Jan Pęczek, aktor "Barw szczęścia" nie żyje
East News
Newsy

Jan Pęczek nie żyje. Gwiazdor serialu "Barwy szczęścia" miał 71 lat.

Jan Pęczek zmarł po długiej chorobie w wieku 71 lat. Informację o śmierci aktora przekazał Maciej Englert.

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor zmarł 27 lipca, o śmierci gwiazdora znanego z serialu "Barwy szczęścia" poinformował Maciej Englert na stronie warszawskiego Teatru Współczesnego, z którym Jan Pęczek był związany od wielu lat:

Dziś po długiej chorobie zmarł JAN PĘCZEK.
Od blisko czterdziestu lat wierny Teatrowi Współczesnemu i ważna postać naszego zespołu. - napisał w pożegnaniu Maciej Englert.

Kłamstwa i intrygi w nowych odcinkach "Barw Szczęścia". Co się wydarzy w tym tygodniu? Zobacz

Jan Pęczek nie żyje, przyczyny śmierci

Jan Pęczek zagrał role w wielu polskich serialach m.in "Na dobre i na złe", "Samym życiu" czy "Prawie Agaty",  ale ogromną popularność zawdzięczał roli Zenka Grzelaka w serialu "Barwy szczęścia". Od 1982 był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie nie tylko grał w spektaklach, ale tworzył też choreografie:

Aktor, autor choreografii i ruchu scenicznego w wielu przedstawieniach m. in.  „Mistrz i Małgorzata”, „Martwe dusze”, „Wniebowstąpienie”, „To idzie młodość”.  Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej „góralskiej duszy”. - napisał Maciej Englert na oficjalnej stronie Teatru Powszechnego.

Ostatnie miesiące życia Jana Pęczka były naprawdę trudne. Aktor zmagał się z nieuleczalną chorobą, a w maju pożegnał żonę Jadwigę Bargielowską-Pęczek.

Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów.

Zobacz także: Nie żyje filmowy Witia z "Sami swoi". Jerzy Janeczek miał 77 lat

Jan Pęczek w serialu "Barwy szczęścia" grał od 2007 roku. Aktor wcielał się w postać Zenka Grzelaka.

Jan Pęczek w serialu Barwy szczęścia
East News / TRICOLORS/MW

 

Jan Pęczek nie  żyje
East News / TRICOLORS/MW
Newsy
Jan Pęczek nie żyje. Miał troje dzieci i siedmioro wnuków. Aktor "Barw szczęścia" dwa miesiące temu pożegnał żonę
Jan Pęczek zmarł w wieku 71 lat. Aktor zmagał się z nieuleczalną chorobą, a kilka miesięcy temu pożegnał żonę Jadwigę. Kim są dzieci Jana Pęczka?

Jan Pęczek zmarł w wieku 71 lat. O śmierci aktora poinformował Maciej Englert i w poruszającym pożegnaniu napisał tak: "skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej „góralskiej duszy”. Okazuje się, że gwiazdor serialu "Barwy szczęścia" był też bardzo rodzinnym człowiekiem. Miał siedmioro wnucząt, które chętnie zapraszał do domu na Warmii, króry sam zbudował. Mimo że ostatnie miesiące jego życia mocno doświadczyły aktora "jego siła budziła podziw", jak pisze Maciej Englert. Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów. Rodzina Jana Pęczka. Aktor "Barw szczęścia" miał siedmioro wnucząt Informacja o śmierci gwiazdora serialu "Barwy szczęścia" poruszyła widzów serialu, którzy zapamiętali aktora jako ciepłego, symapatycznego i zawsze uśmiechniętego człowieka. Prywatnie aktor choć marzył o przejściu na emeryturę w wieku 65 lat okazało się, że to własnie w ostatnich latach grał najwięcej. Miałem marzenie: przyjdzie 65 lat, emerytura, zostawię wszystkie prace. Może czasem coś zagram gościnnie, ale do tego porzeźbię sobie, już nawet kupiłem drewno. (...) Jednak w teatrze zostałem i tak się złożyło, że gram teraz więcej niż kiedykolwiek. Mój emerytalny plan się zawalił i bardzo dobrze - mówił Jan Pęczek w wywiadzie z 2018 roku opublikowanym w serwisie Interia. Aktor prywatnie był związany z Jadwigą Bargiełowską-Pęczek. Żona aktora nagle zmarła w maju 2021 roku, co było dla Jana Pęczka niezwykle trudnym doświadczeniem, ale...

Paweł Nowisz nie żyje
East News
Newsy
Nie żyje Paweł Nowisz. Gwiazdor "Kogla Mogla"  i "Barw szczęścia" miał 81 lat
O śmierci aktora poinformowała Ilona Łepkowska. "Bardzo smutna wiadomość" - napisała scenarzystka kultowego filmu, w którym występował Paweł Nowisz.

Ilona Łepkowska za pośrednictwem Facebooka przekazała bardzo smutną wiadomość o śmierci Pawła Nowisza. Nie żyje uwielbiany przez widzów aktor, którego widzowie doskonale znają m.in. z roli w kultowym filmie "Kogel Mogel" czy z serialu "Barwy szczęścia". Koledzy z serialu TVP pożegnali Pawła Nowisza poruszającym wpisem w sieci. Miał 81 lat. Paweł Nowisz nie żyje. Grał w "Kogel Mogel" oraz "Barwach Szczęścia" Paweł Nowisz należał do grona najpopularniejszych polskich aktorów i miał na swoim koncie role w wielu telewizyjnych i kinowych hitach. W filmie "Kogel Mogel" zagrał niezapomnianego Józefa Goździka, sąsiada Solskich. Niestety, dziś   Ilona Łepkowska, autorka scenariusza uwielbianego przez widzów "Kogla Mogla", przekazała smutną informację o śmierci aktora.  Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz... Na premierę czeka wciąż "Koniec świata czyli Kogel-Mogel 4" z jego udziałem... Odbędzie się już niestety bez Niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów...- napisała Ilona Łepkowska. Śmierć Pawła Nowisza wstrząsnęła również ekipą serialu "Barwy szczęścia" w których aktor zagrał Fryderyka Struzika.  Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawlem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim. Przyjaciele z serialu „Barwy szczęścia”- czytamy na Facebooku. Rodzinie Pawła...

Andrzej Rozmus- czarno-białe zdjęcie
East News
Newsy
Andrzej Rozmus nie żyje. Gwiazdor serialu "Stulecie Winnych" miał 53 lata
Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje gwiazdor "Stulecia Winnych", Andrzej Rozmus. Aktor miał zaledwie 53 lata. Informację o śmierci Andrzeja Rozmusa za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali koledzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu. 

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje gwiazdor "Stulecia Winnych", Andrzej Rozmus . Aktor miał zaledwie 53 lata. Informację o śmierci Andrzeja Rozmusa za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali koledzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu.  Nie żyje Andrzej Rozmus ze "Stulecia Winnych" Tragiczną wiadomość o śmierci Andrzeja Rozumsa przekazano za pośrednictwem Facebooka Teatru Zagłębia:  Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia.  W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku, wcześniej współpracował m.in. z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach „Czerwone Zagłębie”, „Bóg”, „Na dnie”, „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”, jego role filmowe, m.in. „Mrówy” w serialu „Wydział Zabójstw”. Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych. Rodzinie i bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia- napisali wczoraj na Facebooku. Koledzy zmarłego aktora poinformowali również, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Andrzeja Rozmusa. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę 3 marca o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach - Starych Panewnikach. Andrzej Rozmus wystąpił w wielu filmowych i serialowych hitach, takich jak: "Ojciec Mateusz", " Barwy szczęścia", "Stulecie Winnych" czy w filmie "Polityka" Patryka Vegi.  Producenci "Stulecia Winnych" w relacji na InstaStories opublikowali zdjęcia Andrzeja Rozmusa z planu serialu o rodzinie Winnych i przypomnieli internautom, że aktor zagrał adwokata, który pomógł...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner