Mateusz Morawiecki, zdalna konferencja, zdjęcie w tablecie
East News
Newsy

Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Ważne oświadczenie premiera Morawieckiego!

Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Ważne oświadczenie premiera Morawieckiego!

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się we wtorek (21 kwietnia) na kolejnej konferencji w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o odmrażanie gospodarki. Kiedy zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe? Kiedy możemy liczyć na zniesienie ograniczeń?

W poniedziałek wszedł w życie pierwszy etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią. Zniesiono zakaz wejścia do parków i lasów, zmieniły się też zasady przeliczania klientów w sklepach, czy wiernych w kościołach. 

Podczas wtorkowej konferencji dziennikarze pytali premiera na jakiej podstawie chce przechodzić do kolejnych etapów odmrażania i czy te kryteria nie powinny być bardziej konkretne. W innych krajach podano np. konkretne daty znoszenia ograniczeń. U nas dotąd żadne wiążące terminy nie padły. Pramiera pytano również czy w niektórych regionach kraju odmrażanie mogło by nastąpić wcześniej - tam gdzie jest mało przypadków zachorowań?

Zobaczcie, co odpowiedział Morawiecki.

Zobacz także: Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Premier Morawiecki o kolejnych etapach odmrażania gospodarki

Jak przyznał Mateusz Morawiecki, władze zastanawiają się, czy obostrzenia w niektórych powiatach nie powinny zniknąć wcześniej.

Zastanawiamy się, by pewne reguły, które pozwalałyby na otwarcie działalności gospodarczej w zakresie szerszym, obowiązywały w innym stopniu w tych powiatach, w których jest zero zakażeń, lub liczba osób zakażonych jest poniżej pięciu, czy poniżej dziesięciu - mówił premier.

Jednak jak dodał, na razie jednak takie decyzje jeszcze nie zapadły. 

A co myśli na temat kryteriów wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodrki? Czy będą konkretne daty np. otwarcia galerii handlowych? Okazuje się, że na raznie nie ma na co liczyć.

Te kryteria są bardzo mocno zależne od tego w jakim stopniu mamy możliwość już stwierdzić, że nastąpiło wypłaszczenie tej krzywej, czyli liczba nowych zachorowań jest w wystarczający sposób pod kontrolą - mówił Morawiecki. - Aczkolwiek oczywiście dzień i noc zastanawiamy się nad tym, w którym momencie i jakie części gospodarki powinny wracać w nowym reżimie sanitarnym do w miarę normalnego funkcjonowania. 

Jak podkreślił premier, władze nie chcą przedwcześnie luzować zasad.

Zobacz także: Krótsze wakacje dla studentów z powodu koronawirusa? Minister zabrał głos!

Premier Morawiecki nie podał konkretnych dat wprowadzania kolejnych etapów odmrażania polskiej gospodarki. 

Mateusz Morawiecki w maseczce
East News

Castorama- pusty parking przed sklepem
East News
Newsy
Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę! 
Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę! 

Jak długo będziemy musieli czekać na wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki? Kiedy władze poluzują obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa? Zaledwie kilka dni temu Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że od 20 kwietnia rozpocznie się pierwszy etap wychodzenia z ograniczeń. Od dziś m.in. zmieniono przepisy w handlu, zostały tez otwarte lasy i parki. Jak już wiemy, odmrażanie gospodarki będzie odbywać się w czterech etapach,  jednak Morawiecki nie podał kiedy zostaną prowadzone kolejne. Kiedy więc możemy spodziewać sie, że wkroczymy w drugi etap? Jest komentarz minister rozwoju! Minister Emilewicz o drugim etapie odmrażania gospodarki Jak już wiemy, drugi etap odmrażania gospodarki przewiduje: otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych oraz otwarcie niektórych instytucji kultury - bibliotek, muzeów, galerii sztuki. Kiedy władze planują wprowadzenie drugiego etapu wychodzenia z ograniczeń? Jadwiga Emilewicz na antenie Polsat News przyznała, że drugi etap może następić nawet za tydzień!  W piątek minister zdrowia ma zanalizować dane dot. zachorowań. Jeśli krzywa zakażeń nie podniesie się gwałtownie, wówczas kolejny etap będziemy mogli ogłosić po tygodniu -  mówiła w niedzielę minister rozwoju w Polsat News. - Z całą pewnością mogę dziś powiedzieć, że ewaluacji pierwszego etapu, który rozpocznie się jutro (poniedziałek - red.), minister zdrowia dokona w następny piątek. Jeśli krzywa wzrostu zachorowań nie podniesie się zbyt gwałtownie, wówczas kolejny etap będziemy mogli ogłosić prawdopodobnie po tygodniu.  A co z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki? Każdy następny etap, ponieważ one już w sposób znaczący podniosą liczbę interakcji między nami, będzie...

East News
Newsy
Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte! [AKTUALIZACJA]
Premier Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu znoszenia obostrzeń.

Premiera Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Jakie restrykcje znikną już w najbliższym czasie? Pojawiło się sporo nowych szczegółów. Zobaczcie poniżej: Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie luzujemy zasad dystansowania społecznego. W domu wychodzimy do pracy, po zakupy i w życiowo niezbędnych sprawach. Trzymajmy się w tych sprawach - przestrzegał w środę premier. Zobacz także:  Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania" Premier o szczegółach odmrażania gospodarki Polski Rząd zdecydował się podzielić odmrożenie gospodarki na cztery etapy. Pierwszy z nich został wprowadzony w życie już 20 kwietnia. Wtedy też została zwiększona liczba osób przebywających w sklepach czy kościołach, otwarto parki i lasy.  W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu II etapu odmrażania gospodarki. To bardzo ważne wiadomości m.in. dla handlu i  branży turystycznej. Jakie inne obostrzenia zostaną zniesione w najbliższym czasie?  Szczegóły II etapu odmrażania gospodarki  Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki: Od 6 maja  - możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli Od 4 maja (po przerwie majowej) - otwieranie hoteli i miejsc noclegowych. Ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych (siłownie, sale pobytu, baseny) - otwarcie galerii handlowych , ale w reżimie obostrzeń - na 15 mkw może przebywać jeden klient, jedna osoba.  - możliwe będą zabiegi rehabilitacyjne . - otwarte zostaną instytucje kultury. Co z kolejnymi etapami? Bardzo...

Minister Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki na ekranach
East News
Newsy
Jutro konkretna data kolejnego etapu odmrażania gospodarki! Które obostrzenia znikną?
Jutro konkretna data kolejnego etapu odmrażania gospodarki! Które obostrzenia znikną?

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie dzisiaj, a jutro mamy poznać szczegóły dalszego odmrażania gospodarki. Na informację rządu czekają tysiące pracowników i właścicieli biznesów, którzy w wyniku ograniczeń związanych z koronawirusem stanęli przed widmem poważnych strat, czy nawet bankructwa. Co ogłosi w środę premier Mateusz Morawiecki? Czy tym razem będzie mowa o otwarciu handlu, punktów usługowych czy np. hoteli? Rąbka tajemnicy uchylił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak mówił, padnie konkretna data! Zobaczcie szczegóły. Zobacz także:   Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! Data następnego etapu odmrażania gospodarki Jak zdradził w programie "Koronawirus" na wp.pl minister, na konferencji poznamy szczegóły odmrażania gospodarki.  - Tak, tematy związane z handlem na pewno, z szeroko pojętą gospodarką, tak jak obiecywaliśmy. Po pierwszych danych, które spłynęły dzisiaj będziemy wiedzieli, że kolejne nasze działania nie spowodowały gwałtownego wzrostu, więc możemy przejść do kolejnych - mówił w wp.pl Łukasz Szumowski. Jak mówił, rząd chce żeby gospodarka coraz szybciej działała, ale w reżimie sanitarnym. Co ze sklepami i galeriami handlowymi? - Pamiętajmy, że i sklepy i galerie mają różne funkcje, szczególnie te duże formy handlowe. Na pewno chcemy, by to się odbywało w sposób ostrożny i pod kontrolą. Jak zapowiedział na konferencji poznamy datę zdejmowania kolejnych ograniczeń. Jutro poznamy datę, to mogę zdradzić - zapowiedział Szumowski w wp.pl.  Ale nie wszystkich trzech pozostałych etapów, a tylko kolejnego. Zobacz także:   Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin!  Konferencja...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner