Nie żyje Jan Pęczek. Aktor zmarł 27 lipca, o śmierci gwiazdora znanego z serialu "Barwy szczęścia" poinformował Maciej Englert na stronie warszawskiego Teatru Współczesnego, z którym Jan Pęczek był związany od wielu lat:

Reklama

Dziś po długiej chorobie zmarł JAN PĘCZEK.
Od blisko czterdziestu lat wierny Teatrowi Współczesnemu i ważna postać naszego zespołu. - napisał w pożegnaniu Maciej Englert.

Jan Pęczek nie żyje, przyczyny śmierci

Jan Pęczek zagrał role w wielu polskich serialach m.in "Na dobre i na złe", "Samym życiu" czy "Prawie Agaty", ale ogromną popularność zawdzięczał roli Zenka Grzelaka w serialu "Barwy szczęścia". Od 1982 był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie nie tylko grał w spektaklach, ale tworzył też choreografie:

Aktor, autor choreografii i ruchu scenicznego w wielu przedstawieniach m. in. „Mistrz i Małgorzata”, „Martwe dusze”, „Wniebowstąpienie”, „To idzie młodość”. Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej „góralskiej duszy”. - napisał Maciej Englert na oficjalnej stronie Teatru Powszechnego.

Ostatnie miesiące życia Jana Pęczka były naprawdę trudne. Aktor zmagał się z nieuleczalną chorobą, a w maju pożegnał żonę Jadwigę Bargielowską-Pęczek.

Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów.

Zobacz także: Nie żyje filmowy Witia z "Sami swoi". Jerzy Janeczek miał 77 lat

Zobacz także

Jan Pęczek w serialu "Barwy szczęścia" grał od 2007 roku. Aktor wcielał się w postać Zenka Grzelaka.

East News / TRICOLORS/MW
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama