Co zmieniono w historii Magika?
WIDEO…
Jesteś Bogiem to ściema? Poznaj fakty i mity

Co zmieniono w historii Magika?
WIDEO…

Film "Jesteś Bogiem" odniósł w tym roku prawdziwy komercyjny sukces. Obraz zobaczyło już prawie 1,5 mln widzów, co czyni go najchętniej oglądaną polską produkcją na dużym ekranie w 2012 roku. Jednak na potrzeby fabuły wyreżyserowanej przez Leszka Dawida trochę zmieniono życiowe historie trójki przyjaciół z Katowic. Sprawdź co jest faktem, a co mitem.

Według filmu Magik, Fokus i Rahim poznali się dopiero podczas wspólnej pracy nad muzycznym projektem jakim była Paktofonika. W rzeczywistości mężczyźni znali się od lat. Rahim występował gościnie na pierwszej płycie Kalibra 44, a Fokus stworzył kultowe logo Kaliber 44 na płytę zespołu.

Magik swoją muzyczną karierę zaczął już w 1991 roku. Wtedy to rymował w grupie Kaliber 44 do momentu rozpadu grupy, który nastąpił w 1998 roku. W latach 1998 - 2000 raper jest członkiem Paktofoniki. W momencie zakładania zespołu Magik był już bardzo rozpoznawalną postacią w polskim środowisku hip hopowym. W filmie ukazany jest jako zwykły chłopak z blokowiska, który dopiero w Paktofonice zaczął odnosić sukcesy.

Obraz Leszka Dawida pokazuje również relacje Magika i jego żony. Film pokazuje, że główną przyczyną konfliktów pary była zazdrość żony rapera o fanki i brak czasu dla rodziny. Z wywiadów jakie udzieliła Justyna Łuszcz, można wywnioskować, iż powodem kłótni były problemy psychiczne rapera.

W filmie ukazane jest, że Paktofonika nie może znaleźć wydawcy swojego debiutanckiego albumu. Jednak ludzie z branży muzycznej w to nie wierzą. Uważają, że Magik odniósł z Kalibrem 44 taki sukces, iż znalezienie pieniędzy na płytę nie powinno stanowić żadnego problemu.

Film ukazuje Magika jako osobę osamotnioną. Przed popełnieniem samobójstwa próbuje skontaktować się telefonicznie ze znajomymi. "Jesteś Bogiem" nie porusza natomiast innych, dość istotnych faktów z życia muzyka. Raper miał problemy z narkotykami, nie stronił od palenia marihuany. Wiele osób uważa, że Magik chorował na schizofrenie, która mogła być przyczyną jego samobójczej śmierci.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Google.