Edwarda VII. Choć Pałac Pałac Buckingham nie podał oficjalnej przyczyny hospitalizacji męża królowej Elżbiety II, mówiono, że wynikał on jedynie z ostrożności o jego zdrowie, a także wiadomo, że sytuacja nie jest związana z zakażeniem koronawirusem. Mimo zapewnień mediów, że 99-letni monarcha niebawem opuści placówkę, niespodziewanie okazało się, że 1 marca został on przewieziony do kolejnego szpitala , który jest najlepszą kliniką kardiologiczną w Anglii. Stan zdrowia księcia Filipa wprawiał cały świat w jeszcze większy niepokój. Teraz po operacji serca monarcha ponownie został przetransportowany ze szpitala do szpitala! Co dzieje się z członkiem rodziny królewskiej?  Jaki jest stan księcia Filipa? Został ponownie przetransportowany do innego szpitala. Zaledwie kilka godzin temu pojawiły się najnowsze informacje dotyczące księcia Filipa. Brytyjski monarcha, który w środę przeszedł operację serca, jak potwierdził rzecznik Pałacu Buckingham, miał pozostać w szpitalu św. Bartłomieja przynajmniej do końca tego tygodnia, jednak jak się okazuje, już dziś rano został przetransportowany do innej placówki medycznej. Co takiego się stało?  Nagłą informację podała królewska korespondentka w Daily Mail, która również jako pierwsze przekazała, że mąż królowej Elżbiety II przeszedł poważną operację. Rebecca English na Twitterze zdradziła, gdzie obecnie przebywa książę Filip: Po udanej operacji księcia Edynburga w szpitalu św. Bartłomieja w środę, dziś rano został przeniesiony do szpitala króla Edwarda VII. Książę ma pozostać w nim przez kilka dni, aby kontynuować leczenie. Okazuje się, że książę Filip został przeniesiony do szpitala, do...

Książę Filip z królową Elżbietą, macha, królowa w kapeluszu
EastNews
Newsy
Śmierć księcia Filipa jest dla królowej ciosem. Jak będą wyglądać najbliższe dni Elżbiety II?
Nie żyje książę Filip, kiedy pogrzeb? Jak wygląda żałoba Elżbiety II?

Dziś pałac Buckingham podał tragiczną informację o śmierci księcia Filipa. Brytyjski monarcha zmarł w wieku 99 lat. Książę Filip ma zostać pochowany w Frogmore Gardens na terenie posiadłości Windsor. Spoczywają tam królowa Wiktoria i książę Albert. To jest odejście od tradycji, zazwyczaj monarchowie i ich małżonkowie chowani są bowiem w Opactwie Westminsterskim lub w kaplicy św. Jerzego.  

 Jak teraz będą wyglądały najbliższe dni królowej Elżbiety II ? Już dziś flagi Zjednoczego Królestwa zostały opuszczone do połowy masztu. Monarchini będzie miała ośmiodniowy okres żałoby po śmierci swojego męża, księcia Filipa, choć może ona zostać przedłużona do 30 dni - to oczywiście decyzja samej królowej.  W pierwszym tygodniu na pewno jednak nie będzie wykonywała żadnych obowiązków, nawet tych, na które zezwalają jej restrykcje związane z obostrzeniami.  Jednak w ciągu kilku lub kilkunastu dni królowa wyda oświadczenie, w zależności od samopoczucia. Jak będzie wyglądać pogrzeb księcia Filipa? Pogrzeb księcia, wedle jego życzenia, najpewniej nie będzie mieć charakteru państwowego. W Londynie spodziewana jest jedynie procesja wojskowa, na co zezwalają restrykcje związane z Covid-19. Urzędnicy w Pałacu Buckingham już teraz przygotowują się do uroczystości w zamku Windsor w Berkshire. Za ceremonię odpowiada Lord Chamberlain, najwyższy rangą oficer rodziny królewskiej. Pogrzeb będzie uroczystością rodzinną. 

Gdyby nie pandemia, to przez najbliższy tydzień o poranku odbywałyby się próby uroczystej procesji na ulicach Londynu. Dzień przed pogrzebem trumna zostałaby przeniesiona na drugą stronę ulicy z Chapel Royal do Queen's Chapel, a procesja wojskowa szłaby od Pałacu Świętego Jakuba, wzdłuż Marlborough Road i w górę The Mall. Na jej...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner