Król Karol III wygłosił pierwsze orędzie po przejęciu obowiązków po śmierci królowej Elżbiety II. We wzruszających słowa zwrócił się do ukochanej mamy:

Reklama

Niech lot aniołów poprowadzi cię na twój spoczynek.

Słowa króla Karola III o Elżbiecie II wyciskają łzy.

Orędzie króla Karola III. Poruszające słowa o królowej Elżbiecie II i księciu Filipie

Królowa Elżbieta II nie żyje. Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie. Królowa odeszła w otoczeniu członków rodziny w swojej posiadłości Balmoral w Szkocji. Serce monarchini przestało bić 8. września 2022 roku. Dzień później król Karol III wraz z królową małżonką Camillą wrócili do Londynu. O 19:00 czasu polskiego król Karol III wygłosił pierwsze orędzie do narodu, w którym zwrócił się do księcia Williama i księcia Harry'ego ale także księżnych Meghan i Kate. W szczególności jednak wspominał ukochaną matkę Elżbietę II, która zakończyła już swoją ziemską wędrówkę. W pewnej chwili zwrócił się wprost do Elżbiety II, dziękując jej za miłość i poświęcenie:

Gdy rozpoczynasz swoją ostatnią wielką podróż, żeby dołączyć do mojego zmarłego taty, chcę powiedzieć ci tylko tyle: dziękuję. Niech lot aniołów poprowadzi cię na twój spoczynek. Dziękuję za twoją miłość, twoje poświęcenie dla naszej rodziny i rodziny narodów, którym służyłaś przez te wszystkie lata.

0000001/Reporter

Zobacz także: Król Karol III zabrał głos po śmierci Elżbiety II: "To moment największego smutku dla mnie"

Królowa Elżbieta II zmarła 8. września 2022 roku, dokładnie rok i pięć miesięcy po śmierci ukochanego męża księcia Filipa. Ich wielka miłość trwała aż 73 lata, była pełna poświęceń i przetrwała wiele prób. Królowa Elżbieta II do końca swoich dni kochała męża, a brytyjskie media donoszą, że tuż przed śmiercią również o nim opowiadała.

Zobacz także
AP/EAST NEWS

Zobacz także: Tysiące osób pożegna królową Elżbietę II. Pogrzeb monarchini będzie ogromnym wydarzeniem

Reklama

Król Karol III w swoim orędziu wspomniał o miłości Elżbiety II do księcia Filipa. O ich miłości nie mogli przestać myśleć również poddani zgromadzeni przez Pałacem Buckingham, martwiący się o stan zdrowia, a następnie opłakujący śmierć Królowej Elżbiety II. W dniu jej śmierci nad pałacem Buckingham pojawiła się podwójna tęcza. Jedni określili ją "znakiem od królowej" a inni twierdzili, że jedna tęcza symbolizowała Elżbietę II a druga jej ukochanego księcia Filipa, do którego właśnie dołączyła.

Victoria Jones/Press Association/East News
East News
East News
Reklama
Reklama
Reklama