Natalia Partyka już piąty raz będzie starować w paraolimpiadzie. We wrześniu pojedzie do Rio de Janeiro. Dziewczyna urodziła się bez prawego przedramienia, ale postanowiła się nie poddawać. Jest jedyną Polką, która bierze udział paraolimpiadach i olimpiadach - tu z powodzeniem walczy z pełnosprawnymi sportowcami.

Reklama

Kim jest Natalia Partyka?

Od lata Natalia jednak słyszy, że zawodników, którzy decydują się na taki krok, było w historii sportu niewielu i że nigdy nie zdarzyło się, by paraolimpijczyk zdobył medal olimpijski. Ale ona konsekwentnie się tym nie zraziła. Pierwszą próbę spełnienia marzeń podjęła w 2008 roku w Pekinie. Nie udało się. Cztery lata później z Londynu też wróciła bez medalu. Tegoroczne igrzyska w Rio też nie były dla niej szczęśliwe. Ona jednak nie zwykła się poddawać. Spytaliśmy ją, jak się motywuje w takich chwilach:

"Nieuniknione w sporcie są porażki lub dni, w których nie ma się chęci na trening. Jednak w takich momentach myślę o tym, że za chwilę czekają mnie już kolejne starty, w których będę mogła się zrewanżować i pokazać z lepszej strony. Nie ma nic gorszego niż poczucie bezsilności i niezadowolenia po porażce. Dlatego każdego dnia robię wszystko, by to uczucie towarzyszyło mi jak najrzadziej. Cały czas marzy mi się medal Igrzysk Olimpijskich :) A poza tym chciałabym grać na coraz wyższym poziomie i piąć się w górę w światowym rankingu zawodniczek", powiedziała „Party” Natalia.

Niezwykłą historię Natalii przeczytacie nowym magazynie "Party".

Zobacz także: Anita Włodarczyk o zwycięstwie na Igrzyskach w Rio 2016

Natalia Partyka jest tenisistką stołową.

EastNews
Reklama

Natalia Partyka wspiera fundację Omeny Mensah

Akpa
Reklama
Reklama
Reklama