Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Szkoła klasa lekcje koronawirus
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone?

Czy wszystkie szkoły w Polsce zostaną zamknięte przez koronawirusa? W środę 11. marca zapadnie decyzja w tym temacie.

Z dnia na dzień w bardzo szybkim tempie przybywa zachorowań na koronawirusa. Obecnie w Polsce jest już 25 potwierdzonych przypadków zakażonych osób. W środę 11. marca, o godzinie 10:00 odbyła się konferencja, podczas której została podana oficjalna informacja na ten temat: Szkoły są zamknięte na razie na 2 tygodnie!

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Organizatorzy masowo odwołują koncerty! Ile stracą gwiazdy?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Placówki szkolne będą zamknięte z powodu koronawirusa? 

Koronawirus rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Na ten moment w Polsce potwierdzonych zostało 25 przypadków zarażonych koronawirusem osób. W dalszym ciągu pojawiają się apele, aby dokładnie myć ręce oraz unikać dużych skupisk ludzi. Rodzice natomiast niepokoją się o swoje pociechy, które uczęszczają do placówek oświatowych.

Po godzinie 10:00 11 marca odbyła się konferencja, na której została podana oficjalna decyzja rządu. Szkoły i przedszkola zostają zamknięte na 2 tygodnie. Decyzję o zamknięciu placówek oświatowych podjęto w trosce o obywateli, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Czy zatem w tym czasie będzie realizowany program nauczania? To wszystko zależy od placówki i dyrektorów szkół, a opcji jest kilka. Może to być po prostu kilkunastodniowa przerwa w nauce, jednak niektóre szkoły już zdecydowały się na nauczanie online. Innym rozwiązaniem może być też przeniesienie obowiązku nauki dziecka na rodziców. Ostateczna decyzja należy do dyrektora placówki.

Czy dzieci będą mieć skrócone wakacje przez koronawirusa?

Jeżeli jednak szkoła nie zdecyduje się na realizowanie programu nauczania w tym czasie, np.: za pomocą specjalnej platformy online, to pojawia się pytanie, czy dzieci będą miały przez to skrócone wakacje? Na ten moment nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, jednak taki scenariusz jest możliwy - wszystko wskazuje na to, że dzieci mogą wrócić wcześniej do szkół niż we wrześniu.

Koronawirus
East News

Najprawdopodobniej z powodu koronawirusa, wszystkie placówki oświatowe w Polsce zostaną zamknięte!

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy
Koronawirus w Polsce. Premier: "Może być istotny przyrost zachorowań". Jest pierwsza ważna decyzja!
Koronawirus w Polsce - najnowsze informacje. Ile chorych w Polsce? Odwołano imprezy masowe. Konferencja premiera!

Do tej pory zdiagnozowano już 18 przypadków koronawirusa w Polsce. Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji oznajmił, że należy przygotować się na wzrost zarażonych, jednak na bieżąco podejmowane są środki zaradcze, aby przyrost był jak najmniejszy.  Dziś odbyła się kolejna konferencja Premiera Mateusza Morawieckiego, ministra nauki Jarosława Gowina, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Co ze szkołami? Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: potwierdzono już 17 przypadków. Co nam grozi? Koronawirus w Polsce - co ze szkołami?  Dziś odbyła się kolejna konferencja prasowa w sprawie koronawirusa w Polsce. Władze Poznania zadecydowały, że zostaną zamknięte wszystkie szkoły, przedszkola, Miejskie Domy Kultury, poradnie, baseny oraz żłobki na okres dwóch tygodni.  Po konsultacjach z lekarzami, SANEPID oraz za wiedzą Wojewody Wielkopolskiego podjęliśmy decyzję o zaleceniu zamknięcia od jutra przez okres 14 dni wszystkich miejskich placówek oświatowych (szkoły, przedszkola, MDK, poradnie) oraz żłobków, aby profilaktycznie przeciwdziałać roznoszeniu koronawirusa. - napisał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.  Jarosław Gowin na dzisiejszej konferencji zapowiedział, że ze względu na rozwój koronawirusa, jest możliwość uczelnie przejdą na kształcenie online:  Od wielu dni działa specjalny zespół (rektorzy uczelni, wybitni naukowcy od medycyny). Nie ma zagrożenia wśród studentów ani naukowców. Wydałem polecenie aby zawiesić współprace międzynarodowe, wymiany studentów, oraz konferencje naukowe międzynarodowe. Uczelnie niech rozważa odwołanie imprez kulturalnych i sportowych. Chce zobowiązać władze o analizę możliwości przejścia na kształcenie...

Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy
Jest decyzja w sprawie szkół oraz matur i egzaminów ósmoklasisty. Oficjalne informacje!
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało oficjalne informacje dotyczące terminów egzaminów i przedłużenia zamknięcia placówek oświatowych.

W piątek 24 kwietnia odbyła się konferencja z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Dariusz Piontkowski przekazał istotne informacje dotyczące terminów egzaminów ósmoklasisty oraz matur. Wiemy też, do kiedy zostało przedłużone zamknięcie placówek oświatowych. Poznaliśmy konkretne daty. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Koronawirus. Są nowe rozporządzenia: nowe godziny dla seniorów i brak obowiązku noszenia maseczki w lasach! Szkoły zamknięte przez kolejne tygodnie, matury w czerwcu Na te informacje z niecierpliwością czekali rodzice, ale przede wszystkim uczniowie, którzy mają przed sobą matury i egzaminy ósmoklasisty. Podczas konferencji w piątek 24 kwietnia, Minister Edukacji Narodowej podał dokładne daty przełożonych egzaminów. Wiadomo też, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja, a nauka w dalszym ciągu będzie odbywała się zdalnie.  Oto najważniejsze informacje, które zostały podane podczas konferencji:  - Egzaminy maturalne odbędą się od   8 do 29 czerwca. Nie będzie części ustnej, będą tylko matury pisemne. Będą też terminy dodatkowe dla osób, które np.: z powodów zdrowotnych nie będą mogły napisać egzaminów w czerwcu. Dodatkowy termin matur to początek lipca.   Na początku sierpnia będą wyniki egzaminów maturalnych, we wrześniu zaś odbędą się egzaminy poprawkowe. - Ósmoklasiści przystąpią do egzaminów w terminie od   16 do 18 czerwca. - Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe odbędą się od  22 czerwca do 9 lipca - Placówki oświatowe w dalszym ciągu pozostają zamknięte co najmniej  do 24 maja. Egzaminy zostaną przeprowadzone w szczególnym reżimie...

Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Dziś rano (11 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach w Polsce. Na chwilę obecną już u 25 osób u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Teraz okazuje się, że władze postanowiły zamknąć szkoły, a od jutra (12 marca) zostaną zamknięte również kina, muzea i teatry. Dodatkowo w niektórych miastach, np. w Łodzi czy w Szczecinie zamknięte zostaną baseny, hale sportowe, lodowiska. Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte na 2 tygodnie od najbliższego poniedziałku. Jutro i w piątek (12 i 13 marca) szkoły, będą jeszcze otwarte, jednak nie będą prowadzone zajęcia edukacyjne. W związku z koronawirusem władze zdecydowały również zamknąć wszystkie placówki kultury - kina, muzea, teatry, opery itd.  Podczas konferencji prasowej poinformowano, że uzdrowiska nie będą zamykane. Minister zdrowia apelował, żeby podczas dni wolnych od szkoły dzieci nie były pod opieką osób starszych (dziadków).  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych - podczas konferencji prasowej mówił minister kultury Piotr Gliński.  Wciąż nie wiadomo, co z centrami handlowymi- czy zostaną zamknięte lub zostaną wprowadzone zmiany w godzinach otwarcia. Wiadomo jednak, że  Biedronka już teraz wprowadza dodatkowe czyszczenie wózków sklepowych. Premier apelował, żeby w miarę możliwości pracodawcy pozwolili, żeby pracownicy mogli pracować zdalnie.  Przypominamy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został ogłoszony 4 marca. Dziś (11 marca) wiadomo już,  że jest już 25 przypadków...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner