Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Koronawirus w Polsce. Skandaliczne zachowanie studentów.
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce: Skandaliczne zachowanie studentów. Urządzili "koronalia" zamiast juwenaliów

Studenci nie stosują się do zasad bezpieczeństwa i imprezują w klubach. Na skandaliczne zachowanie studentów reaguje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Zatrważające nagrania pokazujące imprezujących studentów, cieszących się z przerwy w zajęciach spowodowanych koronawirusem, trafiły do sieci. Młodzi ludzie tłumnie zgromadzili się w klubie, aby świętować "koronalia" zamiast juwenaliów. Interweniuje m.in. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. 

Decyzją rządu szkoły, uczelnie oraz inne placówki oświatowe zostały zamknięte co najmniej do 25 marca. Eksperci proszą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialne podejście do tzw. kwarantanny społeczeństwa. Eksperci wskazują, że lekceważenie tych wskazań było jedną z przyczyn dramatu, który aktualnie rozgrywa się we Włoszech. Mówił o tym Minister Zdrowia Łukasz Szumowski wspominając, że właśnie tam, gdy odwołano zajęcia, studenci ruszyli do klubów i pubów. Czy historia się powtórzy?

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koronawirus w Polsce. Studenci nie stosują się do kwarantanny 

Powtarzane od kilku dni jak mantra prośby o nie traktowanie przerwy wymuszonej koronawirusem jak ferii wydają się nie mieć skutku. Wielu studentów nie podeszło do sprawy odpowiedzialnie i tłumnie gromadzą się w klubach świętując "koronalia". Skandaliczne nagranie ukazujące studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie trafiło do sieci. 

Korona tu, korona tam, korona ***** zrobi nam - śpiewają.

Uczelnie zareagowała natychmiastowo, zapowiadając wyciągnięcie konsekwencji od osób, które zachowały się w tak nieodpowiedzialny sposób: 

W Internecie pojawia się mnóstwo nieodpowiedzialnych materiałów związanych z wyjątkową sytuacją panującą w kraju. Jest nam bardzo przykro, jeśli w niektórych z nich występują nasi studenci. Pragniemy wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec takiego zachowania. Materiały analizujemy i podejmiemy odpowiednie kroki współmierne do postaw prezentowanych w tych materiałach - napisali przedstawiciele uczelni na oficjalnym profilu na Facebooku.

Internauci dostrzegli na nagraniu również przedstawicieli Rady Uczelnianej:

A na filmach są przedstawiciele Rady Uczelnianej. Gratulacje. Pozazdrościć wyobraźni. Mam nadzieję, że w tej beznadziejnej pseudo-studenckiej organizacji zajdą poważne zmiany w najbliższym czasie.

Koronawirus w Polsce. Skandaliczne zachowanie studentów.
Instagram

W sprzedaży pojawiły się także koszulki z napisem Koronowiada 2020 - która miała nazwą w tym roku zastąpić Kortowiadę - czyli olsztyńskie juwenalia. Sprzedaż została jednak wycofana. Organizatorzy tłumaczą, że mieli na celu tylko rozluźnienie atmosfery wokół koronawirusa:

Niniejsza uruchomiona sprzedaż kontrowersyjnych koszulek miała na celu nieco rozluźnić atmosferę w tych nieprzychylnych czasach. Bynajmniej nie miała na celu obrażenia niczyich uczuć. Szczerze przepraszamy, jeśli jednak tak się stało. Sam wydźwięk koszulki, mimo ze nie wszyscy odebrali to w ten sposób, miał sugerować Kortowiadę bez wirusa - stąd przekreślone słowo korona. Oczywiście nie zostanie wyprodukowany ani jeden egzemplarz. Osoby, które dokonały zamówień otrzymają oczywiście zwrot pieniędzy.

Koronawirus w Polsce. Skandaliczne zachowanie studentów.
Facebook

Do zasad bezpieczeństwa nie stosują się także studenci z Rzeszowa, którzy tłumnie gromadzą się na ulicach miasta. 

Apelujemy o rozsądek! W tej chwili zarażonych koronawirusem jest 58 osób, w tym jedna ofiara śmiertelna. Wirus rozprzestrzenia się z bardzo łatwy sposób, a jego objawy przebiegają jak przeziębienie.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje?

Koronawirus w Polsce
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Katarzyna Glinka jest w ciąży
Newsy
Koronawirus w Polsce. Ciężarna Katarzyna Glinka przerażona sytuacją: "Nie bądźmy dla siebie obojętni"
Katarzyna Glinka skomentowała sytuację koronawirusa w Polsce. Co ją najbardziej przeraża?

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się bardzo szybko. Dziś, 15 marca, mamy już 111 osób zarażonych w tym trzy ofiary śmiertelne. Ciężarna Katarzyna Glinka apeluje o rozsądek i odpowiedzialność. Na temat ryzyka związanego z zarażeniem wirusem COVID-19 dla kobiet w ciąży apelowała także Małgorzata Rozenek: Pytałam lekarza o ryzyko dla ciężarnych i powiedział, że największy kłopot jest taki, że kobiecie w ciąży nie można podawać prawie żadnych leków, więc gdyby doszło do zakażenia, to i pomoc dla niej byłaby ograniczona. Trochę to przytłaczające. A co najbardziej przeraża Katarzynę Glinkę?  Zobacz także:  Małgorzata Rozenek o ryzyku dla kobiet w ciąży w przypadku zarażenia koronawirusem! Gwiazda wystosowała ważny apel Ciężarna Katarzyna Glinka o koronawirusie  Gwiazdy korzystają ze swoich zasięgów w social mediach, aby przypominać swoim odbiorcom, jak ważne jest, szczególnie teraz w tak zwanej "kwarantannie społeczeństwa" przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Oby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa powinniśmy w najbliższym czasie przebywać w domach. Temat ten postanowiła podjąć również Katarzyna Glinka:   Ależ trudne są informacje na temat rozwoju sytuacji wirusowej w Polsce i na świecie. Myślę sobie, że ważne na dziś jest zachowanie wszelkich możliwych środków ostrożności. Dodała również, że jest przerażona paniką, jaka została wywołana przez koronawirusa.  Jednak coś co mnie przeraża to panika... Nie bądźmy dla siebie obojętni w tym wszystkim. Zachowajmy spokój i rozsądek...  Ważne, aby w tym okresie szczególnie apelować o zachowanie rozsądku. Eksperci wskazują, że lekceważenie wskazań przeciwko rozprzestrzenianiu się koronowirusa było jedną z przyczyn dramatu,...

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce! Już 25 osób zarażonych groźnym wirusem! Czy szkoły zostaną zamknięte?
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zarażenia  koronawirusem  w Polsce! Przedstawiciele ministra za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznali, że u trzech osób  zdiagnozowano groźnego wirusa - zachorował młody mężczyzna z woj. mazowieckiego, oraz dwie starsze kobiety z woj. podkarpackiego i lubelskiego. W całej Polsce jest już 25 osób zarażonych koronawirusem. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Beata Kozidrak znalazła na niego sposób! To, co robi to absolutny hit internetu! W całej Polsce zostaną zamknięte szkoły? Jeszcze wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia informowało o 22 osobach zarażonych koronawirusem. Niestety, dziś rano okazało się, że pojawiły się trzy nowe przypadki zachorowań. Czy w związku z coraz większą liczbą chorych w Polsce zostaną zamknięte szkoły, przeszkoda i żłobki? Według nieoficjalnych informacji "Super Expressu", premier podjął już decyzję w tej sprawie! Jak donosi dziennik, premier ma ogłosić swoją decyzję podczas konferencji prasowej, która zaplanowana jest na dziś (11 marca) po godzinie 10. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Przypominamy, że pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa został ogłoszony 4 marca. Niestety, od tamtej chwili liczna zarażonych wciąż rośnie i dziś już u 25 osób wykryto wirusa SARS-CoV-2! W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi zachorowań władze wprowadziły zakaz organizowania imprez masowych. Zobacz także:  Premiera filmu z Julią Wieniawą odwołana przez koronawirus! Kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa w Polsce.  

Mateusz Morawiecki zdejmuje maseczkę ochronną
East News
Newsy
Po wakacjach dzieci nie wrócą do szkoły? Jest ostateczna decyzja premiera! 
Po wakacjach dzieci nie wrócą do szkoły? Jest ostateczna decyzja premiera! 

To już pewne! Dzieci i młodzież po wakacyjnej przerwie wrócą do szkoły! Mateusz Morawiecki w najnowszym wywiadzie odpowiadał na pytania dotyczące obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa i zapewnił, że nawet jeżeli jesienią groźny wirus znów zaatakuje, to szkoły i uczelnie nie będą z tego powodu zamykane. Sprawdźcie, co dokładnie powiedział premier! We wrześniu dzieci wrócą do szkoły W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już na początku marca wprowadziły wiele obostrzeń. Zamknięto szkoły, kina, teatry czy galerie handlowe. Kilka tygodni temu wprowadzono jednak czwarty etap odmrażania gospodarki i dziś otwarte są m.in. restauracje, salony fryzjerskie, galerie handlowe- można również organizować wesela do 150 osób. A co ze szkołami? Jakiś czas temu rządzący podjęli decyzję, że dzieci i młodzież nie wrócą na zajęcia stacjonarne do końca tego roku szkolnego. Wszyscy rodzice z pewnością cały czas zastanawiali się, czy ich pociechy wrócą do szkoły we wrześniu. Do tej pory przedstawiciele władz i wielu lekarzy mówiło wprost, że jesienią może dojść do drugiej fali zachorowań- wydawało się więc, że od września dzieci znów będą musiały uczyć się online, teraz jednak Mateusz Morawiecki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Premier w "Rozmowach Dnia" Radia Łódź i TVP3 Łódź zapewnił, że od września szkoły będą otwarte. Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja- mówił Mateusz Morawiecki.  Premier zapewnił, że nawet jeżeli jesienią dojdzie do kolejnej fali zakażeń, to nie będą już wprowadzane takie obostrzenia, jak na początku pandemii. Mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner