Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Barbara Kurdej-Szatan w bluzie z kapturem
ONS
Newsy

Koronawirus w Polsce. Basia Kurdej-Szatan jest załamana: "Niedługo artyści nie będą mieli za co żyć"

Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o swoich obawach związanych z praca aktorów w obliczu koronawirusa. Aktorka jest załamana

Rosnąca liczba przypadków koronawirusa w Polsce spowodowała, że władze podjęły decyzję o natychmiastowym zamknięciu szkół, a od jutra (12 marca) zostaną zamknięte również kina, muzea i teatry. Ta decyzja odbije się na życiu zawodowym aktorów teatralnych, którzy na czas wzmożonych środków bezpieczeństwa zostaną bez pracy. Barbara Kurdej-Szatan wyraziła swoje obawy na Instagramie. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Organizatorzy masowo odwołują koncerty! Ile stracą gwiazdy?

Ile ważą polskie gwiazdy: Wieniawa, Rozenek, Lewandowska, Doda, Kurdej? Sprawdziliśmy to!

Barbara Kurdej-Szatan o skutkach koronawirusa 

Zagrożenie epidemią koronawirusa w Polsce odbija się na życiu zawodowym artystów. Organizatorzy zaczęli odwoływać koncerty, a dziś podjęto decyzję o zamknięciu kin, muzeów i teatrów, co wiąże się z chwilową bezczynnością zawodową dla aktorów teatralnych. Zmartwiona sytuacją Barbara Kurdej-Szatan, podzieliła się swoimi przemyśleniami na Instagramie:

My dziś jeszcze pracujemy na planie... ale spektakle wszystkie odwołane. Nasza najbliższa trasa z "Pikantnymi" odwołana. Artyści, którzy pracują tylko w teatrze nie grają spektakli, nie będą mieli za co żyć... Co za czas... Mam nadzieję, że szybko się skończy ten koszmar... - napisała na Instastory.

Przypominamy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został oficjalnie potwierdzony 4 marca. Dziś (11 marca) jest już 25 przypadków zachorowań. Minister zdrowia na wczorajszej konferencji poinformował, że z analiz wynika, że wirus jest w fazie ofensywnej i trzeba się liczyć z możliwością przyrostu liczy zachorowań.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Barbara Kurdej-Szatan jest przerażona sytuacją związaną z koronawirusem w Polsce.

Basia Kurdej-Szatan o sytuacji koronawirusa w Polsce

Władze zdecydowały o zamknięciu szkół na najbliższe dwa tygodnie, od jutra (12 marca) nieczynne będą również kina, muzea i teatry.

koronawirus
East News

 

Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Dziś rano (11 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach w Polsce. Na chwilę obecną już u 25 osób u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Teraz okazuje się, że władze postanowiły zamknąć szkoły, a od jutra (12 marca) zostaną zamknięte również kina, muzea i teatry. Dodatkowo w niektórych miastach, np. w Łodzi czy w Szczecinie zamknięte zostaną baseny, hale sportowe, lodowiska. Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte na 2 tygodnie od najbliższego poniedziałku. Jutro i w piątek (12 i 13 marca) szkoły, będą jeszcze otwarte, jednak nie będą prowadzone zajęcia edukacyjne. W związku z koronawirusem władze zdecydowały również zamknąć wszystkie placówki kultury - kina, muzea, teatry, opery itd.  Podczas konferencji prasowej poinformowano, że uzdrowiska nie będą zamykane. Minister zdrowia apelował, żeby podczas dni wolnych od szkoły dzieci nie były pod opieką osób starszych (dziadków).  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych - podczas konferencji prasowej mówił minister kultury Piotr Gliński.  Wciąż nie wiadomo, co z centrami handlowymi- czy zostaną zamknięte lub zostaną wprowadzone zmiany w godzinach otwarcia. Wiadomo jednak, że  Biedronka już teraz wprowadza dodatkowe czyszczenie wózków sklepowych. Premier apelował, żeby w miarę możliwości pracodawcy pozwolili, żeby pracownicy mogli pracować zdalnie.  Przypominamy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został ogłoszony 4 marca. Dziś (11 marca) wiadomo już,  że jest już 25 przypadków...

Małgorzata Socha znalazła sposób na koronawirusa
Newsy
Małgorzata Socha pokazuje, jak wytrzymać w domu w okresie koronawirusa! Internauci to pokochali
Małgorzata Socha pokazuje, jak wytrzymać w domu w okresie koronawirusa! Internauci to pokochali

Małgorzata Socha znalazła sposób na aktywne i pożyteczne spędzenie czasu podczas okresu koronawirusa. Władze apelują o pozostanie w domu, a aktorka doskonale wie, jak odnaleźć się w nowej sytuacji i nie zwariować. W najbliższym czasie odwołane zostały nie tylko zajęcia w szkołach i placówkach oświatowych ale także w teatrach, muzeach oraz nie odbywają się żadne imprezy masowe. Co robić w okresie kwarantanny? Małgorzata Socha ma zaskakujący pomysł, w którym wtórują jej inne gwiazdy!  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Basia Kurdej-Szatan jest załamana: "Niedługo artyści nie będą mieli za co żyć" Małgorzata Socha o koronawirusie  Łatwemu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronowirusa może zapobiec każdy z nas. Wystarczy, że będziemy stosować się do zasad bezpieczeństwa i nie będziemy opuszczać swoich domów, jeżeli nie będzie to konieczne. Doskonały przykład daje Małgorzata Socha, która ma całkiem niezły plan, jak spędzić ten czas. Okazuje się, że aktorka postanowiła wysprzątać swoje mieszkanie! Zapowiada się niezła rewolucja!  Propozycja zajęcia na czas siedzenia w domu - sprzątanie!🙋🏼‍♀️ Coś trzeba robić, a porządek się przyda 😉😉 #akcjasprzątanie #porządek #tidying #whatamess #motherhood #mommyslife Małgorzata Socha opublikowała zdjęcie, na którym z uśmiechem na ustach pozuje na tle rozgardiaszu w garażu. Do "akcji sprzątanie" dołączyły już m. in. Natalia Kukulska, Laura Łącz a także Zofia Ślotała, która przyznała, ze zdążyła już wysprzątać pół szafy!  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje Małgorzata Socha zachęca do aktywnego spędzenia czasu podczas okresu, w którym każdy...

Kościoły, koronawirus
EastNews
Newsy
Dyspensa dla wiernych przez koronawirusa. W niedzielę nie musisz iść do kościoła!
Dyspensa dla wiernych. W niedzielę nie musisz iść do kościoła przez koronawirusa!

W związku z coraz szybciej pogarszającą się sytuacją w związku z koronawirusem w Polsce ( Za tydzień będzie już 1000 osób zarażonych?! ), episkopat zabrał głos w sprawie udziału w mszach świętych. Z uwagi na zagrożenie zdrowa oraz życia Kościół rekomenduje udzielenia do 29 marca dyspensy osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem . Zobacz także:  Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Miała 57 lat. Jak zachorowała? Jakie miała objawy? Co to oznacza w praktyce? Nieobecność na mszy w niedzielę w tym czasie, czyli do 29 marca 2020 roku, nie jest grzechem. Jeżeli jednak wierni zdecydują się pójść do kościoła na niedzielną mszę, powinni pamiętać o kilku zasadach. Znak pokoju należy przekazywać bez podawania rąk, należy powstrzymać się od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie, należy również zrezygnować z napełniania kropielnic wodą święconą. Na kratki konfesjonałów powinny zostać nałożone folie ochronne. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce, czwartek 12.03. Najnowsze informacje. Ile chorych? Koronawirus: zamknięte szkoły, teatry, muzea Przypomnijmy, w środę 11 marca zapadła decyzja o zamknięciu szkół, żłobków i przedszkoli na dwa tygodnie. Dodatkowo do tego czasu zamknięte mają być kina, teatry, muzea. Z użytku wyłączone będą także niektóre baseny, hale sportowe i inne obiekty.  

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner