Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
East News
Newsy

Krótsze wakacje dla studentów z powodu koronawirusa? Minister zabrał głos!

Czy studenci będą musieli dokończyć naukę w wakacje? Minister Wojciech Murdzek zabrał głos w tej sprawie

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu uniemożliwia powrót uczniów oraz studentów do normalnego trybu nauki. Z tego też względu pojawiają się obawy, czy będzie trzeba skrócić wakacje, aby nadrobić wszystkie zaległości. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek został zapytany, czy w obecnej sytuacji trzeba będzie wydłużyć kalendarz akademicki. Sprawdźcie szczegóły! 

Zobacz także: Kiedy otwarcie basenów oraz siłowni? Padła propozycja konkretnej daty! 

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Czy studenci będą mieli skrócone wakacje? 

Studenci z niepokojem patrzą na obecną sytuację. W tym momencie nie mogą uczestniczyć w normalnych, stacjonarnych zajęciach. Chociaż nauka w zdecydowanej większości odbywa się zdalnie, to jednak sesja zbliża się wielkimi krokami. Czy studenci będą musieli nastawić się na to, że ich wakacje zostaną skrócone? Nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego, Wojciech Murdzek odpowiedział na to pytanie w rozmowie z "Super Expressem". 

Dotychczas wakacje na uczelniach wyższych obejmowały czas od lipca do końca września. W tym roku, w indywidualnych przypadkach będą najprawdopodobniej krótsze. Decyzje w tym zakresie będą podejmowali rektorzy poszczególnych uczelni - powiedział w rozmowie z "Super Expressem", Wojciech Murdzek. 

Czy w takim razie uczniowie również muszą liczyć się z tym, że ich wakacje mogą zostać skrócone? Jakiś czas temu minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że najprawdopodobniej uczniowie nie wrócą do szkół przed końcem roku szkolnego, jednak to nie powinno spowodować, aby ich wakacje były krótsze. 

Zobacz także: Co z wakacjami 2020? Czy dzieci wyjadą na kolonie? Zdecydowana odpowiedź ministra zdrowia

Studenci jednak mogą spodziewać się, że przyjdzie im dokończyć naukę w wakacje. Jednak o tym czy tak będzie, zadecydują rektorzy poszczególnych uczelni. Wszystko zapewne wyjaśni się w ciągu najbliższych kilku tygodni. 

East News

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek poinformował, że decyzję o ewentualnym skróceniu wakacji będą podejmowali rektorzy poszczególnych uczelni. 

East News

Na razie nie ma ustalonej konkretnej daty powrotu studentów na uczelnie

East News

 

Szkoły - czy będą zamknięte?
Newsy
Nie wszystkie dzieci wrócą do szkoły po feriach! Wiceminister edukacji zdradził, które klasy dalej będą na zdalnym nauczaniu
Nie wszystkie dzieci wrócą do szkoły po feriach! Wiceminister edukacji zdradził, które klasy dalej będą na zdalnym nauczaniu

Wiceminister edukacji Dariusz Piątkowski zabrał głos w sprawie powrotu dzieci i młodzieży do szkół po feriach zimowych 2021, które skończą się 17 stycznia. Zdradził, w jakiej kolejności uczniowie będą wracać do nauki stacjonarnej. Wskazał też konkretną datę, w której mogłyby się odbyć próbne egzaminy maturalnych. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dzieci jednak nie wrócą do szkoły po feriach? Minister zdrowia komentuje! Powrót dzieci do szkół po feriach zimowych 2021 Podczas sobotniej konferencji prasowej premier poinformował, że nauka zdalna zostanie przedłużona aż do 23 grudnia. Potem uczniowie mają przerwę świąteczną, a od 4 do 17 stycznia cała Polska będzie odpoczywać na feriach zimowych. Oznacza to, że uczniów czeka aż miesiąc wolnego od szkoły. Nie jest jednak pewne, czy 18 stycznia 2021 będzie pewnym terminem powrotu dzieci i młodzieży do stacjonarnej nauki.  To najbardziej optymistyczny wariant - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w RMF FM.  Z kolei podczas poniedziałkowej konferencji w Białymstoku, wiceminister edukacji Dariusz Piątkowski podkreślił, że decyzja o wspólnych feriach zimowych dla wszystkich uczniów w kraju ma pomóc w tym, aby przynajmniej część uczniów mogła wrócić do nauki stacjonarnej w szkołach:  Będziemy postulowali, by w pierwszej kolejności wróciły tam dzieci najmłodsze z klas I-III, ósmoklasiści, maturzyści i ostatnie klasy szkół zawodowych , te, które prowadzą zajęcia praktyczne, a jeżeli liczba zachorowań spadnie bardzo mocno, to wtedy być może także i pozostali uczniowie będą mogli wrócić do stacjonarnych zajęć  Dariusz Piątkowski odniósł się także do...

Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy
Jest decyzja w sprawie szkół oraz matur i egzaminów ósmoklasisty. Oficjalne informacje!
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało oficjalne informacje dotyczące terminów egzaminów i przedłużenia zamknięcia placówek oświatowych.

W piątek 24 kwietnia odbyła się konferencja z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Dariusz Piontkowski przekazał istotne informacje dotyczące terminów egzaminów ósmoklasisty oraz matur. Wiemy też, do kiedy zostało przedłużone zamknięcie placówek oświatowych. Poznaliśmy konkretne daty. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Koronawirus. Są nowe rozporządzenia: nowe godziny dla seniorów i brak obowiązku noszenia maseczki w lasach! Szkoły zamknięte przez kolejne tygodnie, matury w czerwcu Na te informacje z niecierpliwością czekali rodzice, ale przede wszystkim uczniowie, którzy mają przed sobą matury i egzaminy ósmoklasisty. Podczas konferencji w piątek 24 kwietnia, Minister Edukacji Narodowej podał dokładne daty przełożonych egzaminów. Wiadomo też, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja, a nauka w dalszym ciągu będzie odbywała się zdalnie.  Oto najważniejsze informacje, które zostały podane podczas konferencji:  - Egzaminy maturalne odbędą się od   8 do 29 czerwca. Nie będzie części ustnej, będą tylko matury pisemne. Będą też terminy dodatkowe dla osób, które np.: z powodów zdrowotnych nie będą mogły napisać egzaminów w czerwcu. Dodatkowy termin matur to początek lipca.   Na początku sierpnia będą wyniki egzaminów maturalnych, we wrześniu zaś odbędą się egzaminy poprawkowe. - Ósmoklasiści przystąpią do egzaminów w terminie od   16 do 18 czerwca. - Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe odbędą się od  22 czerwca do 9 lipca - Placówki oświatowe w dalszym ciągu pozostają zamknięte co najmniej  do 24 maja. Egzaminy zostaną przeprowadzone w szczególnym reżimie...

Koronawirus w Polsce. Skandaliczne zachowanie studentów.
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Skandaliczne zachowanie studentów. Urządzili "koronalia" zamiast juwenaliów
Studenci nie stosują się do zasad bezpieczeństwa i imprezują w klubach. Na skandaliczne zachowanie studentów reaguje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Zatrważające nagrania pokazujące imprezujących studentów, cieszących się z przerwy w zajęciach spowodowanych koronawirusem, trafiły do sieci. Młodzi ludzie tłumnie zgromadzili się w klubie, aby świętować "koronalia" zamiast juwenaliów. Interweniuje m.in. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.  Decyzją rządu szkoły, uczelnie oraz inne placówki oświatowe zostały zamknięte co najmniej do 25 marca. Eksperci proszą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialne podejście do tzw. kwarantanny społeczeństwa. Eksperci wskazują, że lekceważenie tych wskazań było jedną z przyczyn dramatu, który aktualnie rozgrywa się we Włoszech. Mówił o tym Minister Zdrowia Łukasz Szumowski wspominając, że właśnie tam, gdy odwołano zajęcia, studenci ruszyli do klubów i pubów. Czy historia się powtórzy? Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone? Koronawirus w Polsce. Studenci nie stosują się do kwarantanny  Powtarzane od kilku dni jak mantra prośby o nie traktowanie przerwy wymuszonej koronawirusem jak ferii wydają się nie mieć skutku. Wielu studentów nie podeszło do sprawy odpowiedzialnie i tłumnie gromadzą się w klubach świętując "koronalia". Skandaliczne nagranie ukazujące studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie trafiło do sieci.  Korona tu, korona tam, korona ***** zrobi nam - śpiewają. Uczelnie zareagowała natychmiastowo, zapowiadając wyciągnięcie konsekwencji od osób, które zachowały się w tak nieodpowiedzialny sposób:  W Internecie pojawia się mnóstwo nieodpowiedzialnych materiałów związanych z wyjątkową sytuacją panującą w kraju. Jest nam bardzo przykro, jeśli w niektórych z nich...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner