Policyjny patrol, zamknięte plaże, parki i lasy
East News

Od poniedziałku możemy wchodzić do parków i lasów! Ale zmian w ograniczeniach w związku z koronawirusem jest więcej

Policyjny patrol, zamknięte plaże, parki i lasy
East News

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili na konferencji prasowej w czwartkowe popołudnie plan wychodzenia z części obostrzeń i zakazów związanych z walką z epidemią koronawirusa. Jak poinformowali z ograniczeń wychodzić będziemy w czterech etapach.

Pierwszy etap zostanie wprowadzony od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia. Co zawiera ten etap? Jakie ograniczenia znikną?

Zobacz także: Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?

Od 20 kwietnia koniec zamknięcia lasów, parków

Co zmieni się od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia? Zniknie kilka zakazów i ograniczeń.

- Otwarcie lasów i parków to pierwsza zmiana ogłoszona przez premiera. Jak przestrzegał jednak premier Morawiecki, nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreakcji.

- Złagodzone przepisy w handlu. W sklepach do 100 m2 możliwość obsługi czterech osób na jedną kasę, a powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzcni. Jak mówił też premier, pracownicy sklepów będą poddawani badaniom.

- Podobna zasada jak w sklepach, czyli jedna osoba na 15 m2 będzie też obowiązywała w kościołach.

- Przywrócona zostanie możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Trzeba będzie zachować jednak dystans społeczny i zasłanianie twarzy.

- Wyłączenie z ograniczenia przemieszczania się bez osoby dorosłej dzieci i młodzieży powyżej 13. roku życia.

Dalsze etapy zdejmowania obostrzeń nie mają konkretnych dat. Minister Szumowski uzależnił je od postępów walki z koronawirusem. Zobaczcie szczegóły: Premier Morawiecki: od 20 kwietnia zaczynamy wychodzenie z ograniczeń! Będą cztery etapy

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58