Książę Filip, pożegnanie
East News
Newsy

Kogo zaproszono na pogrzeb księcia Filipa? PEŁNA LISTA. Zabrakło ważnych członków rodziny

Kogo zaproszono na pogrzeb księcia Filipa? PEŁNA LISTA. Zabrakło ważnych członków rodziny

Trwa pogrzeb księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, zmarłego w ostatni poniedziałek na zamku Windsor. W uroczystości bierze udział 30 osób, bliskich księcia i królowej. Jak podkreślają brytyjskie media, na pogrzebie brakuje jednak ważnych członków rodziny królewskiej. I wcale nie chodzi tylko o księżną Meghan.

Brytyjskie media podały pełną listę zaproszonych na uroczystości gości. To oni pożegnają księcia Filipa w sobotę podczas ceremonii w kaplicy św. Jerzego. Za trumną dziadka idą m.in. książę William i Harry. Jednak nie stanęli obok siebie. Rozdzielił ich jeden z kuzynów.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II będzie siedziała sama na pogrzebie Filipa. Oddzielą ją od rodziny?

Co się stanie, gdy królowa Elżbieta II umrze? Procedura jest już zaplanowana. Telewizje mają jeden zakaz

Lista uczestników pogrzebu księcia Filipa

Oto lista żałobników, którzy biorą udział w uroczystości, ujawniona przez „Daily Mail”.

1. Królowa Elżbieta II, przez 73 lata żona księcia Filipa.
2. Książę Karol, syn pierworodny Filipa i Elżbiety II. 
3. Księżna Kamila, druga żona Karola.
4. Książę William, wnuk Filipa, syn Karola i księżnej Diany. Drugi (po ojcu) w kolejce do tronu.
5. Księżna Kate, żona Williama.
6. Książę Harry, wnuk Filip, syn Karola i księżnej Diany. 6. w kolejce do tronu.
7. Książę Andrzej, 61-letni syn Filipa i królowej. 8. w kolejce do tronu.
8. Księżniczka Beatrycze, 32-letnia wnuczka Filipa, córka Andrzeja.
9. Edoardo Mapelli Mozzi, mąż Beatrycze, biznesmen.
10. Księżniczka Eugenia, 31-letnia wnuczka Filipa, młodsza córka Andrzeja. Sama została niedawno matką.
11. Jack Brooksbank, mąż Eugenii.
12. Książę Edward, 57-letni młodszy syn księcia Filipa. 12. w kolejce do tronu.
13. Zofia, żona księcia Edwarda
14. Ludwika Windsor, 17-letnia córka Edwarda i Zofii.
15. Jakub, 13-letni najmłodszy wnuk królowej i księcia Filipa, syn Edwarda i Zofii.
16. Księżniczka Anna, 70-letnia córka księcia Filipa i Elżbiety II.
17. Timothy Laurence, drugi mąż księżniczki Anny.
18. Peter Phillips, 43-letni wnuk księcia Filipa. Syn księżniczki Anny i jej pierwszego męża - Marka Phillipsa.
19. Zara Tindall, 39-letnia wnuczka Filipa i córka Anny. Niedwno urodziła syna nazwanego na cześć pradziadka Łukasz Filip. Srebrna medalistka olimpijska.
20. Mike Tindall, mąż Zary, znany rugbista.
21. David Armstrong-Jones, syn młodszej siostry królowej - Małgorzaty.
22. Sara Chatto, córka Małgorzaty, siostry królowej.
23. Daniel Chatto, mąż Sary.
24. Książę Ryszard, stryjeczny brat królowej Elżbiety II.
25. Książę Edward, wnuk króla Jerzego V.
26. Księżniczka Aleksandra, kuzynka królowej, wnuczka Jerzego V.
27. Książę Bernhard, wnuk siostry księcia Filipa - Teodory.
28. Książę Philipp, krewny księcia Filipa.
29. Książę Donatus, powiązany rodzinnie z siostrą Filipa
30. Hrabina Penny, jedna z najbliższych przyjaciółek i powierniczek księcia Filipa, właściwie Penny Brabourne, hrabina Mountbatten z Birmy.

Lista nieobecnych na pogrzebie księcia Filipa

Jednocześnie media podkreślają, że na uroczystościach żałobnych brakuje ważnych członków rodziny. Kogo nie ma podczas pogrzebu na Zamku Windsor?

Pierwsza z wymienianych nieobecnych to księżna Meghan, żona Harry’ego. Ale równie mocno podkreśla się nazwisko Sary Ferguson, pierwszej żony księcia Andrzeja. Na pogrzebie pradziadka Filipa brakuje też jego dziesięciorga prawnucząt. W domach zostali Savannah i Isla Phillips, Jerzy, Charlotte i Ludwik - dzieci Williama i Kate, Mia, Lena I Łukasz Tindall, Archie - syn Harry’ego i Meghan oraz August Brooksbank. Wszystkie mają poniżej 10 lat.  Na uroczystośc nie przyjechał też książę Michał, wnuk króla Jerzego V i królowej Marii.

Męża królowej Elżbiety II żegna najbliższa rodzina, w tym przede wszystkim dzieci - na archiwalnym zdjęciu widzimy - oprócz rodziców - Annę, Karola i malutkiego Andrzeja.

Królowa Elżbieta II, książę Filip z dziećmi, zdjęcie archiwalne
East News

Wśród żałobników jest m.in. wnuczka Filipa - Beatrycze oraz jej mąż Edoardo Mapelli Mozzi.

Księżniczka Beatrycze z mężem
East News

W pogrzebie bierze udział również księżniczka Eugenia, młodsza córka Andrzeja z mężem Jackiem:

Księżniczka Eugenia z mężem
East News

Najmłodszym uczestnikiem uroczystości jest 13-letni Jakub, syn Edwarda i Zofii.

Jakub, 13-letni najmłodszy wnuk królowej i księcia Filipa
East News

Księżna Kate
ONS.pl
Newsy
Royal baby 3 już na świecie! Które miejsce zajmuje w kolejce do tronu?
Sprawdź kolejność!

Księżna Kate urodziła 23 kwietnia 2018 roku trzecie dziecko - to zdrowy syn - najmłodsze dziecko Kate i Williama. Mały George i Charlotte z pewnością już razem z rodziną świętują przyjście na świat ich braciszka! Królowa, książę Edynburgu, książę Walii, księżna Kornwalii, książę Harry i członkowie obu rodzin zostali już poinformowani i są zachwyceni wieściami. Jej królewska wysokość księżna Cambridge bezpiecznie urodziła syna o godzinie 11:01.  Dziecko waży 3,83 kg. Książę Cambridge był obecny przy porodzie. Jej królewska wysokość i jej dziecko mają się doskonale - czytamy. ZOBACZ:  Wszyscy czekają aż Księżna Kate urodzi Royal Baby 3, a tu niespodzianka! Kolejna ciąża w rodzinie!   Royal Baby 3 - które w kolejności do objęcia tronu? Czy trzecie dziecko Kate i Williama ma szansę na objęcie tronu? Już tłumaczymy! Pierwszy w kolejności do objęcia tronu jest książę Karol (1). Drugi w kolejności jest książę William (2), zaraz po nim są jego dzieci - w kolejności George (3), Charlotte (4) i trzecie Royal Baby - syn (5) - którego imienia jeszcze nie poznaliśmy ( Tak księżna Kate nazwie swoje trzecie dziecko! ). Co ciekawe, troje dzieci Williama i Kate wyprzedza w kolejce do tronu księcia Harry'ego!   Więcej:  Tajemnice długowieczności Elżbiety II. Co je i czy pije alkohol? Poznaj sekrety "dziarskiej babci"   Kto jest dalej? Na siódmym miejscu książę Yorku, Andrzej. Jest młodszym bratem księcia Karola. Tuż za nim są księżniczka Beatrycze i jej młodsza o dwa lata siostra, księżniczka Eugenia - to córki księcia Andrzeja. Książę Edward jest tuż za nimi. Jest on najmłodszym synem królowej Elżbiety II i księcia Filipa.   Zobacz:  Masaże i luksusowe menu - w takich warunkach księżna Kate będzie rodzić trzecie dziecko! Wiemy, ile trzeba za to zapłacić!   Zmiana prawa...

Europejskie księżniczki
East News
Newsy
Piękne księżniczki Europy! Kim są dziewczęta, które zasiądą na najważniejszych tronach kontynentu?
Piękne księżniczki Europy! Kim są dziewczęta, które zasiądą na najważniejszych tronach kontynentu?

Wszyscy świetnie znamy brytyjską rodzinę królewską, śledząc właściwie codziennie doniesienia o królowej Elżbiecie II i jej następcach. Jak wiadomo, pierwsi w kolejce do tronu na Wyspach po mamie i babci są: książę Karol, po nim jego starszy syn  William , a nastepnie jego syn, książę Jerzy. W wielu europejskich monarchiach to jednak nie panowie przygotowują się do tej odpowiedzialnej roli. W kolejce do tronów w swoich krajach znajdziemy wiele dziewcząt.  Przedstawiamy piękne księżniczki Europy. To te dziewczyny i dziewczynki kiedyś zasiądą na najważniejszych tronach naszego kontynentu. Zobacz także:   Klątwa nad rodziną królewską Monako: romanse księcia Alberta II i tajemnicze śmierci Szwecja, księżniczka Stella Śliczna księżniczka Stella (Estelle) jest druga w kolejce do szwedzkiego tronu, po swojej mamie, Wiktorii. Gdyby nie zmienione w 1980 roku prawo o sukcecji, musiałaby ustąpić miejsca swojemu młodszemu bratu, Oskarowi. Jej mama ma szansę zostać czwartą królową Szwecji w historii. Czy mała Stella będzie kiedyś piątą? Księżna Wiktoria jest najstarszym dzieckiem króla Karola XVI Gustawa i to ona odziedziczy kiedyś tron Szwecji. Kolejna po niej w dynastii Bernadotte jest jej najstarsza córka, 8-letnia Stella. Tu widzimy rodzinę razem z tatą - księciem Danielem i bratem Estelle - Oskarem, podczas urodzin Wiktorii w lipcu tego roku.    Norwegia, księżniczka Ingrid Aleksandra Na zdjęciu widzimy norweską księżniczkę Ingrid Aleksandrę pozującą do oficjalnego zdjęcia podczas rodzinnych wczasów na wyspie Dvergsoya w lipcu tego roku. 16-latka jest córką Haakona, księcia koronnego Norwegii i jego żony, księżnej Mette-Marit, wnuczka króla Haralda V. Po dziadku i tacie to ona ma odziedziczyć kiedyś tron Norwegii....

Princess Beatrice, Beatrycze
Instagram
Newsy
Księżniczka Beatrycze zaręczyła się! Jej przyszły mąż nie spodoba się królowej...
Księżniczka Beatrycze zaręczyła się! Jej przyszły mąż nie spodoba się królowej...

Kolejny ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej! Księżniczka Beatrycze przyjęła oświadczyny od swojego ukochanego i niedługo stanie na ślubnym kobiercu. Wnuczka królowej E lżbiety II długo nie mogła znaleźć miłości, jednak w końcu się udało. Kiedy odbędzie się uroczystość, na której z pewnością nie zabraknie Williama z rodziną, Harry'ego z Meghan i królowej Elżbiety? Zobaczcie, co wiemy! Księżniczka Beatrycze wychodzi za mąż  Księżniczka Beatrycze jest 9. w kolejce do brytyjskiego tronu, zaraz po swoim ojcu księciu Andrzeju i tuż przed młodszą siostrą, księżniczką Eugenią. 31-latka od września zeszłego roku spotyka się z Edoardo Mapelli Mozzim. Wybranek wnuczki królowej Elżbiety II jest 34-letnim deweloperem i milionerem ! Niestety, ukochany Beatrycze (według brytyjskiej rodziny królewskiej) nie jest idealnym kandydatem na męża. Na swoim koncie ma już rozwód. Oprócz tego wychowuje syna.  Beatrycze, tak jak Harry, nie przejmuje się królewskim protokołem i stawia na miłość . Zaręczyny ogłosiła na Instagramie. Trzeba przyznać, że rodzina królewska bardzo upodobała sobie to medium społecznościowe!  Bardzo się cieszymy, że możemy się podzielić wiadomością o naszych zaręczynach. Oboje jesteśmy bardzo podekscytowani, że wspólnie ruszamy w tę życiową przygodę i już nie możemy się doczekać, by stanąć na ślubnym kobiercu. Mamy podobne zainteresowania i wyznajemy te same wartości i wiemy, że to zapewni nam doskonały start na nadchodzące lata pełne miłości i szczęścia - napisała księżniczka Beatrycze.  Zobacz także:   Kolega Meghan Markle pokazał jej nigdy niepublikowane zdjęcia! A na nich... księżna w szlafroku! Ukochany Beatrycze również podzielił się wspaniałą nowiną w sieci.  Nigdy nie...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner