Książę Filip w lutym trafił do szpitala. Początkowo miał to być jedynie kilkudniowy pobyt, ale okazało się, że hospitalizacja została przedłużona, a informacje na temat stanu zdrowia 99-letniego męża królowej Elżbiety II są sprzeczne. 10 czerwca książę Edynburga skończyłby 100 lat, a to oznacza, że rodzina królewska musi być przygotowana na każdą ewentualność. W przypadku najważniejszych postaci w rodzinie królewskiej przygotowane są specjalne plany postępowania w przypadku śmierci każdego z nich. Jeśli chodzi o królową Elżbietę II czy księcia Filipa plany pogrzebowe istnieją już od jakiegoś czasu, w końcu każde z nich ma już niemal 100 lat!

Reklama

Co prawda nikt nie chce myśleć o ich śmierci, ale z racji funkcji, które pełnią, zostały opracowane specjalne plany. W przypadku królowej Elżbiety II jest to "operacja London Bridge", a jeśli chodzi o księcia Filipa "operacja Forth Bridge"! Dziś pałac Buckingham potwierdził tragiczną informację o śmierci księcia Filipa. Brytyjski monarcha zmarł w wieku 99 lat. Na czym polega opracowany plan pogrzebowy?

Plan pogrzebowy dla księcia Edynburga czyli "operacja Forth Bridge" jest już gotowa!

Pałac Buckingham właśnie potwierdził śmierć księcia Filipa. Jak będzie wyglądała "Operacja Forth Bridge"? Plan w przypadku śmierci 99-letniego męża królowej Elżbiety II jest opracowany co do minuty. W specjalnie przygotowanym protokole zostały zawarte nie tylko informacje, kto i w jaki sposób przekaże światu tak tragiczną wiadomość, ale również szczegółowy plan pogrzebu.

Informacje o śmierci księcia oficjalnie ma przekazać stacja BBC. Jeśli zgon nastąpiłby w nocy świat dowie się o tym fakcie dopiero rano. Od tego czasu w kraju zostanie ogłoszona żałoba narodowa, a flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Królowa Elżbieta II do swoich obowiązków może wrócić dopiero po 30 dniach, ale ostateczna decyzja należy do niej samej.

Jak będzie wyglądał pogrzeb księcia Filipa?

W przypadku męża królowej może on liczyć na pogrzeb państwowy. Wtedy odbyłaby się msza w Opactwie Westminsterskim, a ciało zostałoby wystawione w kaplicy, aby mieszkańcy mogli oddać hołd księciu. Z kolei pochówek odbyłby się w kaplicy św. Jerzego. Jednak w przypadku księcia Filipa okazuje się, że procedury na jego osobiste życzenia mają zostać uproszczone! Książę Edynburga miał zdecydować się na pogrzeb wojskowy i według doniesień chciał zostać pochowany we Frogmore Gardens. Pogrzeb miałby być uroczystością rodzinną, co okazuje się rozsądnym wyjściem w czasie pandemii koronawirusa.

Zobacz także

O nie najlepszym stanie zdrowia księcia Filipa już dawno świadczył fakt, że książę Karol po odwiedzinach u swojego ojca opuścił szpital ze łzami w oczach. Rodzina królewska była przejęta stanem zdrowia 99-latka. W przypadku śmierci księcia Edynburga po księcia Harry'ego miał zostać wysłany do USA prywatny samolot.

Zobacz także: "Królowej Elżbiecie II został miesiąc życia, może mniej" Zagraniczne media podają tragiczne wiadomości

Książę Filip nie żyje. Wiadomość potwierdził Pałac Buckinhgam.

EastNews

Książę Filip już kilka lat temu zdecydował się przejść na emeryturę. W ostatnich miesiącach książę Edynburga przebywał w szpitalu. Niestety dziś, 9 kwietnia, przekazano tragiczną wiadomość.

EastNews

Książę Filip i królowa Elżbieta II przeżyli razem 73 lata.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama