Castorama- pusty parking przed sklepem
East News

Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę! 

Castorama- pusty parking przed sklepem
East News

Jak długo będziemy musieli czekać na wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki? Kiedy władze poluzują obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa?

Zaledwie kilka dni temu Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że od 20 kwietnia rozpocznie się pierwszy etap wychodzenia z ograniczeń. Od dziś m.in. zmieniono przepisy w handlu, zostały tez otwarte lasy i parki. Jak już wiemy, odmrażanie gospodarki będzie odbywać się w czterech etapach, jednak Morawiecki nie podał kiedy zostaną prowadzone kolejne.

Kiedy więc możemy spodziewać sie, że wkroczymy w drugi etap? Jest komentarz minister rozwoju!

Minister Emilewicz o drugim etapie odmrażania gospodarki

Jak już wiemy, drugi etap odmrażania gospodarki przewiduje: otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych oraz otwarcie niektórych instytucji kultury - bibliotek, muzeów, galerii sztuki. Kiedy władze planują wprowadzenie drugiego etapu wychodzenia z ograniczeń?

Jadwiga Emilewicz na antenie Polsat News przyznała, że drugi etap może następić nawet za tydzień! 

W piątek minister zdrowia ma zanalizować dane dot. zachorowań. Jeśli krzywa zakażeń nie podniesie się gwałtownie, wówczas kolejny etap będziemy mogli ogłosić po tygodniu - mówiła w niedzielę minister rozwoju w Polsat News. - Z całą pewnością mogę dziś powiedzieć, że ewaluacji pierwszego etapu, który rozpocznie się jutro (poniedziałek - red.), minister zdrowia dokona w następny piątek. Jeśli krzywa wzrostu zachorowań nie podniesie się zbyt gwałtownie, wówczas kolejny etap będziemy mogli ogłosić prawdopodobnie po tygodniu. 

A co z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki?

Każdy następny etap, ponieważ one już w sposób znaczący podniosą liczbę interakcji między nami, będzie trwał nie mniej niż dwa tygodnie. Tyle trwa wykluwanie się, rozwój wirusa i ten moment, kiedy zaczynamy zarażać.

Czekacie na wprowadzenie kolejnych etapów odmrażania gospodarki? Co zrobicie, kiedy zakończy się narodowa kwarantanna? 

Zobacz także: Koronawirus. Są nowe rozporządzenia: nowe godziny dla seniorów i brak obowiązku noszenia maseczki w lasach!

Minister rozwoju zdradziła, kiedy może zostać wprowadzony drugi etap odmrażania gospodarki.

Jadwiga Emilewicz w różowej koszuli
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Dzień przed ślubem były partner pisał do Agnieszki. Co na to Wojtek?!

zobacz 02:40