Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Policyjny patrol, zamknięte plaże, parki i lasy
East News
Newsy

Od poniedziałku możemy wchodzić do parków i lasów! Ale zmian w ograniczeniach w związku z koronawirusem jest więcej

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili na konferencji prasowej w czwartkowe popołudnie plan wychodzenia z części obostrzeń i zakazów związanych z walką z epidemią koronawirusa. Jak poinformowali z ograniczeń wychodzić będziemy w czterech etapach.

Pierwszy etap zostanie wprowadzony od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia. Co zawiera ten etap? Jakie ograniczenia znikną?

Zobacz także: Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Od 20 kwietnia koniec zamknięcia lasów, parków

Co zmieni się od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia? Zniknie kilka zakazów i ograniczeń.

- Otwarcie lasów i parków to pierwsza zmiana ogłoszona przez premiera. Jak przestrzegał jednak premier Morawiecki, nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreakcji.

- Złagodzone przepisy w handlu. W sklepach do 100 m2 możliwość obsługi czterech osób na jedną kasę, a powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzcni. Jak mówił też premier, pracownicy sklepów będą poddawani badaniom.

- Podobna zasada jak w sklepach, czyli jedna osoba na 15 m2 będzie też obowiązywała w kościołach.

- Przywrócona zostanie możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Trzeba będzie zachować jednak dystans społeczny i zasłanianie twarzy.

- Wyłączenie z ograniczenia przemieszczania się bez osoby dorosłej dzieci i młodzieży powyżej 13. roku życia.

Dalsze etapy zdejmowania obostrzeń nie mają konkretnych dat. Minister Szumowski uzależnił je od postępów walki z koronawirusem. Zobaczcie szczegóły: Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy

Niestety na szczepionkę przeciwko koronawirusie musimy jeszcze poczekać. Na razie musimy dbać o higienę i nosić codziennie maseczki!

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Mateusz Morawiecki w maseczce
East News
Newsy
Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy 

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w czwartek po południu szczegóły planu i terminy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem . Podał cztery etapy zdejmowania obostrzeń i ograniczeń. W dużym stopniu udało nam się zapanować nad bardzo gwałtownymi wzrostami. Dlatego dziś warto spojrzeć na tą rzeczywistość i mysleć o ostrożnych krokach do przodu. Chcemy zaproponować nowe reguły - zasadę "trzech i" - mówił premier. Zasada "3 i" to: Izolacja - musimy zachować dystans, maseczki. Identyfikacja - "będziemy coraz lepiej starali się opanować sztukę działania kto z kim miał kontakty, kto mógł kogo zarazić". Informatyzacja - jak najwięcej pracy zdalnej, jak najwięcej cyfrowych procesów. Zobacz także:  Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy? Cztery etapy wychodzenia z ograniczeń Jak będzie wyglądało wychodzenie z ograniczeń? Jak mówił Morawiecki, od 20 kwietnia przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń. Szczegóły planu pokazano podczas konferencji na tablicy. I Etap od 20 kwietnia: - Otwarcie lasów i parków - Złagodzone przepisy w handlu . W sklepach do 100 m2 możliwośc obsługi 4 osób na jedną kasę, powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzcni. Pracownicy sklepów będą poddawani badaniom. - Zasada - jedna osoba na 15 m2 będzie też obowiązywała w kościołach. - Możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych (obowiązuje dystans społeczny i zasłanianie twarzy) - Wyłączenie z ograniczania przemieszczania się bez dorosłego osób powyżej 13. roku życia.   Dalsze etapy nie mają konkretnych dat. Kolejne etapy uzależnione od postępów walki z koronawirusem. Ile będzie zachorowań,...

East News
Newsy
Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte! [AKTUALIZACJA]
Premier Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu znoszenia obostrzeń.

Premiera Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Jakie restrykcje znikną już w najbliższym czasie? Pojawiło się sporo nowych szczegółów. Zobaczcie poniżej: Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie luzujemy zasad dystansowania społecznego. W domu wychodzimy do pracy, po zakupy i w życiowo niezbędnych sprawach. Trzymajmy się w tych sprawach - przestrzegał w środę premier. Zobacz także:  Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania" Premier o szczegółach odmrażania gospodarki Polski Rząd zdecydował się podzielić odmrożenie gospodarki na cztery etapy. Pierwszy z nich został wprowadzony w życie już 20 kwietnia. Wtedy też została zwiększona liczba osób przebywających w sklepach czy kościołach, otwarto parki i lasy.  W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu II etapu odmrażania gospodarki. To bardzo ważne wiadomości m.in. dla handlu i  branży turystycznej. Jakie inne obostrzenia zostaną zniesione w najbliższym czasie?  Szczegóły II etapu odmrażania gospodarki  Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki: Od 6 maja  - możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli Od 4 maja (po przerwie majowej) - otwieranie hoteli i miejsc noclegowych. Ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych (siłownie, sale pobytu, baseny) - otwarcie galerii handlowych , ale w reżimie obostrzeń - na 15 mkw może przebywać jeden klient, jedna osoba.  - możliwe będą zabiegi rehabilitacyjne . - otwarte zostaną instytucje kultury. Co z kolejnymi etapami? Bardzo...

Mateusz Morawiecki, zdalna konferencja, zdjęcie w tablecie
East News
Newsy
Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Ważne oświadczenie premiera Morawieckiego!

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się we wtorek (21 kwietnia) na kolejnej konferencji w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o odmrażanie gospodarki . Kiedy zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe? Kiedy możemy liczyć na zniesienie ograniczeń? W poniedziałek wszedł w życie pierwszy etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią. Zniesiono zakaz wejścia do parków i lasów , zmieniły się też zasady przeliczania klientów w sklepach, czy wiernych w kościołach.  Podczas wtorkowej konferencji dziennikarze pytali premiera na jakiej podstawie chce przechodzić do kolejnych etapów odmrażania i czy te kryteria nie powinny być bardziej konkretne. W innych krajach podano np. konkretne daty znoszenia ograniczeń. U nas dotąd żadne wiążące terminy nie padły. Pramiera pytano również czy w niektórych regionach kraju odmrażanie mogło by nastąpić wcześniej - tam gdzie jest mało przypadków zachorowań? Zobaczcie, co odpowiedział Morawiecki. Zobacz także:   Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę!  Premier Morawiecki o kolejnych etapach odmrażania gospodarki Jak przyznał Mateusz Morawiecki , władze zastanawiają się, czy obostrzenia w niektórych powiatach nie powinny zniknąć wcześniej. Zastanawiamy się, by pewne reguły, które pozwalałyby na otwarcie działalności gospodarczej w zakresie szerszym, obowiązywały w innym stopniu w tych powiatach, w których jest zero zakażeń, lub liczba osób zakażonych jest poniżej pięciu, czy poniżej dziesięciu - mówił premier. Jednak jak dodał, na razie jednak takie decyzje jeszcze nie zapadły.  A co myśli na temat kryteriów wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodrki? Czy będą konkretne daty np....

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner