Wybór krajowego reprezentanta na Eurowizję co roku budzi ogromne emocje, szczególnie, że lista mocnych nazwisk w tym roku była naprawdę długa. Polskie preselekcje wygrała jednak Luna z utworem "The Tower"! Co wiadomo o 25-letniej wokalistce i gdzie miała okazję zaprezentować już swoje sceniczne umiejętności?

Reklama

To ona pojedzie reprezentować Polskę na Eurowizji: kim jest Luna?

Choć wielu fanów Eurowizji liczyło na to, że Justyna Steczkowska będzie reprezentowała Polskę podczas tegorocznego konkursu, jasne jest, że to Luna spróbuje swoich sił w międzynarodowych zmaganiach. Kim jest ta charyzmatyczna wokalistka?

Luna, a właściwie Aleksandra Katarzyna Wielgomas, urodziła się w 1999 roku w Warszawie. Artystka, która niebawem skończy 25 lat, ma już na swoim koncie bogaty dorobek muzyczny i aktorski - już jako dziecko próbowała swoich sił m.in. w chórze dziecięcym czy warszawskiego Teatru Wielkiego.

Eurowizja 2024: Luna
Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Zobacz także: Maciej Musiałowski chce jechać na Eurowizję. Julia Wieniawa zachwycona: "Jest jedyny w swoim rodzaju"

Luna: kariera, muzyka, plany

Początki muzycznej kariery Luny były związane z pracami nad jej pierwszym singlem "Na wzgórzach niepokoju", który miał swoją premierę w 2018 roku. Niedługo później piosenkarka nagrała kolejny utwór "Zastyga", jednak to piosenka "Zgaś" wydana w 2020 roku przyniosła jej szerszy rozgłos. Z kolei singiel "Nie proszę o więcej", który ujrzał światło dzienne w 2023 roku, znalazł swoje miejsce w "Popliście" radia RMF FM.

Zobacz także

Ważnym momentem w karierze Luny była współpraca ambasadorska z Equal Spotify: dzięki temu projektowi, 25-latka jako pierwsza Polka mogła cieszyć się ze swojego zdjęcia na nowojorskim Times Square. Jak mówi sama Luna, jej muzyka przypomina "kosmiczny pop", a utwory pełne są magii, nawiązań do tajemniczej natury, poezji, duchowości.

Luna pojedzie na Eurowizję?
Paweł Wodzyński/East News

Luna - piosenka na Eurowizję

Propozycją Luny na Eurowizję 2024 jest piosenka "The Tower". Jak mówi sama wokalistka, utwór jest manifestem siły i energii, a także inspiracją do działania.

Jest to piosenka, która ma dodać innym energii i siły. Jest o tworzeniu własnej rzeczywistości i odzyskiwaniu wolności. Wolności, czyli wartości, która jest jedną z najważniejszych w naszym życiu. Chciałabym zainspirować wszystkich, by pamiętali o swojej wewnętrznej sile
- mówiła Luna dla ''Vivy!''.

Co sądzicie o tym wyborze?

Reklama

Zobacz także: Tym występem Natasza Urbańska utarła nosa hejterom. Skomentował nawet Nergal

Reklama
Reklama
Reklama