Książę William i księżna Kate, książę Harry podczas królewskiego ślubu
East News
Nie uwierzysz!
1/4
Książę William i księżna Kate, książę Harry podczas królewskiego ślubu
East News

 

Książę William i księżna Kate poznali się w 2001 roku na uniwersytecie w Szkocji, gdzie oboje studiowali historię sztuki. Nie od razu zostali parą, ale zbliżyli się do siebie, gdy zamieszkali pod jednym dachem wraz z innymi studentami. W końcu po kilku latach przyjaźni, związali się ze sobą. Ich związek miał swoje wzloty i upadki, para kilka razy rozstawała się, ale ostatecznie miłość zwyciężyła i 16 listopada 2010 roku zaręczyli się. William oświadczył się w trakcie ich trzytygodniowego romantycznego wyjazdu do Kenii. Najbardziej podekscytowany tym faktem był książę Harry!

 

Jak Harry zareagował na wiadomość o zaręczynach Williama i Kate?

 

„Później Harry zdradził, że domyślał się rozwoju wypadków po tym, jak William zapytał go o zgodę na wzięcie pierścionka zaręczynowego zmarłej matki. Harry nie miał nic przeciwko temu i zażartował, że sam, na razie, go nie potrzebuje. Kiedy po powrocie z Afryki William i Kate zadzwonili do niego z radosną wieścią, wyrzucił z siebie serię przekleństw, po czym zawołał: „Nareszcie!”, czytamy w książce Katie Nicholl. „Harry. Biografia”

 

Książę Harry w przeciwieństwie do np. Camilli Parker Bowles, która nie przepadała za Kate i cieszyła się z ich wcześniejszego rozstania, cieszył się szczęściem brata i kibicował jego związkowi. 

„To oznacza, że zyskuję siostrę, czego zawsze pragnąłem”, oświadczył rozbrajająco, kiedy wiadomość wyszła na jaw. „Znam Kate od lat; to wspaniale, że stanie się częścią rodziny”, powiedział Harry.

William poprosił brata, by został jego drużbą, Harry od razu chętnie się zgodził i zaczął planować jego wieczór kawalerski, który odbył się w Devon. Kilka miesięcy później odbył się ślub, na którym Harry znów zaskoczył pozytywnie swojego barta i jego żonę. Co takiego zrobił? Zobacz kolejny slajd!

Zobacz: Nigdy nie zgadniecie, czym księżna Kate oczarowała księcia Williama! Królowa będzie wściekła?

2/4
Książę William i księżna Kate podczas ślubu
East News

 

Ślub księcia Williama i księżnej Kate odbył się 29 kwietnia 2011 o godzinie 11.00 w Opactwie Westminsterskim. Ich ślub oglądał miliard osób na całym świecie, a oczy wszystkich były zwrócone nie tylko na parę młodą, ale też na ich świadków - księcia Harry'ego i Pippę Middleton.

Po ceremonii młoda para udała się do pałacu Buckingham na spotkanie z królową, a następnie wszyscy pojechali na wesele do Clarence House. Harry przygotował dla brata i jego żony piękną niespodziankę. Jaką?

„Harry zorganizował oblubieńcom przejazd do Clarence House w ukochanym kabriolecie ojca − astonie martinie volante. Uprzedził brata, że ma dla niego niespodziankę; kiedy William i Kate zobaczyli, że samochód został przystrojony balonami oraz czerwonymi, białymi i niebieskimi wstążkami i opatrzony rejestracją „JU5T WED”, oznaczającą nowożeńców, nie kryli zachwytu.”, czytamy w książce Katie Nicholl „Harry. Biografia”.

Podczas wesela brat Williama wygłosił piękne przemówienie. Co powiedział Harry? Zobacz kolejny slajd!

Zobacz: Wyciekły zaskakujące ZDJĘCIA Meghan, Kate i Harry'ego! Czy to może być prawda?!

3/4
Ślub Williama i Kate w Londynie
East News

Harry wygłosił przemówienie podczas wesela Williama i Kate. Pracował nad nim aż dwa tygodnie! Wcześniej dzięki sugestii swojej towarzyszki Chelsy Davy wykreślił zdanie o „zabójczych nogach” Kate, które mogłoby wprawić pannę młodą w zakłopotanie. Co zatem powiedział Harry?

„Była to ciepła, serdeczna i zabawna przemowa, która bardzo wzruszyła Williama. Zwracając się do niego per „stary”, Harry oznajmił mu, że jest najlepszym bratem i że kocha Kate „jak siostrę”. Gdy stwierdził, że dziesięcioletni związek młodej pary jest dla niego natchnieniem, Chelsy uśmiechnęła się nieśmiało, a Kate uroniła łzę. Mowę okrasił swoim klasycznym poczuciem humoru, dodając uszczypliwie: „Przed poznaniem Kate Willliam nie miał w sobie krzty romantyzmu, toteż wiedziałem, że coś jest na rzeczy, kiedy nagle zaczął gruchać do słuchawki”. Słynący z talentu do przedrzeźniania, nazwał bratową „dzióbkiem”, ku uciesze gości - czytamy w biografii księcia. 

Harry poradził sobie znakomicie biorąc pod uwagę fakt, że dzień wcześniej... ostro imprezował! 

4/4
Książę Harry i Pippa Middleton na ślubie Williama i Kate
East News

Świadkami na ślubie Williama i Kate byli książę Harry i Pippa Middleton, którzy dzień przed ślubem imprezowali wraz z rodziną Kate do... 3 nad ranem! Na ślubie nie było jednak po nich nic widać!