Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Korwin komentuje wywiad Kowalczyk
ONS
Newsy

Korwin o głośnym wywiadzie Kowalczyk: Tak wygląda życie mistrzyni bez retuszu

Jak ocenia tak szczere wyznania?

Celebryci przyzwyczaili nas do obszernych wywiadów, w których ze szczegółami opowiadają o swoim życiu prywatnym. Ekshibicjonizm towarzyszy tego typu publikacjom od dawna, a granice tego, o czym nie powinno się mówić, wciąż są przesuwane. Dziś tematem numer jeden w mediach jest szokujący wywiad z Justyną Kowalczyk, która na łamach Sport.pl opowiedziała o przewlekłej depresji i stracie dziecka. Przypomnijmy: Kowalczyk brutalnie szczerze o depresji, poronieniu i popularności

Tak bezkompromisowe wyznania wzbudziły w sieci mnóstwo emocji. W większości pod adresem Kowalczyk kierowane są pozytywne opinie i słowa wsparcia, z drugiej jednak nie brakuje krytykantów. Niektórzy zarzucają Justynie, że do tej pory czarowała uśmiechnięta z okładek kolorowych magazynów, inni że niektóre tematy nie powinny być publicznie poruszane.

A co na ten temat sądzi Karolina Korwin Piotrowska? Dziennikarka w swojej nowej książce "Ćwiartka raz" mocno krytykuje modę na ekshibicjonizm gwiazd w wywiadach, ale na tę sprawę patrzy zupełnie inaczej. W rozmowie z AfterParty.pl Korwin chwali Kowalczyk za odwagę i wybór miejsca, w którym zdecydowała się opowiedzieć swoją historię.

Zobacz: Zagraniczne media o depresji Kowalczyk! Co piszą na świecie?
 

Najważniejsze, że nie zrobiła tego w tygodniku people, między jednym sztucznym biustem a drugim i paradą napuchniętych ust oraz koszmarnych stylizacji. To dodaje siły tym wyznaniom. Są szczere, bardzo mocne, wstrząsające i boleśnie prawdziwe. Tak wygląda życie mistrzyni bez retuszu. Ten wywiad to może być też doskonała forma terapii. Trochę na zasadzie - utnijmy plotki raz, ale dobrze i w dobrym medium, z kimś, kto też w zadawaniu pytań zachowa pewien dystans i kulturę. Świetny ruch. Pani Justyna wzbudza ogromny szacunek tym krokiem, bardzo odważnym w kraju, gdzie nadal ludzi korzystających z pomocy psychologa, terapii, biorących leki, ma się za wariatów - wystarczyło poczytać komentarze pod wywiadem - włos się jeżył - komentuje w rozmowie z nami Karolina.


Dziennikarka ma też nadzieję, że te mocne słowa pomogą innym ludziom zmagającym się z depresją i nie tylko.


To mocna, mądra i odważna kobieta, a ten wywiad pokazał jeszcze, jak bardzo jest silna, bo tylko wewnętrznie silni i zmotywowani do walki i życia ludzie mogą pozwolić sobie na taką szczerość, ale nie chorobliwy i tak popularny wśród pseudo-gwiazd ekshibicjonizm. Ten wywiad ma potężną moc i mam nadzieję, że pomoże wielu ludziom - dodaje w rozmowie z AfterParty.pl Korwin.


Zgadzacie się z Korwin? Co sądzicie o odważnych wyznaniach Justyny Kowalczyk?

Zobacz: Korwin o powstawaniu książki: "Wyoutowałam się z życia towarzyskiego"

Szokujący wywiad Justyny Kowalczyk dla Gazety Wyborczej

Najmocniejsze fragmenty z wywiadu z Justyną Kowalczyk dla "Gazety Wyborczej":

Psycholog o stanie Justyny Kowalczyk
ONS
Newsy
Ekspert o Justynie Kowalczyk: Woła o pomoc. To typowe objawy...
Jaką przewiduje jej przyszłość?

Nie da się ukryć, że odważny wywiad Justyny Kowalczyk dla Sport.pl wywołał mnóstwo emocji. Nasza olimpijska medalistka zdecydowała się opowiedzieć o przewlekłej depresji i przyznała, że straciła dziecko. Komentarze i reakcje internautów są bardzo skrajne, ale przeważają słowa wsparcia. Przypomnijmy: Korwin o głośnym wywiadzie Kowalczyk: "Tak wygląda życie mistrzyni bez retuszu" Z nieco innej perspektywy sprawie postanowiła się przyjrzeć redakcja TVN24. Serwis informacyjny skontaktował się z Adrianną Zagórską , znaną i cenioną psycholog sportu. Zagórska oceniła w rozmowie telefonicznej, że Kowalczyk ma typowe objawy depresji dwubiegunowej. Jej zdaniem tego typu wywiad to wyraźny sygnał dla otoczenia, aby jej po prostu pomóc. Psycholog jest też przekonana, że Justyna nie zakończy kariery sportowej i czeka na nią jeszcze wiele sukcesów.   Sportowcy są dużo bardziej podatni na depresję. Przez moment czujemy się szczęśliwi, ale za chwilę dopada nas poczucie beznadziei, brak wiary w siebie czy niechęć do wykonywania zawodu. To typowe objawy depresji dwubiegunowej. Justynie potrzebna jest pomoc psychologiczna. Nie można tego w sobie dusić i udawać, że nie ma problemu. Ten wywiad to próba wołania o pomoc. Teraz środowisko musi zdać egzamin i wyciągnąć rękę do Kowalczyk. Jestem przekonana, że zobaczymy jeszcze Justynę z medalem olimpijskim - komentuje Adrianna Zagórska w rozmowie z TVN24. Wypada mieć nadzieję, że wywiad Justyny Kowalczyk rzeczywiście zmobilizuje jej najbliższe otoczenie do pomocy. Zobacz: Depresja i poronienie Kowalczyk poruszyły cały świat! Co piszą za granicą? Najbardziej wstrząsające fragmenty wywiadu z Justyną Kowalczyk:

Kowalczyk skomentowała zamieszanie po wywiadzie
ONS
Newsy
Po wywiadzie Kowalczyk rozpętała się burza. Sportsmenka zabrała głos
Pierwszy raz od czasu wyznania o depresji

Wywiad z Justyną Kowalczyk wstrząsnął polskimi mediami i światem sportu. Medalistka igrzysk olimpijskich wyznała w nim, że cierpi na przewlekłą depresję, przyznała również, że kilkanaście miesięcy temu poroniła. Wszystko to rysowało bardzo przejmujący i momentami dramatyczny wręcz obraz jednej z najlepszych polskich sportsmenek. Przypomnijmy: Szokujący wywiad Kowalczyk: Wybraliśmy najbardziej wstrząsające fragmenty Głos w sprawie głośnej publikacji zabrało wiele osób ze środowiska sportowego, ale nie tylko. Większość internautów i ekspertów wspierała Kowalczyk, traktując bardzo poważnie jej wyznanie i niewiele osób śmiało zestawić je z naiwnymi wynurzeniami celebrytów. Zobacz: Korwin o głośnym wywiadzie Kowalczyk: "Tak wygląda życie mistrzyni bez retuszu" Sama Kowalczyk milczała, nie odbierała telefonów i nie komentowała zamieszania, które wywołał wywiad dla Sport.pl - uznała, że to, co miała do powiedzenia znajduje się właśnie tam. Teraz jednak przerwała milczenie i na łamach "Przeglądu Sportowego" ukazał się jej krótki felieton. Odnosi się w nim do burzy, która przeszła przez rodzime media w ciągu ostatnich kilku dni.   Burza się rozpętała. Nie jestem naiwna. Doskonale wiedziałam, że tak będzie. Mechanizm działania mediów poznałam od kuchni już dawno. Za wszystkie słowa otuchy dziękuję. Za wszystkie próby pomocy również. A najbardziej za setki opowieści o podobnych problemach i kończące je w prawie każdym przypadku podziękowanie za odwagę. Tak, trzeba być odważnym. Można być też bardzo bezsilnym, zdesperowanym i czuć wielki lęk. Można myśleć, co dalej, jak zostanie to przyjęte. Jak ludzie od teraz będą na mnie patrzeć - czytamy. Sportsmenka podkreśla też, że udzielając takiego wywiadu w ogóle nie zastanawiała się nad tym, jaki może mieć wpływ na jej wizerunek w mediach.  ...

Bak zerwał kontrakt z Justyną Kowalczyk
ONS
Newsy
Kowalczyk straciła kontrakt przez wyznania o depresji? Jest oficjalny komentarz
Jaka jest prawda?

Ostatni wywiad Justyny Kowalczyk , w którym opowiedziała o depresji i poronieniu zaszokował całą Polskę. Do tej narciarka uchodziła jako silna sportsmenka, która w rywalizacji o medale jest nie do pokonania. Mistrzyni Olimpijska nie była zaskoczona faktem, jak wielką burzę w mediach, nie tylko polskich, wywołało jej wyznanie. Przypomnijmy:  Po wywiadzie Kowalczyk rozpętała się burza. Sportsmenka zabrała głos Justyna, dzięki wielu sukcesom zawodowym, w 2010 roku został twarzą Polbanku. Gdy kilka lat później doszło do fuzji Polbanku z Raiffeisenem, reklamodawca nie zrezygnował z jej usług. Jakiś czas temu Reiffeisen Polbank potwierdził wygaśnięcie kontraktu z Justyną. Eksperci są jednak zdania, że to właśnie przez ostatni wywiad gwiazdy firma postanowiła nie angażować jej do kolejnych kampanii . Powód? Wizerunek banku musi kojarzyć się z osobą silną i niezależną. Osoba, która publicznie mówi o depresji i poronieniu zdecydowanie nie spełnia takich kryteriów. Ponadto depresja jest zaburzeniem psychicznym, co również nie pomaga Justynie.  Jak spekuluje fakt.pl, PR-owcom banku nie podobają się ponoć także ostatnie plotki na temat jej rzekomego romansu z żonatym mężczyzną. Oficjalna wersja jest jednak zupełnie inna. Stanowisko banku było jasne - kontrakt po prostu dobiegł końca, a firma zastanawiała się nad dalszą współpracą: Wcześniejszy kontrakt z Justyną Kowalczyk zawarty był na okres dwóch lat. Właśnie dobiegł końca. Informacje dotyczące ewentualnej dalszej współpracy będziemy mogli przekazać w terminie późniejszym. - mówi Izabela Kochańska, Dyrektor Departamentu Marketingu Detalicznego Raiffeisen Polbank dla serwisu bankier.pl Wszelkie plotki na ten temat ucina również Mistrzyni. Na swoim Facebooku niedawno poinformowała:  Z bankiem Raiffeisen Polbank współpracuję dalej i to na świetnych warunkach:) Skąd znów te...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner