Korwin komentuje wywiad Kowalczyk
ONS

Korwin o głośnym wywiadzie Kowalczyk: Tak wygląda życie mistrzyni bez retuszu

Korwin komentuje wywiad Kowalczyk
ONS

Celebryci przyzwyczaili nas do obszernych wywiadów, w których ze szczegółami opowiadają o swoim życiu prywatnym. Ekshibicjonizm towarzyszy tego typu publikacjom od dawna, a granice tego, o czym nie powinno się mówić, wciąż są przesuwane. Dziś tematem numer jeden w mediach jest szokujący wywiad z Justyną Kowalczyk, która na łamach Sport.pl opowiedziała o przewlekłej depresji i stracie dziecka. Przypomnijmy: Kowalczyk brutalnie szczerze o depresji, poronieniu i popularności

Tak bezkompromisowe wyznania wzbudziły w sieci mnóstwo emocji. W większości pod adresem Kowalczyk kierowane są pozytywne opinie i słowa wsparcia, z drugiej jednak nie brakuje krytykantów. Niektórzy zarzucają Justynie, że do tej pory czarowała uśmiechnięta z okładek kolorowych magazynów, inni że niektóre tematy nie powinny być publicznie poruszane.

A co na ten temat sądzi Karolina Korwin Piotrowska? Dziennikarka w swojej nowej książce "Ćwiartka raz" mocno krytykuje modę na ekshibicjonizm gwiazd w wywiadach, ale na tę sprawę patrzy zupełnie inaczej. W rozmowie z AfterParty.pl Korwin chwali Kowalczyk za odwagę i wybór miejsca, w którym zdecydowała się opowiedzieć swoją historię.

Zobacz: Zagraniczne media o depresji Kowalczyk! Co piszą na świecie?
 

Najważniejsze, że nie zrobiła tego w tygodniku people, między jednym sztucznym biustem a drugim i paradą napuchniętych ust oraz koszmarnych stylizacji. To dodaje siły tym wyznaniom. Są szczere, bardzo mocne, wstrząsające i boleśnie prawdziwe. Tak wygląda życie mistrzyni bez retuszu. Ten wywiad to może być też doskonała forma terapii. Trochę na zasadzie - utnijmy plotki raz, ale dobrze i w dobrym medium, z kimś, kto też w zadawaniu pytań zachowa pewien dystans i kulturę. Świetny ruch. Pani Justyna wzbudza ogromny szacunek tym krokiem, bardzo odważnym w kraju, gdzie nadal ludzi korzystających z pomocy psychologa, terapii, biorących leki, ma się za wariatów - wystarczyło poczytać komentarze pod wywiadem - włos się jeżył - komentuje w rozmowie z nami Karolina.


Dziennikarka ma też nadzieję, że te mocne słowa pomogą innym ludziom zmagającym się z depresją i nie tylko.


To mocna, mądra i odważna kobieta, a ten wywiad pokazał jeszcze, jak bardzo jest silna, bo tylko wewnętrznie silni i zmotywowani do walki i życia ludzie mogą pozwolić sobie na taką szczerość, ale nie chorobliwy i tak popularny wśród pseudo-gwiazd ekshibicjonizm. Ten wywiad ma potężną moc i mam nadzieję, że pomoże wielu ludziom - dodaje w rozmowie z AfterParty.pl Korwin.


Zgadzacie się z Korwin? Co sądzicie o odważnych wyznaniach Justyny Kowalczyk?

Zobacz: Korwin o powstawaniu książki: "Wyoutowałam się z życia towarzyskiego"

Szokujący wywiad Justyny Kowalczyk dla Gazety Wyborczej

Najmocniejsze fragmenty z wywiadu z Justyną Kowalczyk dla "Gazety Wyborczej":

Przeładuj

Kim jest Dominic z "Top Model"? Jego ojciec został zamordowany, ojczym przedawkował leki!

zobacz 02:13