Katarzyna Glinka jest w ciąży

Koronawirus w Polsce. Ciężarna Katarzyna Glinka przerażona sytuacją: "Nie bądźmy dla siebie obojętni"

Katarzyna Glinka jest w ciąży

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się bardzo szybko. Dziś, 15 marca, mamy już 111 osób zarażonych w tym trzy ofiary śmiertelne. Ciężarna Katarzyna Glinka apeluje o rozsądek i odpowiedzialność. Na temat ryzyka związanego z zarażeniem wirusem COVID-19 dla kobiet w ciąży apelowała także Małgorzata Rozenek:

Pytałam lekarza o ryzyko dla ciężarnych i powiedział, że największy kłopot jest taki, że kobiecie w ciąży nie można podawać prawie żadnych leków, więc gdyby doszło do zakażenia, to i pomoc dla niej byłaby ograniczona. Trochę to przytłaczające.

A co najbardziej przeraża Katarzynę Glinkę? 

Zobacz także: Małgorzata Rozenek o ryzyku dla kobiet w ciąży w przypadku zarażenia koronawirusem! Gwiazda wystosowała ważny apel

Ciężarna Katarzyna Glinka o koronawirusie 

Gwiazdy korzystają ze swoich zasięgów w social mediach, aby przypominać swoim odbiorcom, jak ważne jest, szczególnie teraz w tak zwanej "kwarantannie społeczeństwa" przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Oby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa powinniśmy w najbliższym czasie przebywać w domach. Temat ten postanowiła podjąć również Katarzyna Glinka: 

Ależ trudne są informacje na temat rozwoju sytuacji wirusowej w Polsce i na świecie. Myślę sobie, że ważne na dziś jest zachowanie wszelkich możliwych środków ostrożności.

Dodała również, że jest przerażona paniką, jaka została wywołana przez koronawirusa. 

Jednak coś co mnie przeraża to panika... Nie bądźmy dla siebie obojętni w tym wszystkim. Zachowajmy spokój i rozsądek... 

Ważne, aby w tym okresie szczególnie apelować o zachowanie rozsądku. Eksperci wskazują, że lekceważenie wskazań przeciwko rozprzestrzenianiu się koronowirusa było jedną z przyczyn dramatu, który aktualnie rozgrywa się we Włoszech. Mówił o tym minister zdrowia Łukasz Szumowski wspominając, że właśnie tam, gdy odwołano zajęcia, studenci ruszyli do klubów i pubów. Podobnie zaczyna dziać się w Polsce. Dodatkowo ludzie zaczęli hurtowo wykupywać towary ze sklepów. Minister rozwoju zagwarantowała jednak, że żadne sklepy nie zostaną zamknięte, a wykupywanie zbyt dużej ilości produktów nie jest konieczne.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: Skandaliczne zachowanie studentów. Urządzili "koronalia" zamiast juwenaliów

Katarzyna Glinka apeluje o zachowanie rozsądku w obliczu walki z koronawirusem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Glinka (@katarzynaglinka)

Katarzyna Glinka podobnie jak inne gwiazdy postanowiła skorzystać ze swoich zasięgów w social mediach, aby podkreślić jak ważne jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w obliczu koronawirusa. 

Katarzyna Glinka jest w ciąży
Facebook

Katarzyna Glinka na premierze sztuki "Czarno to widzę"
East News

 

Więcej na temat Katarzyna Glinka koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48