Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Koronawirus w Polsce, 17.03: pacjent "zero" został wyleczony! W środę opuści szpital

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat, w tym Polskę. Szkoły, żłobki, przedszkola zostały zamknięte na dwa tygodnie. Sytuacja wygląda podobnie z basenami, kinami, halami sportowymi, niektórymi sklepami (bez sklepów spożywczych). Poniżej przedstawiamy i aktualizujemy na bieżąco informacje na temat liczby zarażonych osób w Polsce oraz liczby osób, które zostały wyleczone - a takich przypadków, mamy nadzieję, będzie coraz więcej.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje?

AKTUALIZACJA, 17.03, godz. 18.50

Pacjent "zero" został wyleczony! Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, w którym przebywa pierwszy w Polsce zakażony koronawirusem, "pacjent zero" (66 l.), ogłosił, że mężczyzna został wyleczony i już w środę opuści on szpital.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są negatywne. A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym [to znaczy 18 marca 2020 roku, w środę - przyp. red.] wypisać do domu - poinformował na Facebooku Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Przypomnijmy, przypadek pierwszego zdiagnozowanego mężczyzny ogłoszono 4 marca, czyli dwa dni po tym jak przybył do szpitala.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych osobach zarażonych koronawirusem w Polsce. Obecnie w naszym kraju jest już 205 przypadków, a rano potwierdzono zgon piątej osoby zarażonej koronawirusem

To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 205/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Ilość osób zarażonych stale się zwiększa, ale decyzją ministra w każdym województwie powstał tzw. jednoimienny szpital zakaźny, który będzie przyjmował jedynie pacjentów z koronawirusem. Zobaczcie, jakie są aktualne dane o liczbie zarażonych koronawirusem!

Jak uchronić się przed koronawirusem?

Minister Zdrowia cały czas apeluje, aby przestrzegać zaleceń specjalistów, które mają jeden cel - ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa:

Chciałbym bardzo podziękować Polakom, bo są bardzo zdyscyplinowani. Trzymajmy się tych reguł, które są zatwierdzone przez Głównego Inspektora Sanitarnego. (...) Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy dostarczają prawdziwe informacje. Apeluję o rozsądek -powiedział Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski podczas jednej z konferencji.

Każda osoba, która podejrzewa u siebie koronawirusa, powinna skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub  udać się do szpitala z oddziałem zakaźnym własnym transportem, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Minister Zdrowia prognozował, że w tym tygodniu liczba zarażonych może wzrosnąć do 1 000!

17.03, godz. 13.50

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 przypadkach zarażenia koronawirusem. Nowe przypadki pochodzą z: 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Obecnie w Polsce jest 221 osób zarażonych  koronawirusem, w tym 5 osób zmarło.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: Skandaliczne zachowanie studentów. Urządzili "koronalia" zamiast juwenaliów

 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone?

koronawirus
East News

Z każdym dniem ilość zarażonych na koronawirusa rośnie!

Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58