Kirk Douglas czarno białe zdjęcie
East News

Kirk Douglas nie żyje. O śmierci legendy kina poinformował jego syn

Kirk Douglas czarno białe zdjęcie
East News

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów kina. Kirk Douglas nie żyje. Słynny hollywoodzki aktor zmarł w wieku 103 lat. O śmierci Kirka Douglasa poinformował jego syn, Michael Douglas. Aktor wydał oświadczenie w którym przekazał przykrą wiadomość. 

Z ogromnym smutkiem informujemy, że Kirk Douglas opuścił nas dzisiaj, w wieku 103 lat. Dla świata był legendą, aktorem ze złotego wieku filmów, filantropem, którego przywiązanie do sprawiedliwości i wartości, w które wierzył, stanowiło dla nas wszystkich wyzwanie. Ale dla moich braci i dla mnie był przede wszystkim tatą. Dla Catherine (Zety-Jones) cudownym teściem, dla wnuków i prawnuków kochającym dziadkiem, a dla swojej żony Anne, wspaniałym mężem- czytamy w oświadczeniu.

Kirk Douglas był prawdziwą legendą hollywood.

Kariera Kirka Douglasa

Kirk Douglas, a właściwie Issur Danielovitch Demsky, urodził się 9 grudnia 1916 roku w Nowym Jorku. W 946 roku Kirk zadebiutował na wielkim ekranie w filmie "Dziwna miłość Marthy Ivers", ale naprawdę wielką i światową sławę przyniosła mu rola w filmie "Spartakus" z 1960 roku. Aktor miał na swoim koncie udział w takich produkcjach jak: "Był sobie łajdak" czy "Pasja życia". W 1996 roku Kirk Douglas odebrał Oscara za całokształt swojej kariery. 

Kirk Douglas miał czterech synów (Eric Douglas zmarł w 2004 roku). Z Żoną Anne Buydens tworzył szczęśliwy związek od 1954 roku. 

Zobacz także: Nie żyje uczestnik "Mam Talent". Miał tylko 30 lat!

Kirk Douglas nie żyje.

Kirk Douglas z rodziną
East News

O śmierci legendy Hollywood poinformował jego syn.

 

Więcej na temat Hollywood
Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59