Baron w białej bluzie z Tomsonem Baron bez koszulki na wakacjach Baron z Olą Szwed Julia Wieniawa w zielonej kurtce w górach
Kim jest Baron, chłopak Julii Wieniawy?
EastNews

Od kilku dni bardzo głośno jest o nowym związku Julii Wieniawy, która zaczęła spotykać się z Baronem, członkiem popularnej grupy Afromental oraz jurorem programu "The Voice Kids". Nie wszyscy jednak muszą znać muzykę tego zespołu ani oglądać popularny program TVP 2, dlatego też przybliżamy Wam sylwetkę Aleksandra Barona, chłopaka Julki. Kim jest? Skąd wziął się "Baron"? Kim jest jego babcia? Sprawdź szczegóły!

Zobacz także: Już wiemy, kim jest "przyszły teść" Julii Wieniawy. To właśnie po nim Baron odziedziczył talent. Słynie też z radykalnych poglądów

Kim jest Baron, chłopak Julii Wieniawy?

Aleksander Milwiw-Baron urodził się w 1983 roku we Wrocławiu (jest starszy od Julii o 15 lat). Jego tatą jest słynny saksofonista, Piotr Baron. Dlatego mały Olek od samego początku był zaznajamiany z jazzem. Ostatecznie jednak wybrał pop i rock:

Od urodzenia słyszałem w domu jazz. Słuchałem Milesa Davisa przed Michaelem Jacksonem. Mój brat Adam, trębacz, poszedł w ślady taty, a ja potrzebowałem innej energii, ostro rockowej, pierwotnej. Nieważne, co grasz, tylko jak grasz i z jakim zaangażowaniem - mówił Baron w rozmowie z "Galą".

To nie koniec ciekawostek na jego temat! Więcej - poniżej w galerii.

1/4
Baron w białej bluzie z Tomsonem
EastNews

Kariera Aleksandra Barona - chłopaka Julii Wieniawy

Aleksander Milwiw-Baron jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Swoją karierę zaczynał od konkursu dla producentów muzycznych „Coke Live Fresh Noise”, którego został laureatem. Później rozpoczął współpracę m.in. z zespołem Blog 27, Mesajahem czy Marią Sadowską. Od 2004 roku gra w zespole Afromental. Grupa wydała 4 albumy i wylansowała takie hity jak: „Pray 4 Love”, „Radio Song”, „Rock&Rollin’ Luv”, „Zaufaj” czy „Mental House”. W 2012 roku Baron wraz z Tomsonem wzięli udział w programie „Bitwa na głosy”. W latach 2013-2017 zasiadali w jury „The Voice of Poland”, a od 2018 - w „The VOice Kids”. Od zawsze chciał być muzykiem. Jednak pierwsze pieniądze zarabiał malując domy w Norwegii: 

Wystarczające, żeby zapewniały niezależność. Dosyć wcześnie przestaliśmy być ciężarem dla swoich rodziców. Malowałem domy w Norwegii, żeby zarobić na wzmacniacz. Przekładałem chodniki, rąbałem drewno. Ale miałem cel. Kiedy sam na coś zapracujesz, to lepiej smakuje - powiedział w "Gali". 

2/4
Baron bez koszulki na wakacjach
Instagram

Jak naprawdę nazywa się Baron?

Dlaczego Aleksander nosi podwójne nazwisko: Milwiw-Baron (podobnie jak jego dziewczyna, Julia Wieniawa-Narkiewicz)? Okazuje się, że człon "Milwiw" nosi po babci, zaś "Baron" to po prostu jego nazwisko. Co ciekawe, jego babcia, Marlena Milwiw jest aktorką! Wystąpiła w takich serialach jak: "Świat według Kiepskich", "Warto kochać", "Licencja na wychowanie". 

Moja babcia pochodzi ze Lwowa, jest aktorką i ostatnim potomkiem rodziny Milwiw. Dlatego postanowiła zachować to nazwisko, kiedy wyszła za mąż za dziadka. Potem ten zwyczaj kontynuowaliśmy w męskiej linii. Wszyscy nazywamy się Milwiw-Baron. Przy okazji, Baron to moje nazwisko, a nie jakaś pretensjonalna ksywa. Babcia niesamowicie mi kibicuje, proszę, napisz to w tekście: Babciu Marleno, pozdrawiam Cię i całuję! - mówił w rozmowie z "Galą" artysta.

 

3/4
Baron z Olą Szwed
EastNews

Związki Barona

O życiu prywatnym Barona nie było do tej pory głośno. Wcześniej spotykał się m.in. z Aleksandrą Szwed. Łączono go również z Edytą Górniak. Teraz jest związany z Julią Wieniawą. Co mówił o kobietach?

Podobają nam się kobiety, które zachowują się naturalnie w naszym towarzystwie.- powiedział w Gali.

I rzeczywiście tak jest - z Julią dogadują się świetnie!

4/4
Julia Wieniawa w zielonej kurtce w górach

Julia i Baron tylko raz wspólnym zdjęciem z wakacji potwierdzili swój związek. Jednak ich znajomi są bardziej chętni do zdradzania szczegółów z ich życia:

On stracił dla Julki głowę. Bez przerwy o niej mówi i doradza jej w sprawach muzycznych - powiedział znajomy pary w magazynie z "Party".

Czy to przy Aleksandrze Julia odnajdzie spokój i bezpieczeństwo?

Zobacz także: Antek Królikowski ma już nową dziewczynę? Zobaczcie to zdjęcie!

Więcej na temat Baron