Mateusz Morawiecki w maseczce
East News
Newsy

Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy 

Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy 

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w czwartek po południu szczegóły planu i terminy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Podał cztery etapy zdejmowania obostrzeń i ograniczeń.

W dużym stopniu udało nam się zapanować nad bardzo gwałtownymi wzrostami. Dlatego dziś warto spojrzeć na tą rzeczywistość i mysleć o ostrożnych krokach do przodu. Chcemy zaproponować nowe reguły - zasadę "trzech i" - mówił premier.

Zasada "3 i" to:

Izolacja - musimy zachować dystans, maseczki.
Identyfikacja - "będziemy coraz lepiej starali się opanować sztukę działania kto z kim miał kontakty, kto mógł kogo zarazić".
Informatyzacja - jak najwięcej pracy zdalnej, jak najwięcej cyfrowych procesów.

Zobacz także: Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Cztery etapy wychodzenia z ograniczeń

Jak będzie wyglądało wychodzenie z ograniczeń? Jak mówił Morawiecki, od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń. Szczegóły planu pokazano podczas konferencji na tablicy.

I Etap
od 20 kwietnia:

- Otwarcie lasów i parków

- Złagodzone przepisy w handlu. W sklepach do 100 m2 możliwośc obsługi 4 osób na jedną kasę, powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzcni. Pracownicy sklepów będą poddawani badaniom.

- Zasada - jedna osoba na 15 m2 będzie też obowiązywała w kościołach.

- Możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych (obowiązuje dystans społeczny i zasłanianie twarzy)

- Wyłączenie z ograniczania przemieszczania się bez dorosłego osób powyżej 13. roku życia.

 

Dalsze etapy nie mają konkretnych dat. Kolejne etapy uzależnione od postępów walki z koronawirusem. Ile będzie zachorowań, wolnych łóżek szpitalnych i respiratorów.

 

II Etap

- Otwarcie sklepów budowlanych w weekendy

- Otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych

- Otwarcie niektórych instytucji kultury - bibliotek, muzeów, galerii sztuki

 

III Etap

- Gastronomia - stacjonarnie z ograniczeniami

- Otwarcie zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych

- Otwarcie sklepów w galeriach handlowych

- Wydarzenia sportowe do 50 osób

- Organizacji opieki dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i klasach 1-3.

 

IV Etap

- otwarcie salonów masażu i solariów

- umożliwienie działalności siłowni i klubów fitnes

- teatry i kina w nowym reżimie sanitarnym

 

Przypominamy, że od dziś obowiązuje wymóg zakrywania w przestrzeni publicznej nosa i ust. Za brak maseczki, husty czy szalika może nam grozić wysoka kara, nawet 30 tys. zł!

Zobacz także: Żabka sprzedaje najtańsze maseczki jednorazowe. Ile kosztują i czy obowiązuje limit przy zakupie?

Plan "odmrażania" gospodarki ogłosił premier Mateusz Morawiecki:

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

Policyjny patrol, zamknięte plaże, parki i lasy
East News
Newsy
Od poniedziałku możemy wchodzić do parków i lasów! Ale zmian w ograniczeniach w związku z koronawirusem jest więcej
Od poniedziałku możemy wchodzić do parków i lasów! Ale zmian w ograniczeniach w związku z koronawirusem jest więcej

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili na konferencji prasowej w czwartkowe popołudnie plan wychodzenia z części obostrzeń i zakazów związanych z walką z epidemią koronawirusa . Jak poinformowali z ograniczeń wychodzić będziemy w czterech etapach. Pierwszy etap zostanie wprowadzony od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia. Co zawiera ten etap? Jakie ograniczenia znikną? Zobacz także:  Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy? Od 20 kwietnia koniec zamknięcia lasów, parków Co zmieni się od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia? Zniknie kilka zakazów i ograniczeń. - Otwarcie lasów i parków to pierwsza zmiana ogłoszona przez premiera. Jak przestrzegał jednak premier Morawiecki, nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreakcji. - Złagodzone przepisy w handlu . W sklepach do 100 m2 możliwość obsługi czterech osób na jedną kasę, a powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzcni. Jak mówił też premier, pracownicy sklepów będą poddawani badaniom. - Podobna zasada jak w sklepach, czyli jedna osoba na 15 m2 będzie też obowiązywała w kościołach . - Przywrócona zostanie możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych . Trzeba będzie zachować jednak dystans społeczny i zasłanianie twarzy. - Wyłączenie z ograniczenia przemieszczania się bez osoby dorosłej dzieci i młodzieży powyżej 13. roku życia . Dalsze etapy zdejmowania obostrzeń nie mają konkretnych dat. Minister Szumowski uzależnił je od postępów walki z koronawirusem. Zobaczcie szczegóły:  Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy
Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?
Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?

Już dziś, w czwartek 16 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić szczegóły planu i terminy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem . Czego możemy się spodziewać? Czy zniknie zakaz wchodzenia do lasów i parków, czy otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i wreszcie kiedy możemy liczyć na otwarcie galerii handlowych?  Według dzisiejszej "Rzeczpospolitej", plan będzie ostrożny. Co to oznacza? Zobacz także:    Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce Kiedy zniosą obostrzenia zwiazane z koronawirusem Jak przypomina dzisiejsza "Rzeczpospolita", premier Morawiecki ma przedstawić plan walki z koronawirusem do połowy maja. Jak będą znoszone ograniczenia i obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią? „Ostrożność” – to słowo najczęściej pojawia się w naszych rozmowach z przedstawicielami obozu rządzącego - pisze dziennik. Zmiany mają dotyczyć zmian zasad prowadzenia handlu. Na razie ma się zmienić prawdopodobnie zasada dotycząca liczby klientów w sklepach. Jak ujawnia gazeta, mają być teraz powiązane nie z liczbą kas, ale z powierzchnią danego sklepu.  A co z galeriami handlowymi i punktami usługowymi? Dalsze kroki to otwarcie kolejnych rodzajów sklepów w galeriach handlowych, a później usług wymagających bliższego kontaktu, jak fryzjerzy czy kosmetyczki - pisze "Rzeczpospolita. Szczegóły poznamy zapewne na dzisiejszej konferencji. Pierwsze zniesione obostrzenie wymieniane zgodnie przez wielukomentatorów dotyczy możliwości korzystania z terenów zielonych. Zakaz wstępu do parków, lasów, na publiczne plaże i bulwary najprawdopodobniej zniknie jako pierwszy. Od dziś obowiązek noszenia maseczek Jednocześnie od czwartku obowiązuje...

East News
Newsy
Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte! [AKTUALIZACJA]
Premier Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu znoszenia obostrzeń.

Premiera Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Jakie restrykcje znikną już w najbliższym czasie? Pojawiło się sporo nowych szczegółów. Zobaczcie poniżej: Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie luzujemy zasad dystansowania społecznego. W domu wychodzimy do pracy, po zakupy i w życiowo niezbędnych sprawach. Trzymajmy się w tych sprawach - przestrzegał w środę premier. Zobacz także:  Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania" Premier o szczegółach odmrażania gospodarki Polski Rząd zdecydował się podzielić odmrożenie gospodarki na cztery etapy. Pierwszy z nich został wprowadzony w życie już 20 kwietnia. Wtedy też została zwiększona liczba osób przebywających w sklepach czy kościołach, otwarto parki i lasy.  W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu II etapu odmrażania gospodarki. To bardzo ważne wiadomości m.in. dla handlu i  branży turystycznej. Jakie inne obostrzenia zostaną zniesione w najbliższym czasie?  Szczegóły II etapu odmrażania gospodarki  Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki: Od 6 maja  - możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli Od 4 maja (po przerwie majowej) - otwieranie hoteli i miejsc noclegowych. Ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych (siłownie, sale pobytu, baseny) - otwarcie galerii handlowych , ale w reżimie obostrzeń - na 15 mkw może przebywać jeden klient, jedna osoba.  - możliwe będą zabiegi rehabilitacyjne . - otwarte zostaną instytucje kultury. Co z kolejnymi etapami? Bardzo...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner