Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy

Koronawirus w Polsce. Premier: "Może być istotny przyrost zachorowań". Jest pierwsza ważna decyzja!

Koronawirus w Polsce - najnowsze informacje. Ile chorych w Polsce? Odwołano imprezy masowe. Konferencja premiera!

Do tej pory zdiagnozowano już 18 przypadków koronawirusa w Polsce. Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji oznajmił, że należy przygotować się na wzrost zarażonych, jednak na bieżąco podejmowane są środki zaradcze, aby przyrost był jak najmniejszy.  Dziś odbyła się kolejna konferencja Premiera Mateusza Morawieckiego, ministra nauki Jarosława Gowina, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Co ze szkołami?

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: potwierdzono już 17 przypadków. Co nam grozi?

"Taniec z Gwiazdami": Karolina Pisarek wyznaje: "Trochę się stresuję". Liczy na wygraną?

Koronawirus w Polsce - co ze szkołami? 

Dziś odbyła się kolejna konferencja prasowa w sprawie koronawirusa w Polsce. Władze Poznania zadecydowały, że zostaną zamknięte wszystkie szkoły, przedszkola, Miejskie Domy Kultury, poradnie, baseny oraz żłobki na okres dwóch tygodni. 

Po konsultacjach z lekarzami, SANEPID oraz za wiedzą Wojewody Wielkopolskiego podjęliśmy decyzję o zaleceniu zamknięcia od jutra przez okres 14 dni wszystkich miejskich placówek oświatowych (szkoły, przedszkola, MDK, poradnie) oraz żłobków, aby profilaktycznie przeciwdziałać roznoszeniu koronawirusa. - napisał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Jarosław Gowin na dzisiejszej konferencji zapowiedział, że ze względu na rozwój koronawirusa, jest możliwość uczelnie przejdą na kształcenie online: 

Od wielu dni działa specjalny zespół (rektorzy uczelni, wybitni naukowcy od medycyny). Nie ma zagrożenia wśród studentów ani naukowców. Wydałem polecenie aby zawiesić współprace międzynarodowe, wymiany studentów, oraz konferencje naukowe międzynarodowe. Uczelnie niech rozważa odwołanie imprez kulturalnych i sportowych. Chce zobowiązać władze o analizę możliwości przejścia na kształcenie online. Możliwe, że będzie to w najbliższych dniach konieczne

Minister Dariusz Piontkowski dodał: 

Od kilku do kilkunastu placówek zawieszało zajęcia na 1, 2 lub kilka dni jeżeli ktoś z uczniów lub pracowników mógł mieć kontakt z osobą zarażoną z koronawirusem. Dziś kilka placówek wróciło do zajęć. Przypominamy o warunkach higieny osobistej. Dyrektorzy mają obserwować sytuacje i ewentualnie podejmować decyzję o zawieszeniu zajęć. 

Jarosław Gowin nie wyklucza także decyzji czasowego odwołania zajęć w szkołach. 

Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o odwołaniu imprez masowych: 

Podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych. Chcemy zachowywać się odpowiedzialnie i być mądrze przed szkodą a nie po szkodzie. 

Wojewodowie mają jednak pozostać elastyczni na decyzję organizatorów, którzy będą chcieli zorganizować swoje wydarzenia bez udziału publiczności. 

Minister zdrowia dodał, że na wszystkich granicach Polski od dzisiaj zostaną wprowadzone kontrole sanitarne. Podczas konferencji poinformowano również o 18 przypadku koronawirusa, ale nie podano żadnych szczegółów. 

Jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się zakażenia. - powiedział minister zdrowia. [...] Z naszych analiz wynika, że wirus nie ustąpi, jest w fazie ofensywnej, nastąpią przyrosty liczby zachorowań. Analizy GIS wskazują, że może być istotny przyrost zachorowań. Kształt krzywej wzrostu zachorowań zależy od naszych zachowań, czy będziemy stosowali się do apeli epidemiologów, ekspertów. Chcemy zachowywać się jak najbardziej odpowiedzialnie, chcemy być mądrzy nie po szkodzie, ale przed szkodą

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Organizatorzy masowo odwołują koncerty! Ile stracą gwiazdy?

Koronawirus w Polsce
East News

Zobacz także
Koronawirus

Koronawirus już w Polsce?! Co wiadomo o chorej kobiecie z Łodzi?

Koronawirus

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce? Sprzeczne doniesienia

 

East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły, żłobki i przedszkola. Jak będzie wyglądać nauka w domu?
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa. Groźny wirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie. Niestety, 4 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku zarażenia w Polsce, a dziś (11 marca) już 25 osób zmaga się z koronawirusem! Wraz ze wzrostem zachorowań władze wprowadziły m.in. zakaz organizowania imprez masowych. Teraz okazuje się, że zostaną również zamknięte wszystkie szkoły oraz placówki kulturalne.  Co z dziećmi, które muszą zostać w domu? Co dzieci będą robić podczas przymusowej przerwy? Z pewnością jest to świetny czas na nadrobienie wszystkich zaległości i przypomnienie materiału, który dzieci poznały do tej pory. Czas wolny dzieci będą mogły spędzić również na czytaniu książek i rozwijanie swoich pasji. Z pewnością nie jest wskazane, żeby w tym czasie dzieci brały udział w wydarzeniach z udziałem dużej liczby osób. Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej apelował, żeby dzieci nie traktowały zamknięcia szkół jako dodatkowych wakacji. Przedstawiciele władz apelowały, żeby dzieci w miarę możliwości pozostawały w domu, a w wolnym czasie uzupełniły braki w nauce.  Jeśli chodzi o nauczycieli to oni zgodnie z kodeksem pracy będą w gotowości do pracy natomiast nie będziemy wymagali, aby przychodzili do szkoły- mówił przedstawiciel MEN. Będziemy natomiast alelowali o to, aby zapewnili uczniom pewne możliwości kształcenia. Nie może być to kształcenie systematyczne, obejmujące całą młodzież ponieważ nie każde dziecko, nie każdy młody człowiek ma dostęp do internetu, więc nie chcielibyśmy wprowadzać nierówności. Natomiast nauczyciele korzystając z takiej platformy edukacyjnej epodreczniki.pl na której znajduje się bardzo...

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce! Już 25 osób zarażonych groźnym wirusem! Czy szkoły zostaną zamknięte?
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zarażenia  koronawirusem  w Polsce! Przedstawiciele ministra za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznali, że u trzech osób  zdiagnozowano groźnego wirusa - zachorował młody mężczyzna z woj. mazowieckiego, oraz dwie starsze kobiety z woj. podkarpackiego i lubelskiego. W całej Polsce jest już 25 osób zarażonych koronawirusem. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Beata Kozidrak znalazła na niego sposób! To, co robi to absolutny hit internetu! W całej Polsce zostaną zamknięte szkoły? Jeszcze wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia informowało o 22 osobach zarażonych koronawirusem. Niestety, dziś rano okazało się, że pojawiły się trzy nowe przypadki zachorowań. Czy w związku z coraz większą liczbą chorych w Polsce zostaną zamknięte szkoły, przeszkoda i żłobki? Według nieoficjalnych informacji "Super Expressu", premier podjął już decyzję w tej sprawie! Jak donosi dziennik, premier ma ogłosić swoją decyzję podczas konferencji prasowej, która zaplanowana jest na dziś (11 marca) po godzinie 10. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Przypominamy, że pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa został ogłoszony 4 marca. Niestety, od tamtej chwili liczna zarażonych wciąż rośnie i dziś już u 25 osób wykryto wirusa SARS-CoV-2! W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi zachorowań władze wprowadziły zakaz organizowania imprez masowych. Zobacz także:  Premiera filmu z Julią Wieniawą odwołana przez koronawirus! Kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa w Polsce.  

East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Czy szkoły zostaną zamknięte na dłużej? Jest stanowisko Ministra Edukacji
Czy przez epidemię koronawirusa szkoły w Polsce będą zamknięte na dłużej niż 14 dni? Minister Edukacji zabrał głos w tej sprawie.

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie. Ministerstwo Zdrowia podejrzewa, że największy okres zachorowań dopiero przed nami. Czy w takim razie szkoły zostaną zamknięte na dłużej niż 14 dni? Minister Edukacji, Dariusz Piontkowski zabrał głos w tej sprawie. Niestety, jego słowa nie napawają optymizmem.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych? Czy szkoły zostaną zamknięte na kolejne tygodnie? Rozprzestrzeniający się koronawirus w Polsce sparaliżował pracę placówek oświatowych. W ubiegłym tygodniu polski rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i uczelni na okres 14 dni. Jak przewiduje Ministerstwo Zdrowia, największy okres zachorowań dopiero przed nami. Łukasz Szumowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk przedstawił dość pesymistyczne prognozy.  Ja przygotowuję się na sytuację taką, jak w innych krajach, czyli wzrostu bardzo znacznego. Na koniec tego tygodnia, to myślę, że to będzie 1500, może trochę więcej chorych.  W następnym tygodniu to może być dobrych kilka tysięcy, jak nie dochodzenie do liczby 10 tysięcy  -  przyznał Łukasz Szumowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie "Gość Wydarzeń".  Czy w takim razie szkoły będą zamknięte dłużej niż przez najbliższe 14 dni? Minister Edukacji Dariusz Piontkowski był gościem programu TVP "Kwadrans polityczny" i wyjawił, że niestety taki scenariusz jest brany pod uwagę, ze względu na przewidywany wzrost liczby zachorowań.  Wydaje się oczywiste, że absurdem byłoby otwieranie szkół. To jest więc kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużamy okres zamknięcia placówek. [...]  Bardzo prawdopodobne, że tak będzie, że kolejnym momentem, do którego przedłużymy...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik