Jak Karol Strasburger wychowuje córkę?
AKPA/Instagram
Newsy

Jakim ojcem dla Laury jest Karol Strasburger? "Nie pochwalam bezstresowego wychowania"

Karol Strasburger w szczerej rozmowie o wychowywaniu córki! Ojcem Laury został w wieku 72 lat: "Narodziny dziecka to druga młodość" - mówi nam aktor!

„Nie pochwalam bezstresowego wychowania” - twierdzi stanowczo Karol Strasburger. Jak aktor opiekuje się ukochaną córeczką, Laurą? Dwa i pół roku temu Karol Strasburger został po raz pierwszy ojcem. Jak radzi sobie w tej roli? Jakie ma poglądy na wychowanie dzieci? Tylko w "Party" rozmowa z aktorem!

Strasburger, Polk, Kozakiewicz i Hanke z "Lepiej późno niż wcale" zapoznali się z... nagimi Japończykami! Ten zwiastun rozbawi was do łez!

Karol Strasburger o wychowywaniu córki, Laury! 

Znakomity aktor, laureat tegorocznego SuperWiktora i lubiany gospodarz „Familiady” - którą prowadzi od 28 lat - został ojcem w wieku 72 lat. Ani pierwsze małżeństwo z aktorką Barbarą Burską, ani drugie, z Ireną Morcińczyk, nie przyniosło Karolowi Strasburgerowi potomstwa. On sam specjalnie o to nie zabiegał. Czekał na właściwy moment i właściwą kobietę. Córka Strasburgera, Laura, urodziła się w listopadzie 2019 roku, a jej mamą jest trzecia żona aktora Strasburgera, Małgorzata Weremczuk (38). To logopedka z doświadczeniem w branży reklamowej i public relations. Była menadżerką jednej z podwarszawskich restauracji, a dziś zarządza zawodowymi interesami męża.

Zobacz także: ŚLUB Strasburgera z młodszą o 236 lat Małgorzatą - ZDJĘCIA

Karol Strasburger z żoną
Krzemiński Jordan/AKPA

Choć nie sądził, że będzie to łatwe, Karol Strasburger właściwie od razu wszedł w rolę ojca. Wstawał do Laury o 4 rano i zmieniał jej pieluchy. Teraz, kiedy jest już większa, razem zmieniają je lalkom i misiowi, których karmią „posiłkami” podawanymi na plastikowej dziecięcej zastawie. Dzięki córce aktor odkrył sens życia, a na świat zaczął patrzeć jej oczami. W rozmowie z „Party” przyznał, że Laura bardzo wzbogaciła jego życie:

„Jego sens jest dla mnie nareszcie jasny. Kiedy pojawia się dziecko, to dla niego się pracuje, dla niego chce się być atrakcyjnym, pokazać mu, co się umie. Narodziny dziecka to druga młodość”, wyznał nam aktor „M jak miłość”.

Karol Strasburger z córką, Laurą
Instagram

Pomimo tego, że uwielbia swoją córeczkę, z którą łączą go wspólne „zabawowe” rytuały, aktor nie jest ojcem pobłażliwym i do jej wychowania nie podchodzi bezrefleksyjnie. Karol Strasburger uważa, że rolą rodziców jest wpojenie dziecku wielu zasad, które potem pomogą mu się odnaleźć w dorosłym życiu. Teraz Laura jest jeszcze maleńka, ale już wie, jak zachowuje się kulturalne dziecko:

„Wie, kiedy powiedzieć „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”. Umie ładnie siedzieć przy stole, trzymać widelec”, powiedział „Party” aktor.

Zobacz także: Swoich 73. urodzin Karol Strasburger długo nie zapomni! Czemu były takie wyjątkowe?

Z czasem przyjdzie czas na trudniejsze lekcje. Karol Strasburger chce wpoić córce wartości, którymi sam kieruje się w życiu. Czego będzie ją uczył?

„Uczciwości. Braku przekonania, że świat należy tylko do niej. Nie pochwalam bezstresowego wychowania. Naszemu dziecku nie wolno wszystkiego. Musi wiedzieć, że w życiu trzeba na różne rzeczy zasłużyć, że trzeba szanować ludzi”, stwierdził aktor w rozmowie z nami.

„Czym skorupka za młodu nasiąknie...” - Karol Strasburger wierzy w prawdziwość tej maksymy.

Więcej w nowym numerze "Party” - już w sprzedaży!

Zobacz także: Strasburger, Tajner, Kondrat... Oni zostali ojcami po 50 roku życia!

Julia Wieniawa na okładce Party

Radosław Nawrocki/Agencja Forum
Newsy
74-letni Karol Strasburger o opiece nad dwuipółletnią córką. "Dopóki mnie to nie złości..."
TYLKO U NAS! 74-letni gospodarz "Familiady" i jego młodsza o niemal czterdzieści lat żona niedawno zostali rodzicami. Jak Karol Strasburger radzi sobie w tej roli.

Laureat tegorocznego SuperWiktora ożenił się po raz trzeci w 2019 roku. Jego żoną została Małgorzata Weremczuk, która porzuciła dotychczasową karierę w branży reklamowej i public relations na rzecz prowadzenia zawodowych interesów męża. Parę, która poznała się na weselu przyjaciół, połączyło ich m.in. zamiłowanie do aktywności i sportu. Karol Strasburger, który 2 lipca skończy 75 lat, uprawiał w młodości wyczynowo gimnastykę przyrządową. Potem zaczął jeździć na nartach, grać w hokeja na rolkach i pływać na desce surfingowej. W 2002 roku został wicemistrzem świata aktorów w pływaniu. Należy też do aktorskiego klubu tenisowego i regularnie odnosi sukcesy w turniejach. Świetna forma fizyczna niewątpliwie przydaje mu się na co dzień, szczególnie że gwiazdor TVP i jego 37-letnia ukochana wychowują dwuipółletnią córeczkę. Jak prowadzący "Familiadę" radzi sobie w tej roli? Karol Strasburger od początku był gotowy poświęcić Laurze swój cały wolny czas. Ojciec idealny? W listopadzie 2019 roku 72-letni Karol Strasburger i jego 35 letnia żona zostali rodzicami . Każdy wie, że małe dziecko wymaga od rodziców poświęcenia mu sto procent uwagi. Karol Strasburger uważa, że potrzeba jej nawet więcej: - Kiedy dziecko przychodzi na świat, trzeba mu poświęcić 150 procent naszego czasu”, wyznał aktor w rozmowie z "Party". Prowadzący "Familiadę" jest zdania, że najpierw musimy sami dorosnąć do sytuacji, kiedy jesteśmy gotowi poświęcić swojemu dziecku czas, dojrzeć do rodzicielstwa: - Do odpowiedzialności za dziecko i przyjemności z nieprzespanych nocy po jego narodzinach trzeba dorosnąć - powiedział nam aktor. Sam woli dziś posiedzieć z Laurą, niż np. iść do kina, bo czas spędzony z córką ma dla niego wielką wartość. Zmienia jej pieluchy i wstaje, kiedy mała...

Karol Strasburger z Patrycją Weremczuk i córką na swoich 73. urodzinach
Newsy
Jakim ojcem jest dla Laury Karol Strasburger? "Muszę i chcę żyć dłużej, bo mam powód"
Karol Strasburger o późnym ojcostwie. Jakim ojcem jest dla Laury?

Wkrótce jego córeczka Laura skończy osiem miesięcy. Kiedy w listopadzie zeszłego roku przyszła na świat, Karol Strasburger (73) nie tylko przyjmował liczne gratulacje, ale musiał również się mierzyć z mniej życzliwymi komentarzami. Wytykano mu wiek – zdaniem niektórych zbyt późny na ojcostwo. Aktor nie martwi się jednak tymi opiniami. Dziś swoją formą mógłby zawstydzić niejednego młodszego tatę. 2 lipca obchodził 73. urodziny – po raz pierwszy jako ojciec. Jak odnajduje się w tej roli? Czy opieka nad córką przy- chodzi mu z łatwością?  Obecny! W naszym domu nie istnieje takie pojęcie, że mąż „pomaga” mi przy dziecku – mówi w rozmowie z „Party” Małgorzata Strasburger (36), żona Karola. – Pomóc można komuś w przeniesieniu stołu – dodaje ze śmiechem aktor. Razem z żoną równo dzielą się rodzicielskimi obowiązkami. – Nie pomogę Małgosi w karmieniu dziecka piersią, ale jak trzeba Laurę przewinąć, to ją przewijam, jak płacze, to ją uspokajam. Nie muszę wołać żony, sam wiem, co robić – opowiada. Strasburger chętnie opiekuje się córeczką, ale przyznaje też, że niektóre sprawy wciąż są dla niego wyzwaniem. – Miewam problemy z ubraniem Laury. Trudno mi się wkłada te małe rączki w rękawy. Idzie mi wolno, jestem trochę nieporadny – wyjaśnia. W niektórych sytuacjach brakuje mu jeszcze intuicji. – Czasem widzę, że dziecku coś doskwiera, ale nie wiem co. A żonie wystarczy rzut oka i od razu wie, że trzeba Laurę przewinąć czy nakarmić – mówi.  Życie jest fajne „Naturalny podział” – taką filozofią kierują się w opiece nad Laurą. – Małgosia jest kierownikiem kuchni, a ja zaopatrzeniowcem....

Karol Strasburger z Patrycją Weremczuk i córką na swoich 73. urodzinach
Newsy
Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat. Jakim jest ojcem? Zdradza jego żona Małgorzata
Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat. Jakim jest ojcem? Zdradza jego żona Małgorzata

Gdy w listopadzie zeszłego roku na świat przyszła jego córeczka Laura, Karol Strasburger miał 72 lata. Późne ojcostwo aktora wywołało sporo kontrowersji. – Wiele osób uważa to za egoizm, że Karol w tym wieku odważył się zostać rodzicem – przyznaje w rozmowie z „Fleszem” jego żona Małgorzata Strasburger (36), która od prawie siedmiu lat jest też jego menedżerką. Na początku łączyły ich tylko sprawy zawodowe, miłość narodziła się z czasem. Od trzech lat są parą, a od sierpnia ubiegłego roku mężem i żoną. 24 listopada powitali na świecie córeczkę. Aktor szybko udowodnił, że wiek to tylko liczba, a nie styl życia. Podejściem do rodzicielstwa, energią i pomysłowością mógłby zawstydzić niejednego młodszego tatę. Jak Strasburger wychowuje córkę? Czego ją uczy? I czy mała Laura bardzo go zmieniła? Zobacz także:  Karol Strasburger obchodzi 73. urodziny ze swoją żoną Małgorzatą i córeczką Laurą. Mamy ZDJĘCIA z przyjęcia! ZAANGAŻOWANY TATA  – Karol odkrył w sobie dziecko – śmieje się Małgorzata. – Kiedy wraca do domu, bierze Laurę na ręce, zaczyna się z nią bawić i błyskawicznie wchodzi w jej dziecięcy świat – przyznaje. Jest to o tyle łatwiejsze, że dziewczynka przejęła od rodziców miłość do muzyki. – Świetnie czuje rytm, jak tylko słyszy melodię, zaczyna tańczyć, a Karol chwyta instrumenty, które wpadną mu w ręce, uruchamia zabawki grające, zaczynają z Laurą śpiewać – śmieje się Małgorzata, która sama jest wokalistką i przez wiele lat zajmowała się zawodowo muzyką. Ale jej mąż sprawdza się nie tylko w zabawie. Uczestniczy w każdym etapie wychowania Laury i dzieli z żoną wszystkie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik