Fakty i mity w filmie "Jesteś bogiem"
Co zmieniono w historii Magika?
1/6
Fakty i mity w filmie "Jesteś bogiem"

Film "Jesteś Bogiem" odniósł w tym roku prawdziwy komercyjny sukces. Obraz zobaczyło już prawie 1,5 mln widzów, co czyni go najchętniej oglądaną polską produkcją na dużym ekranie w 2012 roku. Jednak na potrzeby fabuły wyreżyserowanej przez Leszka Dawida trochę zmieniono życiowe historie trójki przyjaciół z Katowic. Sprawdź co jest faktem, a co mitem.

2/6
Kadr z filmlmu "Jesteś bogiem"

Według filmu Magik, Fokus i Rahim poznali się dopiero podczas wspólnej pracy nad muzycznym projektem jakim była Paktofonika. W rzeczywistości mężczyźni znali się od lat. Rahim występował gościnie na pierwszej płycie Kalibra 44, a Fokus stworzył kultowe logo Kaliber 44 na płytę zespołu.

3/6
Kadr z filmlmu "Jesteś bogiem"

Magik swoją muzyczną karierę zaczął już w 1991 roku. Wtedy to rymował w grupie Kaliber 44 do momentu rozpadu grupy, który nastąpił w 1998 roku. W latach 1998 - 2000 raper jest członkiem Paktofoniki. W momencie zakładania zespołu Magik był już bardzo rozpoznawalną postacią w polskim środowisku hip hopowym. W filmie ukazany jest jako zwykły chłopak z blokowiska, który dopiero w Paktofonice zaczął odnosić sukcesy.

4/6
Kadr z filmlmu "Jesteś bogiem"

Obraz Leszka Dawida pokazuje również relacje Magika i jego żony. Film pokazuje, że główną przyczyną konfliktów pary była zazdrość żony rapera o fanki i brak czasu dla rodziny. Z wywiadów jakie udzieliła Justyna Łuszcz, można wywnioskować, iż powodem kłótni były problemy psychiczne rapera.

5/6
Kadr z filmlmu "Jesteś bogiem"

W filmie ukazane jest, że Paktofonika nie może znaleźć wydawcy swojego debiutanckiego albumu. Jednak ludzie z branży muzycznej w to nie wierzą. Uważają, że Magik odniósł z Kalibrem 44 taki sukces, iż znalezienie pieniędzy na płytę nie powinno stanowić żadnego problemu.

6/6
Kadr z filmlmu "Jesteś bogiem"

Film ukazuje Magika jako osobę osamotnioną. Przed popełnieniem samobójstwa próbuje skontaktować się telefonicznie ze znajomymi. "Jesteś Bogiem" nie porusza natomiast innych, dość istotnych faktów z życia muzyka. Raper miał problemy z narkotykami, nie stronił od palenia marihuany. Wiele osób uważa, że Magik chorował na schizofrenie, która mogła być przyczyną jego samobójczej śmierci.

Więcej na temat Jesteś Bogiem