Kamil Durczok podczas rozprawy sądowej przeciwko Wprost
1/7
Kamil Durczok podczas rozprawy sądowej przeciwko Wprost

Sprawa Kamila Durczoka i „Wprost” wróciła na wokandę. Dziś odbyła się kolejna rozprawa sądowa byłego dziennikarza TVN przeciwko tygodnikowi "Wprost", który w lutym 2015 opublikował kontrowersyjny materiał o gwiazdorze, sugerując mu m.in. posiadanie narkotyków. Redaktorzy tygodnika oskarżyli go również o molestowanie i mobbing w pracy.

 

Dziennikarz postanowił pozwać całą redakcję. Na początku domagał się dwóch milionów odszkodowana za naruszenie dóbr osobistych, następnie - aż siedem.

 

Zobaczcie, jak wyglądała rozprawa Kamila Durczoka.

2/7
Kamil Durczok w sądzie na rozprawie przeciwko Wprost

Niedawno dziennikarze z  portalu kulisy24.com opublikowali fragmenty raportu TVN, który rzeczywiście wskazuje na winę dziennikarza w sprawie mobbingu i molestowania. Durczok miał wysyłać SMS-y do swoich podwładnych z propozycjami prywatnych spotkań. Kamil był ponoć również bardzo ostrym szefem. Według relacji wielu jego podwładnych, ciągle krytykował ich pracę.

3/7
Kamil Durczok w sądzie w dżinsach

Cała afera zniszczyła karierę dziennikarza. Durczok, za porozumieniu stron rozstał się z TVN. Stacja zaś powołała specjalną komisję, która zajęła się sprawą oskarżeń pod adresem dziennikarza. Kamila mieli pogrążyć  także koledzy z pracy, którzy również byli świadkami jego „niepożądanych” zachowań.

4/7
Kamil Durczok podczas rozprawy sądowej

Afera mocno przybiła dziennikarza. Zaczęły się problemy zdrowotne, problemy w małżeństwie. Durczok zniknął z życia medialnego na bardzo długo. Niedawno powrócił do pracy. Poprowadził debatę polityczną. Jak sam zapewniał - stęsknił się za kontaktem z publicznością.

5/7
Sylwester Latkowski podczas rozprawy sądowej z Kamilem Durczokiem

Na rozprawie pojawił się m.in. były redaktor naczelny Wprost, Sylwester Latkowski. Zarówno on, jak i ówczesny wydawca tygodnika, Piotr Lisiecki, nie żałowali, że afera z Kamilem ujrzała światło dzienne.

6/7
Kamil Durczok w sądzie na rozprawie przeciwko Wprost

Kamilowi dopisywał humor podczas rozprawy sądowej. W trudnym dla siebie czasie, mógł liczyć na wsparcie żony, Marianny.

7/7
Kamil Durczok w sądzie na rozprawie przeciwko Wprost

Jak zakończy się proces? To może być najgłośniejsza sprawa w historii mediów w Polsce.