Edi Wallach nie żyje
ONS
Newsy

Legenda amerykańskiego kina nie żyje. Miał 98 lat

Zagrał u największych reżyserów

Edi Wallach urodził się 7 grudnia 1915 roku na Brooklynie. Był synem polskich Żydów, emigrantów, którzy na początku ubiegłego wieku przybyli do Nowego Jorku i tam się osiedlili. Na srebrnym ekranie zadebiutował w 1956 roku rolą w "Baby Doll" i od razu dostał za nią nagrodę BAFTA dla najlepszego debiutanta. Był też nominowany do Złotego Globu. Podczas trwającej ponad 60 lat kariery grał u boku takich sław jak Clark Gable, Steve McQueen, Clint Eastwood, a także Marilyn Monroe.

Ostatnią charakterystyczną rolą Wallacha była kreacja stworzona w filmie "Autor Widmo" Romana Polańskiego w 2010 roku, w tym samym roku Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła przyznanie mu honorowego Oscara za całokształt twórczości artystycznej. Największą popularność przyniosła mu natomiast rola "brzydkiego" w kultowym westernie "Dobry, zły i brzydki". 

Aktor zmarł we wtorek wieczorem w wieku 98 lat.

Groby gwiazd:

Andrzej Blumenfeld
East News
Seriale
Andrzej Blumenfeld nie żyje. Aktor znany z "Na Wspólnej", "M jak Miłość" czy "Drugiej szansy" miał 66 lat
Wielka strata

Nie żyje Andrzej Blumenfeld. Aktor zmarł w Warszawie, w wieku 66 lat. Był znany z wielu filmów i seriali. Ostatnio mogliśmy go podziwiać w takich produkcjach, jak: „Na Wspólnej” , „Prawo Agaty”, „Druga szansa” czy „M jak Miłość” . Wcześniej zasłynął z charakterystycznych ról w „07 zgłoś się”, „Sukces”, „Pułkownik Kwiatkowski” czy „Matki, żony i kochanki”.    Andrzej Blumenfeld nie żyje   Aktor zagrał w ponad 40 filmach. Zadebiutował w 1974 roku rolą Bielinka w „Padalce” Romana Wionczka. Zagrał także w „Kornblumenblau”, „Różyczce”, „Pianiście”, „Janie Pawle II”. W serialu "Na Wspólnej" widzowie pokochali go za rolę ojca Zuzy Hoffer (w tej roli Małgorzata Socha ).   Andrzej Blumenfeld nie tylko grał, ale także dubbingował filmy. Jego głos mogliśmy usłyszeć w takich produkcjach, jak: „Auta 3”, „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Harry Potter” czy „Wiedźmin”.   Zobacz:  Bohaterka Małgorzaty Sochy z "Na Wspólnej" będzie miała kłopoty! Zuza Hoffer trafi do więzienia?   Przeczytaj też:  Witold Pyrkosz nie żyje. Aktor znany z "M jak miłość", "Janosika" czy "Alternatywy 4" miał 90 lat   Andrzej Blumenfeld występował także w teatralnych sztukach Andrzej Blumenfeld zmarł w wieku 66 lat    

Andrzej Kopiczyński nie żyje. Miał 82 lata
Newsy
Nie żyje Andrzej Kopiczyński - słynny "Czterdziestolatek"! Miał 82 lata
Od kilku miesięcy jego stan był bardzo poważny.

Z ostatniej chwili! Jak informuje Super Express nie żyje Andrzej Kopiczyński, odtwórca kultowej roli inż. Stefana Karwowskiego w serialu "Czterdziestolatek". Wybitny aktor miał 82 lata. Informacją o śmierci Kopiczyńskiego potwierdził Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. oraz Biuro Informacji ZASP, z którym się skontaktowaliśmy.   Kopiczyński od wielu lat chorował na alzheimera. Od jakiegoś czasu przebywał w szpitalu, a jego stan był bardzo poważny. Nie znane są jeszcze dokładne przyczyny śmierci aktora.   Andrzej Kopiczyński urodził się w 1934 roku w Międzyrzeczu Podlaskim. Zadebiutował na ekranie w 1957 roku w filmie Jerzego Kawalerowicza "Prawdziwy koniec wielkiej wojny". Pojawił się również w takich filmach jak „Święta wojna”, „Obok prawdy”, „Pułapka”, „Znachor”, „Ogniem i mieczem”. Największą sławę przyniosła mu jednak rola inż. Stefana Karwowskiego w serialu „Czterdziestolatek”: Po pierwsze, aktor jest od tego, żeby wszystko i wszędzie zagrać: i w teatrze, i w filmie, i w serialu. A po drugie - ta rola dała mi szaloną popularność, o której aktor może sobie tylko zamarzyć - mówił. Ostatnią rolą Kopiczyńskiego był epizod w serialu Lekarze w 2013 roku.   Andrzej Kopiczyński był trzykrotnie żonaty: z aktorkami, Marią Chwalibóg, następnie Ewą Żukowską, z którą ma córkę Katarzynę a następnie z Moniką Dzienisiewicz-Olbrychską, która zmarła w tym roku w czerwcu.   Andrzej Kopiczyński nie żyje.   Andrzej Kopiczyński zmarł w wieku 82 lat.

Magdalena Scholl-Kalinowska nie żyje
East News
Newsy
Aktorka znana z kultowych filmów nie żyje. Magdalena Scholl-Kalinowska miała 49 lat
Aktorka znana z kultowych filmów nie żyje. Magdalena Scholl-Kalinowska miała 49 lat

Magdalena Scholl-Kalinowska zmarła w wieku 49 lat, o czym poinformowała rodzina aktorki. Magdalena Scholl-Kalinowska zagrała w 22 filmach, a swoją karierę rozpoczęła w latach 70., gdy miała zalewie 7 lat. Przez kolejne 20 lat grała w różnych produkcjach. Zasłynęła z ról w takich filmach, jak "Jak Serce", "Nad Niemnem", "Królowa Bona" czy "Akademia Pana Kleksa". Jej najsłynniejszą rolą była jednak rola Bąbla w "Rodzinie Leśniewskich". Aktorstwo Magdalena Scholl-Kalinowska porzuciła dla studiów na wydziale socjologii, a jej ostatnią rolą była Myszka filmie "Nad rzeką, której nie ma" w 1991 roku. Jakiś czas temu Magdalena Scholl-Kalinowska wystąpiła w "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedziała o swoich wspomnieniach związanych z aktorstwem. Aktorka przyznała wtedy, że mimo wielu produkcji w których zagrała, to zawsze była i jest kojarzona z rolą Bąbla. Magdalena Scholl-Kalinowska miała syna. W 2014 roku napisała książkę "Nowicjusz". Przyczyny śmierci Magdaleny Scholl-Kalinowskiej Rodzina Magdaleny Scholl-Kalinowskiej nie podała przyczyn jej śmierci. W komentarzach pojawiły się jednak komentarz kobiety, która przebywała z nią na wydziale chirurgii w szpitalu. Nie wiadomo jednak, na co chorowała Magdalena Scholl-Kalinowska.  Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.  Magdalena Scholl-Kalinowska zasłynęła rolą Bąbla z  "Rodziny Leśniewskich"  

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner