Koronawirus w Polsce. Ile jest przypadków zarażonych?
East News

Koronawirus w Polsce. Zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem! Miała zaledwie 57 lat

Koronawirus w Polsce. Ile jest przypadków zarażonych?
East News

Nie żyje już piąta osoba zakażona koronawirusem. Pierwszy przypadek zarażenia w Polsce zdiagnozowano 4 marca. Dziś (poranek 17 marca), Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 205 przypadków zarażeń, w tym 5 ofiar śmiertelnych. Liczba zarażonych ciągle rośnie. Kim była i gdzie zmarła piąta ofiara niebezpiecznie rozprzestrzeniającego się wirusa COVID-19? Czy cierpiała na choroby współistniejące? 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce, 16.03. Zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem.

Nie żyje piąta osoba zarażona koronawirusem. Kim była? 

Podano kolejną tragiczną informację o śmierci pacjenta zarażonego koronawirusem. Piątą ofiarą jest 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Wałbrzychu. 

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. 

Minister Zdrowia podczas jednej z konferencji zakomunikował, że trzeba przygotować się na coraz większą liczbę zarażeń: 

Prawdopodobnie za tydzień, może trochę dłużej, będzie w Polsce nawet tak jak w innych krajach około 1000 osób z potwierdzonym zakażeniem. Miejmy nadzieję, że mniej - mówił podczas piątkowego wystąpienia.

Przypominamy, że władze i oraz służba zdrowia apelują, aby unikać skupisk ludzi i pozostać w swoich domach na okres kwarantanny, aby zapobiegać rozprzestrzeniającemu się koronawirusowi. 

Kim są ofiary koronawirusa w Polsce? 

  • Pierwsza ofiara koronawirusa to 57-letnia kobieta. Zmarła pacjentka miała mieć kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Zmarła 12 marca w poznańskim szpitalu. 
  • Druga ofiara to 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i miał choroby współistniejące. Zmarł 13 marca. 
  • Trzecia ofiara to 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące. Zmarł 14 marca. 
  • Czwarta ofiara to 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. Zmarł w szpitalu w Łańcucie 16 marca. 
  • Piąta ofiara to 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Mężczyzna zmarł 17 marca w szpitalu w Wałbrzychu. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące słowa prezydenta i ministra zdrowia. Za tydzień będzie już 1000 osób zarażonych?!

Nie żyje piąta osoba zarażona koronawirusem. Mężczyzna miał 57 lat

Koronawirus w Polsce
East News

Aktualnie (17 marca o poranku) zarażonych koronawirusem jest 205 osób w Polsce z czego pięć zmarło

1,5-roczna dziewczyna, która wypadła z okna, ma koronawirusa
EastNews

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska? Pokój Emilki przepiękny, ale spójrzcie na sypialnię!

zobacz 01:31