Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
Newsy

Koronawirus w Polsce, 17.03: pacjent "zero" został wyleczony! W środę opuści szpital

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Ile osób zachorowało?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat, w tym Polskę. Szkoły, żłobki, przedszkola zostały zamknięte na dwa tygodnie. Sytuacja wygląda podobnie z basenami, kinami, halami sportowymi, niektórymi sklepami (bez sklepów spożywczych). Poniżej przedstawiamy i aktualizujemy na bieżąco informacje na temat liczby zarażonych osób w Polsce oraz liczby osób, które zostały wyleczone - a takich przypadków, mamy nadzieję, będzie coraz więcej.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

AKTUALIZACJA, 17.03, godz. 18.50

Pacjent "zero" został wyleczony! Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, w którym przebywa pierwszy w Polsce zakażony koronawirusem, "pacjent zero" (66 l.), ogłosił, że mężczyzna został wyleczony i już w środę opuści on szpital.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są negatywne. A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym [to znaczy 18 marca 2020 roku, w środę - przyp. red.] wypisać do domu - poinformował na Facebooku Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Przypomnijmy, przypadek pierwszego zdiagnozowanego mężczyzny ogłoszono 4 marca, czyli dwa dni po tym jak przybył do szpitala.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych osobach zarażonych koronawirusem w Polsce. Obecnie w naszym kraju jest już 205 przypadków, a rano potwierdzono zgon piątej osoby zarażonej koronawirusem

To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 205/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Ilość osób zarażonych stale się zwiększa, ale decyzją ministra w każdym województwie powstał tzw. jednoimienny szpital zakaźny, który będzie przyjmował jedynie pacjentów z koronawirusem. Zobaczcie, jakie są aktualne dane o liczbie zarażonych koronawirusem!

Jak uchronić się przed koronawirusem?

Minister Zdrowia cały czas apeluje, aby przestrzegać zaleceń specjalistów, które mają jeden cel - ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa:

Chciałbym bardzo podziękować Polakom, bo są bardzo zdyscyplinowani. Trzymajmy się tych reguł, które są zatwierdzone przez Głównego Inspektora Sanitarnego. (...) Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy dostarczają prawdziwe informacje. Apeluję o rozsądek -powiedział Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski podczas jednej z konferencji.

Każda osoba, która podejrzewa u siebie koronawirusa, powinna skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub  udać się do szpitala z oddziałem zakaźnym własnym transportem, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Minister Zdrowia prognozował, że w tym tygodniu liczba zarażonych może wzrosnąć do 1 000!

17.03, godz. 13.50

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 przypadkach zarażenia koronawirusem. Nowe przypadki pochodzą z: 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Obecnie w Polsce jest 221 osób zarażonych  koronawirusem, w tym 5 osób zmarło.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: Skandaliczne zachowanie studentów. Urządzili "koronalia" zamiast juwenaliów

 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone?

koronawirus
East News

Z każdym dniem ilość zarażonych na koronawirusa rośnie!

Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Newsy
Co Julia Wieniawa sądzi o ograniczeniach w związku z koronawirusem? Co radzi fanom?

Julia Wieniawa bardzo przeżyła decyzję o zawieszeniu "Tańca z gwiazdami" z powodu epidemii koronawirusa. Aktorka nie kryła łez i emocji, jednak jak przyznała w rozmowie z Party.pl, w pełni popiera pomysł przeniesienia tej edycji programu na jesień. Zdrowie uczestników i całej produkcji programu jest najważniejsze.  Zobacz także:  Julia Wieniawa szczerze o ostrych treningach do "Tańca z Gwiazdami"! Gwiazda płacze podczas nauki tańca Mieliśmy okazję porozmawiać z Julią zaraz po ogłoszeniu decyzji o przerwaniu tej edycji "Tańca z gwiazdami". Tego wieczoru polski rząd zadecydował o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Polsce. Julia Wieniawa wyjawiła nam, co sądzi o ograniczeniu działalności galerii handlowych. Ponadto aktorka zaapelowała, aby bardzo poważnie potraktować decyzje rządzących i zostać w domu!  Zobaczcie co w rozmowie z reporterką Party.pl wyjawiła Julia Wieniawa. 

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce, 18.03: drastycznie wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce!
Nowe informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ile chorych jest obecnie?

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o kolejnych osobach zarażonych koronawirusem w Polsce. Obecnie jest to 238 osób zarażonych COVID-19, do tej pory zmarło 5 osób! [Materiał na bieżąco aktualizowany, sprawdź szczegóły poniżej].  Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - czytamy w komunikacie Ministerstawa Zdrowia. Dziś szpital w Zielonej Górze ma opuścić pacjent zero zarażony koronawirusem, który przebywał w placówce przez dwa tygodnie od 2 marca. Ostatni test na koronawirusa wyszedł negatywnie i pacjent zostanie wypisany do domu! AKTUALIZACJA, godz. 8.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 246 potwierdzonych przypadków. Nowe przypadki pojawiły się: 4 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. AKTUALIZACJA, godz. 14:15 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 251 potwierdzonych przypadków zachorowań. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego 1 osoby z woj. lubuskiego, 1 osoby z woj. małopolskiego 1 osoby z woj. podlaskiego. AKTUALIZACJA, godz. 19:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, 36 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osoby z woj. pomorskiego 1 osoby z woj. opolskiego. W sumie na ten moment w Polsce jest...

Koronawirus
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce, 19.03: Potwierdzono kolejne przypadki zachorowań. Liczba osób zakażonych wzrosła do 355
Zarażonych koronawirusem jest coraz więcej. Zobaczcie, jakie są aktualne informacje Ministerstwa Zdrowia!

Pandemia koronawirusa ogarnęła całą Polskę. Osoby zarażone wirusem SARS-CoV-2 znajdują się już w każdym województwie. Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne informacje na temat liczby zachorowań na koronawisusa w Polsce. Obecnie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wynosi 355 . Do tej pory na COVID-19 zmarło 5 pacjentów, którzy mieli choroby towarzyszące. 923 osoby są hospitalizowane, a 21 993 są objęte kwarantanną domową.  [Materiał na bieżąco aktualizowany, sprawdź szczegóły poniżej].   AKTUALIZACJA, godz. 18:57 Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejne 32 przypadki zakażenia koronawirusem. Mowa o: 16 osobach z woj. mazowieckiego, 6 osobach z woj. śląskiego 5 osobach z woj. lubuskiego 1 osobie z woj. wielkopolskiego, 1 osobie z woj. podkarpackiego, 1 osobie z woj. małopolskiego, 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego, 1 osobie z woj. dolnośląskiego.  Ministerstwo poinformowało, że z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba zarówno z Białegostoku jak i z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych wyników. Obecnie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wynosi 355, w tym 5 osób zmarło.  AKTUALIZACJA, godz. 15.10 W warszawskim szpitalu na Banacha została zamknięta izba przyjęć – podaje RMF FM. Z nieoficjalnych informacji podanych przez reportera rozgłośni wynika, że przyczyną podjęcia tej decyzji było wykrycie koronawirusa u pracownika. Władze szpitala czekają na oficjalną decyzję Wojewody Mazowieckiego. 📍Zamknięta izba przyjęć w szpitalu na Banacha. Nieoficjalnie, po tym jak u żony jednego z pracowników wykryto koronawirusa (wrócili kilkanaście dni temu z Włoch). Wojewoda...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner